Top Baneris

Nutraukta Neries krantinės tvarkymo sutartis, skelbs naują konkursą (1)

2021 spalio 6 d.
desinioji neries krantine
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybė nutraukė dešinės Neries krantinės tvarkymo sutartį su bendrove „LitCon“ ir jos partneriais, žadama skelbti naują konkursą.

Kaip trečiadienį pranešė savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ (VVK), naujo rangovo Vilniaus savivaldybės administracija nusprendė ieškoti po beveik du mėnesius trukusių teisinių veiksmų derinimo. 

„Tikimasi, kad krantinės pusė ties Olimpiečių gatve ir Žirmūnų tiltu bus visiškai sutvarkyta kitų metų vasarą. Naujas konkursas bus paskelbtas iki metų pabaigos. Jo laimėtojui reikės užbaigti likusią darbų dalį, tai yra apie 6 proc. viso projekto. Iki to laiko rekonstrukcijos darbus atlikę subrangovai pasirūpins jau įsigytais augalais ir apsodins dalį teritorijos“, – informavo VVK.

Rangos sutartis 2018 metais buvo pasirašyta su tiekėjų grupe, kuri buvo sudaryta jungtinės veiklos sutarties pagrindu įvykdžius viešąjį pirkimą dėl Neries krantinės sutvarkymo. Jungtinės veiklos sutarties partneriai – bendrovės „LitCon“, „Atea“ ir „Geobuilders LLC“. „LitCon” 2019-ųjų vasarį iškelta restruktūrizacijos byla.

Pasak savivaldybės, sprendimas ieškoti naujo rangovo priimtas „dėl užsitęsusio rugpjūčio pradžioje paskirto bendrovės „LitCon“ bankroto bylos administratoriaus neveikimo, vengimo pranešti apie darbų tęstinumą bei atsisakymo tvirtinti subrangovo atliktus darbus“. Taip pat sprendimui įtakos turėjo tai, jog likę jungtinės veiklos sutarties partneriai „nesiėmė veiksmų dėl tolesnių sutartimi prisiimtų įsipareigojimų vykdymo“.

neries krantine

„Rangovui už terminų nesilaikymą buvo taikytos sutartyje numatytos sankcijos, skaičiuojami delspinigiai, pasinaudota sutarties įvykdymo užtikrinimo garantija“, – teigiama pranešime.

Neries krantinės dešiniosios dalies tarp Žaliojo tilto ir Tuskulėnų parko rekonstrukcijos vertė – 6,8 mln. eurų, projektas finansuojamas ES lėšomis.

Kaip skelbia VVK, pernai po rekonstrukcijos atidarytas Baltojo tilto aikštynas ir krantinės prieplauka, atnaujinti takai, per šiuos metus Neries krantinės tvarkymas persikėlė arčiau Gedimino pilies – atnaujinta dalis tarp Žaliojo tilto ir Tuskulėnų parko.

Sutarties vykdymo metu buvo sutvarkyti takai, šlaituose įrengtos terasos prisėsti, atnaujintas apšvietimas, sumontuotos aplinką supančios mažosios architektūros detalės. Ties Olimpiečių gatve atnaujinta aktyvaus laisvalaikio zona, sukurtos vietos sezoninėms lauko kavinėms.

„94 procentai darbų jau yra atlikta, liko keliuose plotuose iškloti dangas, įrengti mažosios architektūros dalis ir želdynus“, – tvirtina VVK.

Kairėje Neries pusėje darbai dar planuojami – pasirašytos rangos darbų sutartys su įmone „Žilinskis ir Co“, šiuo etapu bus sutvarkytos atkarpos nuo Šilo tilto iki Vilnelės tilto prieigų, nuo Baltojo tilto iki Žvėryno tilto.

Abiejų atkarpų darbai turėtų parsidėti ateinantį pavasarį, o užbaigti – metų pabaigoje.

Atnaujinant krantinę bus rekonstruoti dviračių ir pėsčiųjų takai, laiptai, įrengti nauji apšvietimo elementai, terasos, mažosios architektūros elementai.

Projekto autoriai, savivaldybės įmonė „Vilniaus planas” numatė, kad krantinė bus apsodinta naujais augalais, šlaitus puoš natūralistiniai želdynai.

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vilniaus gėda!

    2021-10-07, 19:42  

    2018-2021 tiek truko nekontroliuojamas pinigų švaistymas! Jeigu eidami “99% sutvarkyta” krantine išsisuksite koją ar įkrisite į dvokiančio vandens duobę, kaip sakoma, pačių problema. Tiesa, naujuose savivaldybės rūmuose to nesimato!

Rekomenduojami video