Top Baneris

Nemalonios naujienos bendrovei „Hanner“

2017 vasario 27 d.
Žalgirio stadionas. Sauliaus Žiūros nuotr.
Žalgirio stadionas. Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vykdydamas Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro nutarimą reikalauti pašalinti teisės aktų pažeidimus, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Vilniaus miesto skyrius informavo valstybinės žemės sklypo, esančio adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, nuomininkus apie nuomos sutarties nutraukimą. Čia turėjo iškilti investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „Hanner“ statomas viešbutis.

Prieš kelis mėnesius „Hanner“ pasirašė franšizės sutartį su didžiausio pasaulyje viešbučių tinklo „Marriott“ atstovais ir planavo apie 20 mln. eurų investicijas. Tai turėjo būti pirmasis šio tarptautinio tinklo viešbutis Baltijos šalyse. Tiesa, dėl šių planų protestuoti buvo ėmę ir futbolo sirgaliai, vilčių dėl jiems patrauklesnio sprendimo – pastatyti čia naują sporto infrastruktūros objektą – įgiję po sostinės savivaldybės administracijos komentarų.

NŽT pranešime aiškinama, kad šis žemės sklypas buvo išnuomotas ne aukciono būdu. Tokiu būdu išnuomota valstybinė žemė gali būti naudojama tik pagal nustatytą pagrindinę tikslinę jos naudojimo paskirtį. Vadovaujantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis, adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, buvo įregistruotas pastatas-stadionas, todėl išnuomotas žemės sklypas privalėjo būti naudojamas tik stadionui eksploatuoti.

Žalgirio stadionas. Sauliaus Žiūros nuotr.

Žalgirio stadionas. Sauliaus Žiūros nuotr.

Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro nutarime konstatuojama, kad stadionas ir jo priklausiniai buvo perduotas Lietuvos sporto draugijai „Žalgiris“, tačiau, kaip matyti iš vėliau parengtų teritorijų planavimo dokumentų, Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, UAB „Žalgirio sporto arena“ ir UAB „Promola“ neturėjo ketinimo atstatyti pastatus ir vykdyti jų eksploataciją.

Tai lemia, kad įsigijus stadioną ir jo priklausinius buvo siekiama sukurti menamas sąlygas įgyti valstybinės žemės nuomos teises ne aukciono būdu. Todėl 1999 m. sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis ir ją iš dalies 2012 m. ir 2015 m. keitę susitarimai turi būti nutraukti.

Prokuroro teigimu, susitarimai dėl žemės nuomos sutarties pakeitimo sudaryti jau patvirtinus teritorijos detalųjį planą, numatantį šioje vietoje komercinės, gyvenamosios paskirties pastatų statybą, tai yra, veiklą, nesusijusią su stadiono eksploatavimu. Taip pat pažymima, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotas leidimas nugriauti šešis sporto paskirties pastatus, akivaizdžiai prieštarauja viešajam interesui ir valstybinės žemės nuomos be aukciono socialinei paskirčiai.

Bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis iki šio sprendimo paskelbimo ne kartą kalbėjo kovosiąs dėl savo projekto ir, jei teks patirti nuostolių, juos tikrai pareikalausiąs kompensuoti. Ir pabrėžė, kad šio projekto eiga potencialiems investuotojams tik parodo, kokia nesaugi yra Lietuvos investicinė aplinka.

Viešbučio „Marriott“ vizual.

Viešbučio „Marriott“ vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video