Top Baneris

Neringos savivaldybės meno stipendija skirta fotografui

2018 gegužės 9 d.
meno stipendija
Norbert Tukaj būsimojo projekto vizualizacija-fotomontažas „KĄSTYTIS“.
Pasidalykite straipsniu

Neringos savivaldybės meno stipendija šįkart skirta menininkui Norbert Tukaj. Pasitelkęs dūmines uždangas, menininkas sieks atkreipti dėmesį į XX a. antrosios pusės Neringos architektūros nematomą išskirtinumą ir kvies iš naujo įvertinti kurortinės architektūros specifiką bei jos vietą aktualiosios architektūros istorijoje.

Bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija, Neringos miesto savivaldybė meno stipendiją įsteigė dar 2012-aisiais. Konkurse kasmet kviečiami dalyvauti Lietuvos vizualiųjų ir taikomųjų menų, dizaino, architektūros, dailės istorijos, teorijos ir kritikos profesionalai.

Šiais metais 19 menininkų pateikė su Neringos socialiniais, kultūriniais ar gamtiniais aspektais susijusius projekto pasiūlymus, iš kurių Neringos savivaldybės ir VDA Nidos meno kolonijos deleguotų narių komisija išrinko menininką Norbert Tukaj. Projektas bus įgyvendintas mėnesio trukmės rezidencijos VDA Nidos meno kolonijoje metu bei pristatytas Neringos miesto gimtadienio šventėje (lapkričio antroje pusėje).

Ankstesnių, 2012‒2017 metų, Neringos savivaldybės meno stipendiatai:

Laima Kreivytė
Lena Dobrowolska
Rūta Junevičiūtė ir Nicholas Matranga
Linas Kutavičius
Žilvinas Landzbergas
Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video