Top Baneris

Netradicinių sprendimų pareikalavę Nemuno salos grunto darbai

kasimo darbai Nemuno saloje

„Žalgirio“ arenos vandens sporto centras – vienintelis tokio masto projektas Lietuvoje. Pasak jo autorių, panašių projektų gal ir buvo, tačiau tokio dydžio olimpinio baseino – tikrai ne. Tad šiam išskirtiniam projektui įgyvendinti prireikė nemažai pastangų ir tikrų profesionalų statybų aikštelėje. Vieni jų – UAB „Dorcas“ komanda, kurios specializacija – kasimo darbai, kelių įrengimas, biriųjų krovinių pervežimas ir statybinės technikos nuoma.

UAB „Dorcas“ direktoriui Egidijui Leitonui ir jo komandai „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras iškėlė nemenkų iššūkių. Bendrovei buvo patikėta atlikti visus pagrindinius kasimo, grunto išvežimo, statybinių medžiagų transportavimo darbus. Tokio masto darbams reikalinga ne tik patirties turinti komanda, bet ir profesionali statybinė technika. Bendrovė „Dorcas“ prisidėjo prie ne vieno reikšmingo projekto Kaune, o rekomendacijomis tapo atlikti darbai statant S. Dariaus ir S. Girėno stadioną, „Žalgirio“ areną, Kauno klinikų ambulatorinį centrą ir talkinant kitiems rangovams atliekant sudėtingą projektą „Rail Baltica“ Kauno geležinkelio stotyje. Apie vandens sporto centro projektą ir tai, su kokiais iššūkiais teko susidurti Nemuno saloje, pasakoja įmonės direktorius E. Leitonas.

UAB „Dorcas“ savo veiklą pradėjo dar 1996-aisiais. Per visus tuos metus kaupėte patirtį dirbdami prie įvairių projektų. Kuo „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras buvo išskirtinis?

„Šį darbą priėmėme su azartu, nors žinojome, koks tai didelis iššūkis. Gerai žinojau Nemuno salą. Kažkada ten buvo irklavimo bazė, kurią lankiau mokykloje. Žinojau ir kas sudaro salos gruntą, nes kai sovietiniais laikais Laisvės alėjoje buvo statomas „Merkurijus“, tai visų nugriautų pastatų statybinės betono atliekos, net su medienos dalimis, buvo vežamos į Nemuno salą, todėl nesitikėjau, kad kasdami vandens sporto centro pamatus rasime smėlį ar kitą lengvą gruntą, teko iškasti tai, kas anksčiau buvo suversta“, – pasakoja UAB „Dorcas“ direktorius E. Leitonas.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti įgyvendinant Jums pavestus darbus?

„Statant Nemuno saloje vandens sporto centrą, reikėjo iškasti ir išvežti labai daug grunto. Tikrai nedaug kompanijų pajėgios padaryti tokį darbą: iškasti reikėjo 86 000 m3 grunto, išvežti – 75 000 m3. Toks išvežto grunto kiekis sudaro daugiau nei 5000 reisų vilkikais. Negana to, statybos tempas buvo gana greitas, terminai griežti ir trumpi.“ Norint suvokti darbų apimtį, įmonės direktorius E. Leitonas siūlo įsivaizduoti statinį, kuris visas yra po žeme ir kur vietomis tenka kasti iki 9 m gylio, o tai prilygsta kone 4 aukštų namui. „Statybose vienu metu dirbo 5 ekskavatoriai, prie kiekvieno ekskavatoriaus eilėje stovėjo mažiausiai 6–7 sunkvežimiai. Dažnai teko dirbti iki 20 valandos, padirbėti ir savaitgaliais“, – sako įmonės direktorius.

Kaip vyko pasiruošimas tokiems kasimo ir transportavimo darbams? Kokius svarbiausius aspektus reikėjo apgalvoti?

„Ruoštis pradėjome rugpjūčio gale: įrengėme laikinus kelius ir kitą infrastruktūrą. Ruošėmės labai kruopščiai, reikėjo spręsti daug svarbių klausimų: kur bus padėtas išvežamas gruntas, koks atstumas iki sąvartos, koks bus vežimo srautas ir pan. Mums labai pagelbėjo Kauno savivaldybė – bendromis pastangomis suderinome Karaliaus Mindaugo sankryžos šviesoforo darbo režimą, kad ant tilto žalia šviesa degtų ilgiau ir iš Nemuno salos vienu metu galėtų išvažiuoti keli pilnai pakrauti sunkvežimiai. Darbai vyko pačiame miesto centre, todėl turėjome atsižvelgti ir į transporto srautus, kad miestiečiai patirtų kuo mažiau nepatogumų, – sako E. Leitonas. – Rudenį pradėję darbus, buvome pasiruošę sudėtingiausioms oro sąlygoms, tačiau lyti pradėjo tik baigiant darbus. Gerai susiorganizavome, turėjome gerą komandą, palaikėme gerus santykius su generaliniu rangovu, kuris įrengė sunkvežimių ratų plovyklą, ir viskas pavyko puikiai. Mes taip pat užtikrinome, kad Karaliaus Mindaugo prospektas mums dirbant išliktų švarus.“

UAB „Dorcas“ turi didelį savivarčių parką – triašiai, keturašiai savivarčiai, puspriekabės, taip pat statybinė technika. „Žalgirio“ arenos vandens sporto centre įmonė ne tik atliko visus grunto iškasimo, bet ir jo pylimo, sutankinimo darbus. Tam įmonės komanda atsivežė specialius transporterius. Tai buvo netradicinis, bet efektyvus sprendimas. Pasak E. Leitono, profesionalių netradicinių sprendimų, sėkmingai įgyvendinant šio ir kitų projektų darbus, tenka imtis neretai. Tačiau „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras išskirtinis savo dydžiu ir reikšme miestui. „Man šis darbas yra pasididžiavimas – ir dėl to, kad prisidėjome prie Kauno miesto gerovės, ir todėl, kad kaip komanda sėkmingai įveikėme tokį neeilinį iššūkį.“

logo DORCAS transportas

 

handshake PARTNERIO TURINYS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id=”7″]