Top Baneris

Neringoje – Europos architektūros studentų asamblėja

2016 liepos 25 d.
Alexandros Kononchenko nuotr.
Alexandros Kononchenko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Savaitgalį prasidėjo apie pusę tūkstančio kūrybingo jaunimo iš daugiau nei penkiasdešimties šalių į Neringą sukvietęs renginys – Europos architektūros studentų asamblėja (EASA 2016), pavadinimu „Not yet decided“.

Trisdešimt penktus gyvavimo metus skaičiuojantis renginys kasmet vyksta vis kitoje valstybėje, o tam, kad įvyktų Lietuvoje, jo organizatoriai turėjo įveikti atranką.

Kaip teigia renginį į Neringą privilioję jaunieji architektai, per savo gyvavimo laikotarpį EASA sukūrė unikalų architektūros studentų bei jaunų architektų tinklą Europoje. Tai didelį kūrybinį užtaisą turinti bendruomenė, kurios tikslas pagerinti miestų gyvenimą, suprasti vietos problematiką ir savo kompetencijos ribose pasiūlyti profesionalius sprendimus problemoms spręsti.

Į Neringą atvyko pažangiausi, savo šalyse atrankas įveikę architektūros studentai bei jaunieji architektai. Jie dalyvaus įvairiose Nidos erdvėse vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse, kurių rezultatas – apie 30 įvairaus žanro bei mastelio objektų – meninės instaliacijos, įvairios konstrukcijos, aktyviam ar pasyviam laisvalaikiui skirti elementai. Venas iš didžiausių ir sudėtingiausių projektų – nauja rekreacinė apžvalginė erdvė. Dešimties metrų aukštį sieksianti apžvalginė erdvė bus įrengta ant Urbo kalno, ten buvusio statinio vietoje.

neringa bokstas 1

Anot renginio organizatorių, įgyvendinant renginį ypatingai svarbi bendruomenės parama. Jau šiandien vietose, kur vyksta kūrybinės dirbtuvės, galima rasti informacijos apie įgyvendinamus projektus, prie kūrybinio proceso bus kviečiama prisidėti ir kurorto bendruomenė.

Renginio organizatorius ir dalyvius savaitgalį sveikino Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, sveikatos apsaugos ministras Juras Požėla, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser, Architektūros fondo direktorė Sandra Šlepikaitė, Lietuvos kultūros atašė Italijoje Julija Reklaitė, Italijos ambasadorius Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio ir kiti.

Tarptautinis renginys truks iki rugpjūčio 7-osios. Rugpjūčio 6-oji – atvirų durų diena, kuomet visuomenei bus pristatyti renginio rezultatai.

Europos architektūros studentų asamblėjos naujienas galite sekti https://www.facebook.com/easalithuania/.

Organizatorių ir Neringos savivaldybės informacija


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video