Top Baneris

Novatoriškos technologijos

2013 balandžio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Nieko nėra neįmanomo – šiuolaikinės technologijos leidžia įgyvendinti sudėtingiausius projektus neįtikimose vietose, ekstremaliomis sąlygomis ir per fantastiškai trumpą laiką.

Sprendimai išskirtinei architektūrai

Gruzijos Kaukazo kalnuose dunksantis dar viduramžiais išaugęs Mestijos miestelis garsus daugybe iš akmens pastatytų gynybinių bokštų. Kadangi miestelis yra UNESCO pasaulinio paveldo vietovė ir pagrindinių žiemos sporto šakų centras, jo turizmo potencialas tikrai nemažas, o jam plėtoti Gruzijos vyriausybė deda nemažai pastangų. Akivaizdus tokių pastangų pavyzdys – naujasis policijos nuovados pastatas, pasižymintis novatoriška apdailinio betono architektūra. Abu pastatus suprojektavo Berlyno J. Mayer H. architektų studija. Statant penkiaaukštį policijos nuovados pastatą „Doka“ parūpino ypač našius klojinių sistemų sprendimus.

Novatoriskos technologijos_2

Nupjautos piramidės formos policijos nuovados pastatą dengia bangos formos stogas, suprojektuoti liepsnos formos langai. Visa pastato konstrukcija – iš apdailinio betono, kurio specifinė paviršiaus struktūra primena iš viduramžių laikų išlikusias akmenines miestelio pastatų sienas.

Savo geometrine forma pastatas panašus į piramidės pagrindą – taip siekta aliuzijos su akmeniniais Mestijos bokštais. Kadangi kylant į viršų nuo apatinės dalies, kurios plotas – 140 m², pastatas smailėja, klojinių elementus buvo galima panaudoti tik po vieną kartą. Dar sudėtingiau buvo tai, kad esant įtemptam statybos darbų grafikui – visiems darbams turėtos tik 6 savaitės – prastovų negalėjo būti. Todėl teko sumodeliuoti atitinkamą klojinių sistemų sprendimą, kurio esmė – 380 m² klojinių sistema „Top 50“ ir išradinga formavimo seka. Kol viena brigada rinko ir derino klojinių sistemą, kita tiesiai statybvietėje iš anksto surinkdavo kitam betonavimo segmentui skirtus klojinių sistemos skydus. Ypatinga betoninė apdaila išgauta į klojinius įdedant formuojančias matricas.

Dar vienas iššūkis buvo ertmės liepsnos formos langams, kurie fasade nusitęsia per kelis aukštus. Kiekviena ertmė unikali ir forma, ir matmenimis. Gamyklinėmis sąlygomis profesionaliai pagaminus surenkamąsias klojinio dalis, pavyko sutaupyti montavimo išlaidų ir iš betono gauti nepakartojamus rezultatus.

Išbandymas jūros bangomis Norvegijoje

Vienas Tvelandsbrua tilto, sujungsiančio Liodingą ir Vikaną Nordlande (Šiaurės Norvegija), iššūkių – iš karto už fiordo atsiverianti atvira jūra, kurios 10 metrų siekiančios bangos bus rimtas išbandymas technikos specialistams ir statybininkų komandai.

Tiltas eina per magistralinį kelią. Jo ilgis – 670 metrų, o išilginis nuolydis – ne mažesnis kaip 4,5 proc. Tilto forma primena spirale einančią kreivę su kintančiu spinduliu. Fiordą jis kerta „Saltfjorden“ septyniais tarpatramiais, kuriuos laiko šešios iki 13 metrų aukštį siekiančios atramos. Trys jų yra sudvejintos.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video