Top Baneris

Nuo gegužės 1 d. keičiasi nebaigtos statybos deklaravimo ir dalies statinių užbaigimo tvarka

2022 kovo 28 d.
Unsplash nuotr.
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija informuoja, kad nuo 2022 m. gegužės 1 d. dalis iki šiol vykdytų su statybos užbaigimu susijusių funkcijų perduodamos teikti verslo įmonėms – statinio (dalies) ekspertizės rangovams.

Pasikeitus teisiniam reguliavimui (Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 28 ir 39 straipsniams) Statybos inspekcija nebepriims prašymų išduoti pažymas apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių ir prašymų patvirtini deklaracijas apie statybos užbaigimą. Taigi nuo 2022 m. gegužės 1 d. visas su nebaigtų statyti statinių statybos baigtumo registravimu susijusias paslaugas ir didelės dalies šalyje statomų statinių užbaigimo paslaugas konkurencijos sąlygomis pradės teikti atestuoti statybos dalyviai – statinio (dalies) ekspertizės įmonės.

Statinio (dalies) ekspertizės rangovai deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugas teiks per Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“ (IS „Infostatyba“). Pasikeitus teisiniam reguliavimui statinio (dalies) ekspertizės rangovams taip pat teks pareiga draustis civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

Statybos inspekcija ir toliau teiks statybos užbaigimo aktų išdavimo paslaugą, taigi didžiausių ir rizikingiausių statinių statyba šalyje bus užbaigiama jos baigtumą patvirtinus statybos užbaigimo komisijos nariams (valstybės ir savivaldybės subjektams).

Atestuotiems statybos dalyviams perdavus deklaracijų ir pažymų tvirtinimo paslaugų teikimą, Statybos inspekcija atliks šių paslaugų rizika pagrįstą veiklos priežiūrą. Siekdama užkirsti kelią bet kokiems pažeidimams ar žalai, įstaiga užtikrins operatyvią ir kvalifikuotą pagalbą gyventojams ir statinio (dalies) ekspertizės rangovų darbuotojams šių paslaugų teikimo klausimais. Konsultacijas šiais klausimais specialios konsultavimo linijos priemonėmis teiks Statybos inspekcijos valstybės tarnautojai, kurie iki šiol teikė pažymų išdavimo ir deklaracijų tvirtinimo paslaugas.

Statybos inspekcija kartu su Aplinkos ministerija organizuoja diskusijų – mokymų ciklą, kurio metu apsvarstys keičiamų statybos techninių reglamentų nuostatas, o juos pakeitus pristatys svarbiausius teisinio reguliavimo pokyčius, Statybos inspekcijos planuojamą taikyti šių paslaugų kontrolės modelį ir IS „Infostatyba“ realizuotas el. paslaugas.

Artimiausias susitikimas su statinio (dalies) ekspertizės rangovų atstovais planuojamas jau 2022 m. kovo 29 d. 13 val.

Platesnę informaciją apie reformą –S tatybos inspekcijos ir Aplinkos ministerijos interneto svetainėse, „Facebook“ paskyrose, Topografijos, inžinerinės infrastruktūros, teritorijų planavimo ir statybos elektroninių vartų informacinėje sistemoje adresu www.planuojustatau.lt.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video