Top Baneris

Nelegalūs vagonėliai gujami iš saugomų teritorijų

2017 kovo 1 d.
Išgabenamas vagonėlis iš Veisiejų regioninio parko. VSTT nuotr.
Išgabenamas vagonėlis iš Veisiejų regioninio parko. VSTT nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pranešė, jog šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose sparčiai mažėja neteisėtai pastatytų kilnojamųjų „vasarnamių“, vadinamųjų vagonėlių. „Legalizuotis“ arba pašalinti neteisėtus vagonėlius paskatino ir sugriežtinti teisės aktai, ir kai kurių regioninio parko direkcijų veiksmai.

Pavyzdžiui, užteko vienos Veisiejų regioninio parko direkcijos iniciatyvos nutempti Dumbliauskų kaime neteisėtai pastatytą vagonėlį į saugojimo aikštelę Lazdijuose, kas savininkui kainavo maždaug 700 eurų, kad kiti suskubtų juos demontuoti arba įteisinti.

Jei 2007 metais vagonėlių saugomose teritorijose buvo suskaičiuojama daugiau kaip 200, tai 2016 metais – dešimtkart mažiau (21 vagonėlis). Daugiausia tokių neteisėtų objektų nustatyta Labanoro ir Veisiejų regioniniuose parkuose.

Statyti vagonėlius ar mobiliuosius namelius vandens telkinių apsaugos zonose – paežerėse, paupiuose, miškuose, kitose vietose draudžia Saugomų teritorijų įstatymas. Juos statyti, laikyti ir naudoti apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui draudžia ir valstybinių parkų apsaugos reglamentai.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video