Top Baneris

Paaiškėjo, koks pastatų kompleksas iškils vienoje judriausių Vilniaus sankryžų (3)

2021 gruodžio 14 d.
kalvariju g 5 vilnius citus
„Eventus Pro“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto projektų valdymo įmonės „Citus“ skelbtame konkurse, kuriame buvo renkama architektūrinė idėja būsimam projektui Vilniuje, Kareivių g. 5. Gruodžio 9 d. vykusiame posėdyje, komisijos sprendimu, nugalėtoja paskelbta Sigito Sparnaičio ir Vytenio Gerliako architektūros studija „Eventus Pro“.

Projektas planuojamas intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje, teritorijoje šalia „Unideco“ namų apdailos centro. 1,81 ha teritorijoje iškils daugiafunkcinis, beveik 35 tūkst. kv. m bendrojo ploto projektas su būstais, komercinėmis, prekybos bei laisvalaikio erdvėmis. Investicijos į šį projektą sieks daugiau nei 61 mln. Eur.

eventus pro kareiviu g 5
„Eventus Pro“ vizual.

Rugsėjį paskelbto architektūrinės idėjos konkurso komisiją sudarė Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius, „Citus“ įkūrėjas Mindaugas Vanagas, Birštono vyr. architektas, Lietuvos architektų rūmų (LAR) narys Mantas Michaliunjo, architektas, LAR narys Juozas Vaškevičius, o jai vadovavo Vilniaus miesto vyriausiasis architektas, LAR narys Mindaugas Pakalnis.

medinis daugiabutis konkursas

„Teigiamai vertiname sostinės savivaldybės siekį užtikrinti architektūros kokybę ir urbanistinę dermę, ypač tokioje vietoje, kaip Verkių ir Žirmūnų sankirta. Čia atsilaisvina daug patrauklių teritorijų, kurios anksčiau buvo „okupuotos“ techninės bei pramoninės paskirties objektų.

Todėl skelbiant konkursą daug dėmesio buvo skirta projekto tūrių santykiui su Kareivių gatve, tarp gyvenamosios ir komercinės dalių planuojamos viešosios erdvės įveiklinimui, vidinių kiemų sistemai, jungčiai su „Ogmios miestu“. Dar laukia nemažai kūrybinio darbo su architektais, gludinant kai kurias detales, tačiau pirmą žingsnį jau žengėme ir judame toliau, – sako „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

komisija
Komisijos posėdis.

Konkurso komisija akcentavo „Eventus Pro“ pasiūlymo privalumus: žemesnių ir smulkesnių pastatų bei viešosios erdvės išklotinę, dviejų vidinių kiemų koncepciją, racionalius gyvenamosios projekto dalies sprendinius, komercinę zoną, išdėstytą prie perspektyvinės vidinės gatvelės ir kita.

„Eventus Pro“ architektas Vytenis Gerliakas sako, kad studija kėlė tikslą sklandžiai integruoti naują objektą esamoje ir naujai besiformuojančioje urbanistinėje aplinkoje ir jo multifunkciškumu atspindėti tvarios Vilniaus miesto plėtros nuostatas. Jo teigimu, greta numatomos biurų, paslaugų ir gyvenamosios funkcinės zonos leis naujajame komplekse darniai sulieti viešas ir privačias erdves.

„Mūsų komanda stengėsi atrasti stipriausius aplinkos traukos taškus, juos sujungti su naujai planuojamu kompleksu ir kartu sukurti gaires tolimesnėms  aplinkinių teritorijų konversijoms. Tikimės, kartu su kitais jau vystomais ir numatomais projektais Kareivių gatvėje, paversti ją jaukesne ir patrauklesne vieta dirbti ir gyventi šiaurinėje Žirmūnų dalyje“, – kalba V. Gerliakas.

Su laimėjusia studija artimiausiu metu vyks derybos ir bus toliau tobulinamas projektas, kurį sudarys šeši etapai: gyvenamieji pastatai bus statomi keturiais etapais, administracinės paskirties – dviem. Pirmuosius abiejų projekto dalių statybos darbus ketinama pradėti kitų metų III–IV ketv.

Didžiąją dalį, apie 25 tūkst. kv. m projekto ploto užims gyvenamosios paskirties pastatai, kuriuose planuojama 500 butų. Dar 10 tūkst. kv. m ploto bus skirta dviem administracinės paskirties verslo centrams. Numatoma daug dėmesio skirti viešosioms erdvėms ir rekreacinės paskirties sprendiniams, prie kurių šiuo metu dirba „Citus“ komanda.

Pasak „Citus“ direktoriaus M. Galdiko, įmonė neabejoja būsimo projekto sėkme, nes tam tvirtą pagrindą duoda matomi pokyčiai – aplink vykstančios konversijos, Šiaurės miestelyje bei Ozo parke susiformavę milžiniški laisvalaikio ir pramogų traukos centrai, gera transporto infrastruktūra. Naujai atveriamos teritorijos yra puiki galimybė gyventojams mėgstamuose rajonuose pasiūlyti naujus, kokybiškus būstus.

Kitus konkurso dalyvių projektus rasite čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Deja

  2021-12-15, 8:49  

  Citus iš didelio rašto išėjo už krašto…

 • Nuobodu

  2021-12-14, 19:29  

  Hello? Rimtai? Dar patiems neatsibodo tos baltai dryzuotos dezes? Projektas- penkiems metams i prieki, o vaizdas- uzvakarykstis.

 • Komentaras

  2021-12-14, 12:23  

  Antram pasiūlyme formavo normalią perimetru užstatytą gatvelę kaip Europoje. Pas mus kažkodėl nesugebama sulygiuoti namų, būtina pasukioti kad tik neduok dieve nesukurti jaukaus užstatymo su jaukia gatvele. Kada pagaliau dings sovietizmas iš Lietuvos ir nustosyme žavėtis laisvu užstatymu, kurio pagrindu jau ir taip didžioji miesto dalis commieblockais užstatyta? Jis juk tik darko miestus, gal žiūrint iš paukščio skrydžio ir vienodai kaip viskas užstatyta, bet gatvės lygyje žmogui yra kančia tokiame mieste. Palyginkit bet kokią Niujorko gatvę su Singapūro gatvėmis. Niujorke jauties kaip bitė avilyje, o Singapūre kaip žuvis išmesta ant kranto.

Rekomenduojami video