Top Baneris

Nulinės emisijos statybvietė – misija įmanoma! (2)

2021 gegužės 3 d.
festool Mobilus elektros energijos šaltinis
SYS-PowerStation SYS-PST 1500 Li HP
Pasidalykite straipsniu

Daugelyje statybos objektų vyrauja užterštas oras: anglies dioksidas, azoto oksidai ir smulkios dalelės – tai kenkia žmonių sveikatai ir teršia aplinką. Pagrindiniai taršos kaltininkai yra įrankiai ir mašinos, maitinami vidaus degimo variklių, pvz., dyzelinių generatorių.

Inovatyvus nešiojamas elektros energijos šaltinis „SYS-PowerStation“ padeda įgyvendinti nulinės emisijos statybvietės idėją. Jis visiškai neteršia aplinkos, o 1500 vatvalandžių energijos pakanka visiems prie elektros tinklo jungiamiems statybiniams įrankiams. Šio energijos šaltinio naudojimas padeda saugoti aplinką ir žmonių sveikatą.

Ar nulinės emisijos statybvietė yra ateities ambicija?

Nulinės emisijos statybvietės idėjos yra aktyviai vystomos didmiesčiuose. Miestų augimas yra tiesiogiai susijęs su didelės apimties statybomis. Jau kurį laiką yra diskutuojama ir ieškoma sprendimų, siekiant sumažinti statybų keliamą triukšmą, kenksmingų medžiagų išmetimą ir taip apsaugoti darbuotojus, gyventojus ir aplinką.

Dar 2018 metais nulinės emisijos statybvietė buvo įrengta prie Frankfurto centrinės geležinkelio stoties, kasant kabelio tunelį. Amsterdame nulinės emisijos standartai pamažu įtraukiami į viešųjų pirkimų konkursų sąlygas. Kopenhagoje yra nuspręsta laikytis mažo energijos vartojimo principų, vykdant bendrojo naudojimo statinių statybą ir renovaciją.

Dabar daugeliu atvejų tai yra geranoriški susitarimai, tačiau jau netrukus tai gali tapti privalomomis normomis. Optimalų pasirengimą dirbti nulinės taršos statybvietėje užtikrina naujasis „Festool“ mobilus elektros energijos šaltinis „SYS-PowerStation“.


festool SYS-PowerStation SYS-PST
SYS-PowerStation SYS-PST festool
SYS-PowerStation SYS-PST 1500 Li HP

Kodėl reikia veikti jau dabar?

 • Statybos pramonės dalis viso pasaulio anglies dioksido emisijoje siekia 23 %. Apie 5,5 % anglies dioksido emisijos kyla tiesiai statybos objekte, pirmiausia dėl mašinų su vidaus degimo varikliais naudojimo.
 • Elektriniams įrankiams ir mašinoms statybos objekte yra reikalingi elektros generatoriai. Jiems veikiant, ne tik išmetamas didelis anglies dioksido kiekis, bet ir keliamas triukšmas.
 • Be „šiltnamio efektą“ sukeliančių dujų į aplinką pasklinda azoto oksidai, medienos dulkės ir smulkios mineralinių medžiagų dalelės, kurios gali sukelti kvėpavimo takų ir plaučių ligas.

Informacijos šaltinis: Bellona Europe, Bruxelles, “Zero Emission Construction Sites. Status 2019”.

„SYS-PowerStation“: nulinė emisija, maksimali galia

Neutralus anglies dioksido išmetimo atžvilgiu. Priešingai nei tradicinis dyzelinis generatorius, „SYS-PowerStation“ veikimo metu neišskiria anglies dioksido. Su šiuo galingu energijos kaupikliu visi elektriniai įrankiai tampa neutralūs anglies dioksido išmetimo atžvilgiu. Per visą įrenginio tarnavimo laiką anglies dioksido tarša yra iki 80 % mažesnė, palyginus su dyzelinių generatorių naudojimu.

Nekelia triukšmo ir tausoja sveikatą. Statybos objekte veikiantis dyzelinis generatorius nepertraukiamai skleidžia triukšmą, siekiantį iki 90 dB. Naujasis „SYS-PowerStation“ skleidžia lygiai 0 dB. Šis akumuliatorinis energijos kaupiklis veikia visiškai tyliai. Svarbu ir tai, kad su „SYS-PowerStation“ bet kuriame statybos objekte įrankius galima naudoti su mobiliu dulkių siurbliu, kas užtikrina darbą be dulkių ir sveikatą tausojantį darbą.

SYS-PowerStation festool
SYS-PowerStation SYS-PST 1500 Li HP

Energetiškai efektyvus ir ekonomiškas. Akumuliatoriniai energijos kaupikliai kaip energijos šaltiniai yra iš esmės efektyvesni už dyzelinius agregatus. Be to, jų kuriama elektros energija yra pigesnė nei generuojama dyzelinio įrenginio. Todėl statybos objekte neprarandamas brangus laikas: su „SYS-PowerStation“ galima iškart imtis darbo – užtikrintai ir absoliučiai nepriklausomai.

Galios daugiau nei pakankamai. „SYS-PowerStation“ panaudota visiškai naujo tipo, visame pasaulyje unikali technologija, užtikrinanti 1500 vatvalandžių energijos tiekimą iš kompaktiškos, nešiojamos įrankių dėžės „Systainer“. Daugeliu naudojimo atvejų to pakanka visai darbo dienai. Nuolatinės 3680 vatų ir trumpalaikės iki 11000 vatų energijos, kurią tiekia „SYS-PowerStation“, su kaupu pakanka visiems prie elektros tinklo jungiamiems įrankiams – netgi dideliems pjūklams, perforatoriams, renovavimo-frezavimo mašinoms ir dulkių siurbliams, visiškai nepriklausomai nuo jų gamintojo. Energijos kaupiklis patikimai tiekia pastoviai didelę galią nepriklausomai nuo įkrovos lygio.


„SYS-PowerStation“ – tai investicija, kuri atsipirks su kaupu

Inovatyvus „SYS-PowerStation“ iki nulio sumažina anglies dioksido ir triukšmo emisiją. Jis leidžia bet kuriame statybos objekte dirbti be jokios taršos. Tai investicija, kuri pateisins save daugybę kartų: ekologiškumo, sveikatos ir ekonomiškumo požiūriu.

„Festool“ nuo 1925 metų kuria patikimus ir inovatyvius sprendimus, su kuriais profesionalių meistrų darbas tampa paprastesnis, saugesnis ir sveikesnis. Gamintojas be jokių kompromisų siekia aukščiausios kokybės, maksimalaus ilgaamžiškumo ir efektyvumo bei gamtos išteklių tausojimo. Tai yra taikoma ir naujajam „SYS-PowerStation“.

Kilus klausimų dėl gaminio, susisiekite su „Festool“ atstovybe Lietuvoje telefonu 8 (37) 321 316 arba el. paštu customerservice@festool.ltFestool Logo 2

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Juozas

  2021-05-05, 8:45  

  Dar neteko tokiu dalykeliu regeti, musu laikais nama pastatydavom su keturiais irankiais. Pasaulis keicias, tobuleja…

 • genialu...

  2021-05-04, 12:25  

  :O

Rekomenduojami video