Top Baneris

Nemuno salos vandens sporto centras formuojamas kaip „Žalgirio“ arenos tęsinys

Baseinas sumazintas

7 klausimai apie Nemuno salos vandens sporto centrą, į kuriuos atsako Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis administracijos direktoriaus funkcijas Tadas Metelionis.


Kas turėjo įtakos šio objekto funkcijos pasirinkimui?

Šiuo metu Kauno sporto mokyklose plaukimo treniruotes lanko apie 2 tūkst. įvairaus amžiaus vaikų. Užsiėmimai vyksta Kauno plaukimo mokyklos baseinuose „Šilainiai“, „Vilija“ ir „Dainava“, taip pat sporto mokyklos „Startas“ baseine Miško gatvėje ir Girstučio  sporto komplekse. Visgi tokių sporto erdvių miestui reikia daugiau.

Statomas Daugiafunkcis vandens sporto centras Nemuno saloje – išskirtinės architektūros statinys, talpinsiantis 50 metrų ilgio, 10 takų olimpinio dydžio baseiną su 500 vietų tribūnomis, SPA zona bei sporto klubu. Be to, čia bus ir antras, mažesnysis baseinas, pasitarnausiantis vaikų plaukimo pamokoms.

Tikimės, kad šiame centre bus surengtas ne vienas Lietuvos plaukimo čempionatas bei tarptautiniai turnyrai. Baseinas su visa infrastruktūra atitiks Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus.

Kodėl projektuoti buvo patikėta E. Miliūno studijai ir atsisakyta konkurso formato?

Naujasis Daugiafunkcis vandens sporto centras yra dar 2011-aisiais pastatytos „Žalgirio arenos“ rekonstrukcijos dalis. Ją suprojektavo architektas Eugenijui Miliūnas, tad ir jos tęsinys turėjo būti projektuojamas to paties autoriaus ar jo studijos.

E. Miliūnos studija, dar projektuojant Kauno Žalgirio areną, pasirūpino infrastruktūros pratęsimu ir į kitą arenos pusę – ateičiai. Kaip ji buvo išnaudota, kas dar numatoma?

„Žalgirio“ arenos rekonstrukcijos-daugiafunkcio vandens sporto centro architektūrinę išraišką diktuoja salos urbanistinis kontekstas. Sala yra žalia, joje vystomas parkas. Žvelgiant nuo Karaliaus Mindaugo prospekto į salą, siekiama išsaugoti vietovės landšaftinį charakterį. Planuojamas statinys išnaudoja esamą reljefą, kuris susilieja su statiniu ir tampa jo penktuoju fasadu – želdintu stogu.

Daugiau objektų šioje teritorijoje statyti neplanuojama. Bus baigiamos Daugiafunkcio vandens sporto centro, Mokslo salos statybos, sutvarkyta aplinka, įrengtas parkas. Tiesa, ateityje planuojamos tilto iš Nemuno salos į Aleksotą statybos.

Kokių vizualinių sąsajų su Kauno Žalgirio arena turės šiuo metu statomas Daugiafunkcis vandens sporto centras?

Kaip jau minėta, naujasis baseinas bus formuojamas kaip „Žalgirio“ arenos tęsinys. Tad bus taikomi kuo pranašesni į arenos, pastato išorės ir vidaus, sprendiniai. Nors didžioji jo dalis bus po žeme, viduje vyraus vientisas interjeras – bus panaudotos panašios spalvos, medžiagos, įrengtos tokios pat vėsinimo sistemos, išgaunamas interjero vientisumas.

Kokie šio objekto parametrai – gabaritai, plotas, svarbiausi techniniai parametrai?

Naujasis statinys bus integruotas į natūraliai susiformavusį salos reljefą, o fasadas su stiklo vitrinomis bus atgręžtas į Nemuną.

A+ energinės klasės vieno aukšto su antresole pastato bendrasis plotas sieks 18,4 tūkst. kv. metrų. Baseino teritorija, sveikatingumo, pramogų bei laisvalaikio zona užims beveik 10 tūkstančių kvadratinių metrų. Pusė šios teritorijos bus skirta būtent sporto zonai su 500 vietų žiūrovų tribūnomis, dviem pramoginiams baseinams ir vienuolikai skirtingų pirčių. Dar 2 tūkst. kvadratinių metrų numatyta skirti sporto klubui, o visos inžinerinės sistemos: šildymo-vėdinimo, valymo, bus įkurdintos 8 tūkst. kvadratinių metrų rūsyje.

Nemuno salos baseinas 2 scaled 1

Pagrindinės funkcijos ir numatomi žmonių srautai?

Pagrindinės šio pastato funkcijos – profesionalaus sporto ir varžybų erdvė, pramoginė ir laisvalaikio. Pastate veiks sportinis baseinas, 2 plaukimo takų ir 80 cm gylio vaikų mokymo baseinas, 2 tūkst. kvadratinių metrų sporto klubas. Taip pat apie 5-6 tūkst. kvadratinių metrų užims pramoginė zona, kurioje bus baseinai ir pirtys.

Kokios pagrindinės SPA zonos numatomos, kaip bus užtikrinamas žmonių saugumas, turint omeny pandeminę situaciją?

SPA zonoje bus trijų skirtingų temperatūros režimų pirčių kompleksas, pramoginis baseinas vaikams ir suaugusiems, masažinės vonios, relaksaciniai kambariai ir kavinė. Čia laiką galės leisti per 300 lankytojų vienu metu. Vandens sporto centre numatytas ir 200 vietų sporto klubas.

Saugumas bus užtikrinamas atsižvelgiant į tuo metu vyraujančią situaciją, tačiau stengsimės, kad jis būtų maksimalus.