Top Baneris

Neapibrėžtumas verčia Kauną atidėti Kėdainių tilto statybas

2022 birželio 6 d.
Kaunas Kėdainių tiltas
Pasidalykite straipsniu

Neapibrėžtumas statybų rinkoje ir netikrumas dėl finansų verčia Kauną atidėti Kėdainių tilto statybos pradžią, sako vienas iš administracijos vadovų.

„Mes turime statybos leidimą, galėtume pradėti ir statybas, ir konkursą, bet nežinome, už kiek mes jį pastatysime, o antras dalykas, nėra jokių garantijų, kad tai Kelių direkcija ar Vyriausybė skirtų lėšų. Miestui turbūt tas objektas yra šiek tiek per didelė našta“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Pasak jo, projektas šiuo metu pristabdytas, kol savivaldybė sulauks papildomo finansavimo.

Apie tiltą, nuo Kėdainių gatvės Vilijampolėje gavusį Kėdainių tilto pavadinimą, Kaune svarstoma ne vienus metus. Šis tiltas turėtų padėti sumažinti transporto srautus per miesto centrą ir palengvinti susisiekimą tarp dviejų Nemuno krantų ties Marvele ir Vilijampolės, Šilainių mikrorajonais. Šiuo metu vairuotojai tam renkasi miesto senamiestyje esančias Gimnazijos, Šauklių gatves.

Vis dėlto kritikai sako, kad tiltas iš esmės transporto problemų neišspręstų, bet pakeistų svarbią Kauno kraštovaizdžio vertybę – Nemuno ir Neries santakos panoramą.

Neapibrėžtumas vėlina pirkimus

Savivaldybės atstovo teigimu, neapibrėžtumas rinkoje koją kiša daugelyje viešųjų pirkimų, o konkursus tenka skelbti po du–tris kartus, kai anksčiau jie dažniausiai įvykdavo iš pirmo karto.

„Šiai dienai labai sunku parinkti rangovą. Kelis konkursus, kiek skelbėme, nėra net kas ateina į konkursą, visi rangovai bijo kainų kilimo, svyravimo ir panašiai“, – kalbėjo V. Abramavičius.

Tarp tokių projektų, pasak jo, – Dainų slėnis, Maironio gimnazijos sporto salė.

„(Rangovai) neateina, nes patys neįsivaizduoja, į ką čia įsivels, kad nereikėtų paskui iš kišenės primokėti. Tikrai yra sudėtinga“, – teigė savivaldybės atstovas.

V. Abramavičiaus teigimu, savivaldybė projektų neatsisako, bet nepavykus pritraukti rangovų, kalbamasi su tais, kurie domėjosi konkursu mėginant suprasti, kodėl jame nedalyvavo, tada jis skelbiamas vėl.

Vis dėlto turint galvoje, kad kiekvienam konkursui reikia maždaug trijų mėnesių, tai irgi lemia darbų vėlavimą.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video