Top Baneris

Neringiškiai neatsisako planų atgaivinti Nidos uostą

2017 vasario 10 d.
Neringos savivaldybės nuotr.
Neringos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Neringos miesto planuose – tęsti tarptautinio keleivinio Nidos uosto tvarkybos darbus. Praėjusiais metais Nidos uoste atsirado naujų pontonų, o dabar ruošiamasi rengti projektinius pasiūlymus pietinio uosto molo rekonstrukcijai. Molą norima paplatinti bei ieškoti sprendimų, stabdančių bangavimą uosto akvatorijoje.

Numatyta ir rytinio molo rekonstrukcija, nes šiuo metu jis yra išgraužtas ledonešio. Rytinio molo galas bus šiek tiek užriestas, kad uostelio baseinas būtų apsaugotas nuo agresyvaus bangavimo iš šiaurės rytų.

Svarstoma, kad aktualias tualetų ir dušų problemas galėtų išspręsti pramoginių laivų uosto tarnybos pastato rekonstrukcija. Taip pat atnaujintos  prieš kelerius metus teritorijos planavimo dokumentuose numatytos kuro kolonėlės operatoriaus paieškos.

Neringos savivaldybės biudžete numatyta lėšų ir Juodkrantės vidaus vandenų keleivinių laivų ir turistinių jachtų uosto techninio projekto parengimui. Šio uosto atsiradimą numatantis detalusis planas prieš jį patvirtinant buvo aptartas su šalies buriuotojų bendruomene. Centrinėje gyvenvietės dalyje atsirasiantis uostas turėtų priimti apie 60 įvairaus dydžio jachtų ir kitų mažųjų laivų. Lietuvos buriuotojų sąjungos atstovai siūlo Juodkrantėje numatyti vietas jachtoms laikyti ne laivybos sezono metu.

Sutarta, kad Neringos savivaldybė ir Lietuvos buriuotojų sąjunga kreipsis į Vyriausybę ir Susisiekimo ministeriją dėl galimybės gilinti Kuršių marių farvaterį. Taip pat bus rūpinamasi, kad būtų pažymėtas vandens kelias į Preilą, nes čia gyliai tinkami atplaukti jachtomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video