Top Baneris

Nukeliamas P.Cvirkos paminklas

2021 lapkričio 19 d.
petro cvirkos paminklas nukelimas
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą, šiandien, lapkričio 18 d., pradedami Petro Cvirkos paminklo nukėlimo darbai.

„Po ilgų diskusijų ir šį rudenį priimtų sprendimų miesto taryboje, dar viena viešoji Vilniaus erdvė yra išlaisvinama nuo sovietinės propagandos simbolio. Šis P. Cvirkos paminklas turėjo būti iškeltas prieš 30 metų, kai visoje Lietuvoje virto Lenino paminklai. Sostinėje viešosiose erdvėse turi stovėti paminklai ir pagarbos ženklai mūsų herojams, o ne okupantų kolaborantams“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Paminklo nukėlimo ir skvero sutvarkymo darbai truks tris dienas. Pirmiausia bronzinė paminklo dalis bus imobilizuota – įtvirtinta specialiame rėme, kad nukeliant nebūtų pažeista, o tuomet – atskirta nuo postamento. Atlikus šiuos darbus paminklas bus nukeltas ir saugiai nugabentas į laikiną saugojimo vietą. Tuomet bus tęsiami postamento išmontavimo ir aplinkos sutvarkymo darbai.

Sukurs žalią oazę

Sutvarkius sklypą, erdvė bus apželdinta ir pritaikyta miestiečių reikmėms. Centrinė klomba bus apsodinta krūmais, šalia įrengti suoliukai, sukurta poilsio erdvė.„Laikini sprendimai turi būti praktiški ir patogūs čia dažnai besilankantiems žmonėms. Dirbtinai užpildyti erdvės tikrai neskubėsime. Kol kas jaukumą čia kurs želdiniai, o detalesnis teritorijos sutvarkymo planas atsiras ruošiant bendrą viso skvero pertvarkymo viziją, tačiau erdvė ir toliau bus skirta vilniečių atokvėpiui“, – aiškina vicemeras.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba įtraukė skverą Pylimo ir Pamėnkalnio gatvių sandūroje į saugomų kultūros vertybių registrą. Tarp vertingųjų skvero savybių – takų tinklas, terasomis suskirstytas reljefas, akmeninės sienutės ir laiptai, išplanavimo kompozicija. Visos šios architektūrinės detalės bus išlaikytos, o teritorija ir toliau tarnaus poilsiniais, rekreaciniais tikslais. 

Paminklą perims Lietuvos nacionalinis muziejus

Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės tarybos priimta rezoliucija ir pagal ją parengtu Tarybos sprendimu, P. Cvirkos paminklas ir Žaliojo tilto skulptūros bus perduotos valstybės nuosavybėn. Paminklą perimti planuoja Lietuvos nacionalinis muziejus. Iki paminklo perdavimo eksponavimui, skulptūrą ir postamentą planuojama saugoti „Grindos“ teritorijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video