Top Baneris

„Neptūno“ gamykla pelnė AWS aukso medalį

2021 spalio 25 d.
neptunas gamykla
Natūralaus mineralinio vandens „Neptūnas“ gamykla Varėnoje.
Pasidalykite straipsniu

„Neptūno“ gamyklai Varėnoje šiemet suteiktas AWS aukso medalis, pažymintis, kad „Neptūno“ gamintojas pirmasis iš Lietuvos pasiekė globalios organizacijos „Vandens išteklių valdysenos aljansas“ (ang. „Alliance for Water Stewardship“ – AWS) nustatytą standartą.

AWS reikalavimai yra tarsi etalonas, kurį stengiasi atitikti visi didieji pasauliniai natūralaus mineralinio vandens produktų gamintojai, taip pat ir bendrovė „Coca-Cola HBC“. Kaip įgyvendinami šie reikalavimai, nuolat tikrina tarptautinis auditas. Baltijos šalyse „Neptūno“ gamykla yra pirmoji, įveikusi AWS reikalavimų kartelę.

„Įgyvendindami pokyčius, kad atitiktume aukštus Aljanso reikalavimus, atradome nemažai naujų nišų ir galimybių, ką galime ir turime padaryti daugiau. Tarptautinės organizacijos ekspertai mus paskatino dar labiau išplėsti suinteresuotų pusių, kurioms rūpi Lietuvos vandens tausojimo klausimai, ratą, įsiklausyti į suinteresuotųjų įžvalgas“, – sako „Neptūno“ gamyklos vadovas Justinas Kirbutas.

Tarptautinis AWS standartas apima ne tik aplinkosaugines veiklas mažinant vandens sunaudojimą gamyboje ir grąžinant jį švarų į gamtą, bet ir ryšius su nacionalinėmis bei toje pačioje požeminio vandens baseino teritorijoje veikiančiomis vietos bendruomenėmis, NVO, savivaldos institucijomis, įmonėmis.

Per 5 paskutinius metus natūralaus mineralinio vandens „Neptūnas“ gamykla Varėnoje sugebėjo 30 procentų sumažinti vandens kiekį, kurio reikia pagaminti 1 litrui gėrimų. Pasak J. Kirbuto, tai buvo vienas svarbiausių „Tvarumo Misijos 2025“ (angl. Mission Sustainability 2025) įsipareigojimo tikslų – sumažinti gamybai sunaudojamo vandens kiekį, grąžinti jį švarų atgal į gamtą.

„Turėjome puikų pagrindą pažangai. Per penkerius pastaruosius metus gamykloje įvyko daug pasikeitimų: atnaujinta ir išplėsta infrastruktūra, įdiegta naujausia vandens produktų gamybai reikalinga įranga, įgyvendinti pasaulinės klasės kokybės reikalavimai, įtvirtinta darbų saugos kultūra“, – vardija J. Kirbutas ir priduria, kad stiprinant tvarumą, gamykloje nuolat įgyvendinami konkretūs tikslai aplinkosaugos, socialinio ir ekonominio poveikio srityse. O pasiektas AWS standartas rodo, kad gamykla Varėnoje yra tvirtos šeimos narė – šį įvertinimą jau turi visos „Coca-Cola HBC“ priklausančios gamyklos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video