Blog

Nestandartinė dušo kabina: galvosūkis ar originalus rezultatas?

dušo kabinos, „Baltijos brasta“
Bendrovės „Baltijos brasta“ nuotr.

Palėpėse ar senamiesčio pastatų rekonstrukcijos metu projektuojamuose vonios kambariuose kartais nepavyksta įrengti standartinio dydžio dušo kabinos. Žinant, kokia ji yra patogi visada skubantiems ar vyresnio amžiaus žmonėms, verta pasukti galvą ar pasitarti su specialistais. Kai stogo nuolydis trukdo įvykdyti paprastesnį, standartinį sprendimą, originalus variantas gali tapti vonios kambario išskirtinumu. Jeigu vonios kambaryje netinka standartinė dušo kabina, geriausia ją užsakyti iš gamintojų.

Sprendimas – ne vienu atveju

Dušo kabinų ir tualetų, biuro pertvarų gamintojos – bendrovės „Baltijos brasta“ pardavimų vadovė Ona Vaitekūnienė sako, kad netipinių dušo kabinų teiraujasi užsakovai, kuriems rūpi kuo racionaliau išnaudoti erdvę. Taip pat architektai, dizaineriai, norintys sukurti originalų vonios kambarį net ir komplikuotose erdvėse. Žinoma, prieš tai viskas turi būti kruopščiai suplanuota ir įvertinta, atvesti reikiami vandens įvadai, pasirūpinta hidroizoliacija ir grindų šildymu po plytelėmis. Nestandartinė dušo kabina gali būti įvairių matmenų ir aukščių, pagal užsakymą ji gaminama milimetrų tikslumu, kad būtų sandari ir tilptų į numatytą vietą.

Gaminant pagal individualų užsakymą galimi ne tik įvairūs dušo kabinos dydžiai, bet ir profilių spalvos, durų varstymo tipai. Todėl net ir mažame vonios kambaryje galima rasti sprendimų – kampinė dušo kabina arba susilankstančių dušo sienelių sistema, atlaisvinanti dušo erdvę, kai ja nesinaudojama. Mažuose vonios kambariuose gamintojai gali pritaikyti ir berėmes dušo kabinos konstrukcijas, kurios vizualiai lengvesnės, tarsi pranyksta aplinkoje, leisdamos vyrauti sienų apdailos spalvoms, raštams ar interjero detalėms. Jos estetiškai patrauklesnės, neskaido erdvės. Visgi rėminės konstrukcijos stabilesnės, nors joms reikia daugiau priežiūros. Tokias dušo kabinas gamintojai rekomenduoja, kai yra tikimybė, kad teks montuoti sieneles prie nelygių paviršių, nes rėminė ar pusiau rėminė konstrukcija iki tam tikros ribos leidžia reguliuoti profilius ir išgauti lygumą. Reikia įvertinti, kad nišoje ar kitur, kur reikia taupyti vietą, dušo kabina su slankiosiomis durimis turės siauresnį įėjimo plotį, palyginti su dušo kabina varstomosiomis durimis.

Pasirinkimas platus

Kokybiškos dušo kabinos gaminamos iš grūdintojo stiklo su įvairia apdaila. Jis gali būti matinis, skaidrus, raštuotas, tonuotas. „Baltijos brastos“ naudojamas stiklas gali būti 7 atspalvių: skaidrus, su raštu, satin tipo, rusvai, pilkai, melsvai, žalsvai tonuotas. Populiariausias, anot O. Vaitekūnienės, yra skaidrus stiklas. „Baltijos brastoje“ galima užsisakyti ir nestandartines industrinio stiliaus kabinas, kurios labai populiarėja. Taip pat vietoj chromuotos furnitūros rinktis aukso, bronzos atspalvių, juodą (matinę ar blizgią) arba iš visų RAL paletės spalvų – yra galimybė priderinti dušo kabiną prie vonios kambario interjero.

Specialistai pripažįsta, kad racionaliausia rinktis vietinių gamintojų produkciją, kad prireikus visuomet būtų kur kreiptis. Ypač, jei gamintojas turi ilgametę patirtį, dirba ne pirmus metus ir yra žinomas rinkoje.

 RĖMĖJO TURINYS 

Parašykite komentarą


Atsiliepimų nėra.