Top Baneris

Nuotekų avarijos sostinėje žala bus išieškoma teisme

2017 birželio 7 d.
AM nuotr.
AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu, kad buitinių nuotekų linijos avarijos, įvykusios dėl statybos darbų sostinės Upės gatvėje praėjusį gruodį, kaltininkai atlygintų gamtai padarytą 629,9 tūkst. eurų žalą. Šią sumą prašoma išieškoti iš uždarųjų akcinių bendrovių „Vilniaus rentinys“, „Archinova“, „Ribinis būvis“ ir Statybos projektų ekspertizės centras.

Avarija, dėl kurios Neries upė buvo užteršta išleistomis buitinėmis nuotekomis, įvyko statybos aikštelėje Upės g. 21, kur buvo statomas administracinis pastatas su požemine ir antžemine automobilių saugyklomis. Speciali komisija, kurią avarijai tirti sudarė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, nustatė, kad nuotekų sistema buvo pažeista sugriuvus statomai atraminei sienelei.

Griūtis įvyko dėl neteisingai priimtų konstrukcinių sprendinių, o statybos vykdytos nesilaikant statinio projekte numatytų technologinių sprendimų. Konstatuota, kad techninį ir darbo projektą rengusi įmonė „Archinova“ ir pastato techninio projekto konstrukcinę dalį subrangovo teisėmis ruošusi bendrovė „Ribinis būvis“ neįvertino slėginės nuotekų linijos papildomų apkrovų. Laikinosios sienos įrengimo metu įmonė „Vilniaus rentinys“ dar nebuvo gavusi leidimo statybai, o dalinę ekspertizę atlikęs Statybos projektų ekspertizės centras pažeidė statybos techninio reglamento, skirto statinio projekto ir statinio ekspertizei, reikalavimus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video