Top Baneris

Nelegalių tvorų vietoje – dviračių ir pėsčiųjų takas

2017 kovo 2 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė šiandien demonstravo, kad miesto problemas yra pasiryžusi spręsti visomis priemonėmis: neteisėtai suželdintas gyvatvores Žvėryne, Birutės gatvėje, su pjūklu naikino pats sostinės meras.

Ateityje metalinių tinklelių, tinklo užtvarų, gyvatvorių vietoje bus tiesiamas dviračių ir pėsčiųjų takas. „Pernai pradėję tvarkyti natūralius Neries krantinių takus, projektuoti dviračių trasas, aptikome užgrobtų, savo reikmėms akivaizdžiai naudojamų valstybinės žemės sklypų. Paaiškėjo, kad jau dešimtmetį ši problema nesprendžiama, nors visos institucijos mato akivaizdžius žemės grobimo faktus, tačiau nieko nedaro. Akivaizdu, kad tai savavaliai apsitvėrimai, ir tai turi pagaliau pasibaigti. Nesulaukėme reakcijos į savivaldybės siųstus raginimus atlaisvinti želdiniais aptvertas miesto teritorijas, taigi, imamės iniciatyvos patys ir jau greitu metu pakviesime drąsiai ateiti pasivaikščioti prie Neries Žvėryne, nes šis takas bus grąžintas vilniečiams“, – komentavo Vilniaus meras.

Ties sklypu Birutės g. 18C šiandien pradėta šalinti tiek metalinės tinklinės tvoros, tiek valstybinėje žemėje užaugintos aukštos tankios gyvatvorės, trukdančios nutiesti maždaug 2 km dviračių ir pėsčiųjų takų, kurie drieksis nuo senojo Žvėryno tilto iki Vingio parko tilto. Vaizdingoje teritorijoje palei Nerį suprojektuotas 3 m pločio dviračių takas ir nuo 2,25 m kintamo pločio pėsčiųjų takas. Naujasis dviračių takas – didesnio dviračių takų statybos ir atnaujinimo projekto dalis, mat per artimiausius porą metų Vilniuje iš viso planuojama pradėti tiesti apie 45 kilometrus dviračių takų.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Dėl savavališkai užimtų ir naudojamų valstybinės žemės plotų ties Birutės g. namais 18D, 18B ir 18C savivaldybė nekart kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą. Tarnyba atliko patikrinimus vietoje, Birutės g. 18C savininkui praėjusį rugpjūtį buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl užimtos valstybinės žemės želdiniais ir statiniais, o Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nurodė pašalinti savavališkos statybos padarinius iki šių metų vasario 28 dienos.

Kitų dviejų sklypų savininkai NŽT aiškinosi, kad valstybine žeme esančia greta žemės sklypo nesinaudoja, nėra jos užtvėrę tvoromis, želdinių, kurie yra suaugę į gyvatvorę, jie nesodinę, želdiniai greta jo žemės sklypo yra ne jų nuosavybė. Tačiau paupio teritorijos yra akivaizdžiai savavališkai užimtos, valstybinės žemės sklypuose tvarkomasi lyg savo kieme: nuo praeivių apželdintos tankios tvoros, įsirengtas apšvietimas, nepalikta praėjimų prie upės, auginami vaismedžiai, puoselėjamos vejos. VTPSI atsakyme savivaldybei teigiama, kad prie žemės sklypų Birutės g. 18B ir Birutės g. 18C, Vilniuje, valstybinėje žemėje augančiose gyvatvorėse ištiesti metaliniai tinkleliai bei tinklo užtvarai nelaikomi statiniais ir jiems netaikomi Statybos įstatymo reikalavimai.

Šiandien pradėjusi parengiamuosius pėsčiųjų dviračių tako įrengimo darbus, savivaldybė planuoja, kad naujais takais vilniečiai galės vaikščioti ir dviračiais minti dar šią vasarą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video