Top Baneris

Paaiškėjo, kaip atrodys prie oro uosto iškilsiantis naujas Vilniaus autobusų parkas

2022 kovo 9 d.
naujas vilniaus autobusu parkas
„Projektų rengimo biuras“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto savivaldybė viešina naujo autobusų parko sprendinius. Jis iškils greta Vilniaus oro uosto.

Pernai buvo skelbta, jog senąjį autobusų parką Verkių gatvėje planuojama likviduoti, jo vietoje vystant gyvenamųjų ir komercinės paskirties objektus.

Parkas planuojamas reisų, dengiančių miesto pietinę dalį, autobusams aptarnauti – čia numatoma eksploatuoti dujomis arba elektra varomus autobusus bei papildomai techninėse patalpose remontuoti ir aptarnauti iš kitų bendrovės transporto parkų atvykusius dyzelinius bei elektra varomus autobusus su galimybe ateityje pagal poreikį didinti eksploatuojamų dujinių, dyzelinių ir elektrinių autobusų skaičių. Taip pat parke numatoma laikyti ir kitų parkų remontuojamus autobusus.

Statybą numatoma vykdoma šiais etapais:

  1. Sankryžos su Liepkalnio g. įrengimas;
  2. Garažų paskirties pastato statyba;
  3. Sklypo dangų ir ir lauko inžinerinių tinklų įrengimas;
  4. Saulės elektrinės ant pastato stogo įrengimas;
  5. Dujų degalinės (lėto ir greito pildymo) statyba.

Į projektuojamą autobusų parką, apart esamų 165 dujinių autobusų, atvažiuos 100 -110 dyzelinių atobusų einamąjam ir planiniam remontui atlikti. Bendras autobusų vietų stovėjimo vietų skaičius sklype 276: -52 vietos su CNG lėto užpylimo kolonėlėmis po stogine su numatyta galimybe elektrifikuoti; -172 vietos po stogine. Tame tarpe 10 elektrifikuotų vietų, kitos – su galimybe elektrifikuoti; – 52 vietos, naudojamos vairavimo mokymo aikštelės nenaudojimo metu (52 vt.).

Darbuotojams projektuojama 61 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Sklypo pietinėje dalyje numatoma teritorija, skirta vairuotojų mokymui. Planuojant aikštelių išdėstymą, buvo atsižvelgta į sklypo specifinį reljefą bei želdynus. Tarp autobusų stovėjimo eilių, numatomos žaliosios salelės, kuriose esant galimybei bus išsaugojami medžiai arba persodinami. Visą teritoriją planuojama aptverti.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pagrindinis autobusų parko statinys – garažų paskirties pastatas, kuriame numatytos ir administracinės patalpos. Administracinė pastato dalis – dviejų aukštų, stačiakampio formos, su sutapdintu plokščiu stogu. Administracinės dalies plotas ~ 700 m². Visos pastato bendras plotas – 10 000 m². Garažų (autobusų remonto ir aptarnavimo) korpusas – vienaukštis su gelžbetoninėmis kolonomis statinys. Stogą laikančios konstrukcijos – metalinės santvaros, kurių apatinė altitudė – ne žemesnė nei 6m.

Statinio architektūrinė išraiška – atitinkanti statinio paskirtį bei informuojanti visuomenė apie savo paskirtį bei išpildanti užduotą funkciją. Projektuojamoje teritorijoje vyrauja pramoninisgamybinis kontekstas. Ant garažo stogo projektuojama saulės elektrinė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video