„Orlen Lietuvos“ rekonstrukcija verslams pelninga, bet ilgalaikės naudos gauti nesitiki

„Orlen Lietuvos“ rekonstrukcija verslams pelninga, bet ilgalaikės naudos gauti nesitiki

20220309ZGED0680 1
Ž. Gedvilos/BNS nuotr.

BNS

Vienintelei Baltijos šalyse Mažeikių naftos perdirbimo gamyklai „Orlen Lietuva“ pradedant įgyvendinti didžiausią per jos veiklos istoriją rekonstrukcijos projektą, vietos verslininkai laukia papildomų klientų ir pajamų. Miesto vadovas teigia, kad itin didelio žmonių antplūdžio verslas turėtų sulaukti birželį, kai prasidės svarbiausi darbai. 

„Darbai ten vyksta, bet papildomo judėjimo mieste šiuo metu nematome“, – BNS sakė Mažeikių meras Vidmantas Macevičius. Jis pridūrė, kad šiuo metu gamykloje vyksta tik pasiruošimo darbai.

Anot jo, 2022 metų pavasarį ir vasarą vykęs gamyklos kapitalinis remontas į miestą sutraukė daug darbuotojų, šių metų vasarą jų gali būti dar daugiau, nes bus atliekamas vienas svarbiausių modernizavimo darbų – transportuojamas ir įrengiamas 1,8 tūkst. tonų svorio reaktorius.

100 metrų ilgio, 6,5 metrų pločio ir 10 metrų aukščio reaktorius į Klaipėdos uostą bus atplukdytas rugpjūtį ir keliais bus gabenamas į Mažeikių gamyklą. 

Pernai skelbta, kad šiemet vasarą Mažeikiuose vienu metu dirbs apie 2,5 tūkst. darbuotojų iš Lietuvos bei kitų Europos šalių.

Mažeikių viešbučio „Valina“ direktorė Alina Gromakova BNS sakė, kad dideli projektai Mažeikių gamykloje daro teigiamą įtaką jos verslui: „Praktiškai iš to gyvename“. 

Verslininkė pasakojo, kad anksčiau vykusių remontų metu viešbutyje beveik nebuvo laisvų numerių, o verslo apimtys išaugo dukart, todėl buvo atnaujintos viešbučio laiptinės, pakeista dalis baldų, atlikti kiti remonto darbai. 

Vis dėl to, jos nuomone, klientų gausa – laikina, nes pasibaigus rekonstrukcijos ar remonto darbams gamykloje viskas grįžta į buvusią padėtį. 

„Atėjo ir išėjo paprastai. (…) Remonto metu pagausėjimas būna, bet tai yra laikina“, – BNS sakė A. Gromakova. 

Mažeikių restorano „Mario“ savininkas Marius Banaitis BNS sakė, kad pernai pavasarį ir vasarą vykusio gamyklos remonto metu į miestą atvyko daugiau užsieniečių: italų, lenkų ir švedų.

„Bendrai klientų padaugėjo kokiais penkiais procentais“, – teigė M. Banaitis.

Jis teigė pernai masinio klientų antplūdžio nejutęs, nes jo verslas yra orientuotas į turtingesnius žmones. Be to, anot jo, gamyklos remontas pernai į Mažeikius atvedė ne tik daugiau žmonių, – čia vyko daugiau įvairių renginių.

Mažeikių kaimo turizmo sodybos „Vila Šerkšnė“ savininkas Vaidotas Jermolavičius pasakojo, kad klientų pagausėjimo šiais metais dar nepastebėjo, tačiau pernai pavasarį, kai vyko kapitalinis „Orlen Lietuvos“ remontas, verslas išaugo trečdaliu – jo viloje buvo apgyvendinti statybininkai. 

V. Jermolavičius mano, kad šiais metais jo verslas taip pat augs, tačiau ilgalaikės tiesioginės naudos iš rekonstrukcijos gauti nesitiki.

„Apskritai įtaka yra, reikia žiūrėti į ateitį. Gal būtent mums (ilgalaikės įtakos – BNS) nepadarys, bet kitiems tikrai atneš naudos. (…) Jei Jonas, Petras sau gali leisti daugiau, tai nauda visam rajonui“, – BNS teigė verslininkas. 

641 mln. eurų vertės projektą įgyvendina britų energetikos paslaugų bendrovė „Petrofac Ltd.“. Ji įrengs naują katalizinio krekingo įrenginį, plės gamyklos pajėgumus, teiks inžinerines, viešųjų pirkimų, statybos ir kitas paslaugas. 

Projektas, kurį numatoma baigti iki 2024 metų pabaigos, naftos produktų perdirbimo efektyvumą turėtų padidinti nuo 72 proc. iki 84 proc., todėl bendrovė tą patį produktų kiekį galės gauti iš 20 proc. mažesnio naftos žaliavos kiekio, o jos veiklos EBITDA pelnas kasmet turėtų padidėti apie 68 mln. eurų.

Anot Lenkijos „Orlen“, tai kol kas didžiausias investicinis projektas Lietuvoje per jo veiklos istoriją nuo 2006 metų. 

Temos: Orlen Lietuva, Orlen Lietuva remontas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai