Top Baneris

Rio de Žaneire olimpiada įamžinta ir gatvės meno kūriniais

2016 rugpjūčio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Nors Lietuvoje dažnas gatvės meną vis dar drąsiai vadina teplionėmis, Rio de Žaneire svarbiausias metų pasaulio sporto įvykis įamžintas prancūzo gatvės menininko JR kūryba. Jo sukurti darbai papuošė olimpinį miestą.

Milžiniški JR kūriniai iškyla virš Rio de Žaneiro namų stogų ar išnyra iš jūros. JR vaizduoja sportininkus, kurie paverčia miestą savo žaidimų aikštele. Viena įspūdinga skulptūra vaizduoja sudanietį atletą Ali Mohamedą Younesą Idrisą – šuolininką į aukštį, kuris šiose žaidynėse negali dalyvauti dėl traumos.

Vis daugiau gatvės menininkų pripažįstami pasaulyje, jų darbai eksponuojami muziejuose, metro stotyse, o dabar ir olimpiadoje. Pasaulis niekada nebūtų sužinojęs apie JR, jei ne jo nelegalūs darbai Paryžiaus priemiesčiuose. Prancūzas kūrybinį kelią pradėjo nelegaliai klijuodamas nuotraukas ant sienų. Šiuo metu jis laikomas vienu įdomiausių kūrėjų pasaulyje, kviečiamas dirbti į Niujorko „Metropolitan“ baletą, Luvrą, organizuoti socialinius projektus, siekiančius suteikti balsą tiems, kurie nėra girdimi.

Festivalis „Vilnius Street Art“, kuris prasidės rugpjūčio 23 dieną, skatina ir Vilniaus miestą atvirai pažvelgti į gatvės meno kultūrą. Pozityvių pokyčių jau yra: prieš porą dienų visuomenei pristatytas Lietuvoje menininkų bandymas prisidėti sprendžiant socialines problemas. Kauno gatvėje 31 numeriu pažymėto namo sieną menininkai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai papuošė didžiuliu piešiniu, raginančiu atkreipti dėmesį į vaikų, augančių globos namuose, problemas. Šis piešinys – jau trečiasis Lietuvoje: pirmasis atsirado Alytuje, antrasis – Kaune.

Daugiau JR darbų galite pamatyti jo svetainėje www.jr-art.net ir „Instagramo“ paskyroje www.instagram.com/jr/.

SA.lt ir „Vilnius Street Art“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video