Top Baneris

Nukeliama Lazdynų baseino statybų pabaiga, projekto kaina auga 14 mln. eurų (1)

2021 spalio 29 d.
lazdynu baseinas vilnius
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

2017-aisiais prasidėję Lazdynų baseino griovimo ir statybų darbai teikė viltį, kad po metų Vilniuje stovės olimpinius standartus atitinkantis baseinas, tačiau aiškėja, kad Panevėžio statybos trestas, žadėjęs bankrutavusių buvusių rangovų klaidas ištaisyti iki 2022 metų pradžios, užbaigs darbus iki kitų metų liepos pabaigos, praneša portalas lrt.lt. 

„Šiuo metu baigiami stogo, fasado daugiasluoksnių plokščių įrengimo darbai, taip pat betonuojamos grindys, montuojama baseino technologinė įranga, inžinerinės sistemos. Objekte atlikta apie 27 proc. sutartyje su Panevėžio statybos trestu numatytų darbų. Bendras objekto baigtumas siekia apie 67 proc.“, – dabartinę statybų stadiją pakomentavo Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Paaiškėjo, kad dėl brangstančių statybos medžiagų ir augančios darbų kainos reikės sumokėti beveik 14 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta pirminiame plane. Pasak V. Benkunsko, dabartiniai baseino rangovai praneša apie ne iki galo ar nekokybiškai atliktus darbus. 

„Pagal pirminį projektą objekto statyboms buvo numatyta skirti 21,7 mln. eurų, tačiau projektas žymiai pabrango bankrutavus įsipareigojimų neįvykdžiusiai baseino statybas pradėjusiai statybų įmonei „Irdaiva“. Įmonei buvo išmokėta 13,8 mln. eurų, tačiau didelė dalis darbų taip ir liko neįvykdyta. Skaičiuojama, kad nuo pradinės 21,7 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 34,9 mln. eurų“, – nurodė vicemeras. 

Nuo 1980-ųjų veikęs Lazdynų baseinas imtas griauti 2017-ųjų liepą.  

 

Šaltinis: BNS

statyba ir architektura

Žurnalas „Statyba ir architektūra“‎‎ 2022 metais minės šimto metų istorijos jubiliejų. Tai ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas leidinys apie statybą ir architektūrą, svarbiausių statybos projektų ir architektūros raidos metraštininkas.

Puslapyje sa.lt/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Na

    2021-10-29, 15:06  

    Ta pabaiga ir pabrangimas puses metu senumo naujiena

Rekomenduojami video