Lietuvoje vis dar yra apie 50 tūkst. energiškai neefektyvių vienbučių-dvibučių namų. Namo modernizavimas (renovacija/rekonstrukcija) – neišvengiama, jei norime gyventi taupiau, jaukiau. O atlikti rekonstrukciją operatyviai ir kokybiškai reikia žinių, tinkamų priemonių ir specialistų. Pastarieji žinių semiasi jiems prieinamuose forumuose, kur dauguma tų žinių būna pasenusios. Nors progresyvios kompanijos ir architektai labai aktyviai diskutuoja apie Europos žaliojo kurso diktuojamas madas – mažiau statyti, daugiau modernizuoti, visgi diskusijos beveik nepasiekia darbų vadovų ir kitų specialistų, kurie dirba su individualių namo modernizavimo projektais. Tema labai aktuali ir tokius būstus turintiems asmenims, planuojantiems modernizavimą.
SA.lt, reaguodama į šią situaciją, rengia nemokamą vebinarą, kuriame savo srities specialistai ir architektai, besispecializuojantys privataus namo renovacijos projektuose, padės susidaryti planą ir įvertinti visas dedamąsias, kurios svarbios atnaujinant statinį.
Vebinare išgirsite architektų ir projektuotojų praktikas bei įžvalgas dirbant su modernizuojamais individualiais namais, atskirų sprendimų pristatymus.
Vebinaro programa:
- Tvari individualių namų rekonstrukcija. Pranešėjas – architektas Rytis Kaminskas.
- Individualių namų renovacija. Potencialas ir iššūkiai. Pranešėjas – dr. Andrius Buska, UAB „ROCKWOOL“ techninis vadovas.
- Komfortiškas gyvenimas rekonstruotame name: inžineriniai (ŠVOK) sprendimai. Pranešėjas – Marijus Digrys, „Viessmann“ atstovas prekybai.
- Į ką atkreipti dėmesį renovuojant, keičiant langus? Pranešėjas – Mindaugas Veiveris, UAB REHAU langų ir durų sistemų vadybininkas.
Paklaustas, kas gyventojus vis dar atbaido nuo namo modernizacijos, dr. A. Buska atsako, kad finansai. „Ko gero, didžiausias iššūkis – tai finansinės lėšos, nes norint renovuoti namą reikalinga tam tikra pinigų suma, kurios dydis priklauso darbų apimties. Aišku, galima planuoti ir vykdyti atskirų atitvarų ar konstrukcijų modernizavimą, tai reikalauja mažesnių pradinių investicijų, tačiau tokiu būdu viso namo renovacija gali užtrūkti gan ilgą laiką, o tai sukelia daug nepatogumų. Norint proveržio renovuojant neefektyvius vienbučius-dvibučius namus, būtina didesnė valstybės parama bei procesų paprastinimas“, – sako jis.
Vebinaro moderatorius – 20 m. darbo patirtį turintis architektas Rytis Kaminskas. Atestuotas architektas nuo 2010 m. ypatingą dėmesį skyrė pasyvių ir energiškai efektyvių namų projektavimo žinioms gilinti. Kartu su kolegomis suprojektavo du sertifikuotus pasyvius namus Lietuvoje. Šiuo metu R. Kaminskas projektuoja tik energiškai efektyvius ir aukščiausius komforto kriterijus atitinkančius pastatus ir jų interjerus. Nuo 2022-ųjų vadovauja Nacionalinei pasyvaus namo asociacijai ir ir eina valdybos nario pareigas.
Jis įsitikinęs, kad statant naujus arba modernizuojant senus statinius nepakanka siekti vien energinės klasės. „Reikia siekti daugiau parametrų, ypač komforto ir gyvenimo kokybės gerinimo. O jie automatiškai nesigauna, jei tik akcentuosimės į energinį efektyvumą. Dėl to būtina kelti kartelę ir siekti daugiau, susirasti tokius partnerius, kurie padėtų siekti šių tikslų. O architektams imtis lyderystės ir šviesti esamus ir būsimus užsakovus ir parodyti jiems daug platesnes šiuolaikiško projektavimo ir statybos galimybes“, – linki architektas R. Kaminskas.
Data: 2024 m. birželio 21 d.
Laikas: 9.30–12.00 val.
Vieta: ZOOM.
Vebinaras yra nemokamas. Visi užsiregistravę dalyviai el. paštu gaus vebinaro prisijungimo nuorodą.