Top Baneris

NT plėtotojų dovana gyventojams – meno kūrinys

2016 liepos 28 d.
„YIT Kaustos“ nuotr.
„YIT Kaustos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Užupyje užbaigtas gyvenamųjų namų „Užupio etiudas“ projektas. Projekto plėtotojos – bendrovės „YIT Kausta“ – iniciatyva mažaaukščių gyvenamųjų namų komplekso, įkurto Polocko ir Kreivojo skersgatvio sankirtoje, aplinka papuošta menininkės Audronės Dambrauskienės kūriniais.

„Užupis neretai vadinamas Vilniaus Monmartru, yra vienas prestižiškiausių sostinės rajonų, todėl plėtojant projektą norėjosi išskirtinio komplekso ne tik vertinant kokybę, bet ir prisidedant prie šio gyvenamojo rajono unikalumo puoselėjimo. Bendradarbiavimas su menininke A. Dambrauskiene leido komplekso teritorijoje „apgyvendinti“ menines instaliacijas“, – kalbėjo „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Menininkė su komanda iš akmens masės sukūrė 2,3 metrų aukščio ir beveik 7 metrų ilgio pano – stambų lipdinį ant sienelės vidiniame kieme. Kartu pagaminti ir keturi 60–70 kilogramų svorio ir beveik metro aukščio akmens masės rankų darbo vazonai gėlėms.

„Šis pano imituoja upės tėkmę, dangaus debesis. Tačiau tai nėra labai aiškus ir konkretus vaizdas – mano manymu, menas turi būti toks, kad pats žmogus sustotų, pagalvotų, improvizuotų ir matytų savaip. Tai pirmasis pano, kurį įgyvendinau lauke – tai padaryti yra labai sudėtinga, procesas reikalauja daug darbo ir specialių įrankių“, – apie kūrinį pasakojo A. Dambrauskienė.

Audronė Dambrauskienė

Audronė Dambrauskienė

Kompleksą „Užupio etiudas“, kurį puošia menininkės kūriniai, sudaro trys 2–3 aukštų namai su mansardomis, juose iš viso suprojektuotas 41 butas. Beveik du trečdaliai butų, kurių kvadratinio metro kaina svyruoja nuo 1689 iki 2729 eurų, jau turi naujus šeimininkus. Šiuo metu dar galima įsigyti dviejų ar trijų kambarių 51–114 kv. m ploto būstus. Daugumos butų savininkai galės džiaugtis atsiveriančia unikalia panorama į senamiesčio stogus ir bažnyčių bokštus.

„Patirtis rodo, kad prestižinio būsto pirkėjai išsiskiria aukštais reikalavimais: jie domisi pastato būkle, įrengimu, pageidauja terasos ar balkono, didelį dėmesį skiria aplinkai. Taip pat jie linkę rinktis būstą su pilna apdaila ir aktyviai domisi jos kokybe, garantinių įsipareigojimų laikymusi. Todėl pranašumą plėtotojams suteikia ne tik tai, kiek komfortą užtikrinančių elementų gali suteikti jų būsto projektas, kaip plėtotojas vykdo savo įsipareigojimus, bet ir namams unikalumo suteikiančios detalės“, – pirkėjų įpročius komentuoja „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas.

uzupio etiudas 2

„Užupio etiudo“ namų statyboms naudotos gelžbetonio ir mūro konstrukcijos, šlaitiniai stogai, dengti skarda. Būtent tokie, skardiniai, stogai yra būdingi senajai Užupio architektūrai. Pastatų fasadus puošia klinkerio plytų apdaila, langus – mėtų spalvos medinės langinės. Butai parduodami su jaukiais balkonais arba terasomis pirmuosiuose aukštuose.

Šaltuoju metų laiku šilumą užtikrins butuose įrengti autonominiai dujiniai katilai. Po namais įrengta 49 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Vadovaujant architektui Vytautui Janušaičiui, kvartalas suprojektuotas taip, kad sudarytų uždaros erdvės įspūdį – namų teritorija šiaurinėje pusėje ribojasi su apželdintu šlaitu, įrengtos poilsio zonos ir kelios saugios žaidimų aikštelės vaikams.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video