Top Baneris

Neabejingi mediniam paveldui kviečiami į mokymus

2017 rugpjūčio 22 d.
Lietuvos liaudies buities muziejaus nuotr.
Lietuvos liaudies buities muziejaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Medinei architektūrai gaivinti trūksta ne tik lėšų ar valdininkų bei pastatų savininkų iniciatyvos. Stinga elementarių žinių, kaip pasirūpinti paveldu, kad vertingi pastatai nebūtų aplipdyti priestatais, apkalti plastiko lentelėmis, nešvytėtų plastiko langais ar ryškia stogo danga. Galiausiai – kad nebūtų užsimerkiama prieš paveldo reikalavimus.

Kultūros paveldo akademijos iniciatyva kultūros paveldo objektuose dirbančius specialistus – amatininkus profesionalus, kultūros paveldo apsaugos specialistus, paveldo objektų savininkus, akademikus ir visus neabejingus paveldo išsaugojimui – sukviesti į projekto „Medinis Lietuvos architektūros paveldas: tradicinių/specialiųjų technologijų pažinimas ir tradicinių amatų mokymo aktualizavimas“ mokymus startuoja jau devintąsyk. Šįsyk tikslas toks pat kaip ir ankstesniais metais – gelbėti, atkurti bei aktualizuoti sparčiai nykstančius Lietuvos medinio kultūros paveldo objektus.

Rugsėjo 18–22 dienomis vyksiančiame teoriniame ir praktiniame seminare Lietuvos liaudies buities muziejuje bus nagrinėjamos medinių pastatų restauravimo, biologinių medinių pastatų pažeidimų, medinių pastatų pritaikymo šiandieniams poreikiams, medienos savybių, medžiagų suderinamumo, šildymo sistemų technologinių ypatumų ir kitos aktualios temos. Taip pat bus atliekami tvarkybos darbai vertingos architektūros statinyje – XVIII a. svirne–lobyne.

Norintieji dalyvauti dalyvio anketą turėtų užpildyti iki rugsėjo 14 d. (ketvirtadienis) ir išsiųsti el. paštu kpa.archeologija@gmail.com.

Mokymų dalyviams suteikiamos medžiagos, priemonės, įrankiai, vaišės kavos pertraukėlių metu.

Daugiau informacijosmokymų programoje bei dalyvio anketoje.

Projektą dalinai finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos bei Lietuvos liaudies buities muziejus.

medine architektura remejai

Projekto informacinis partneris – portalas SA.lt

Daugiau informacijos:
VšĮ Kultūros paveldo akademija
Programų koordinatorė Agnė Žilinskaitė
Mob. tel.: 8 613 81889
El. p.: zilinskaite.agne@gmail.com


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video