Top Baneris

Naujovės modernizacijos procesus reguliuojančioje įstatyminėje bazėje

2014 lapkričio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerijoje surengtame daugiabučių atnaujinimo projektų įgyvendinimo administratoriams ir rangovams skirtame seminare buvo pateikta informacija apie atnaujintus šią sritį reguliuojančius teisės aktus.

Pasak aplinkos viceministrės Daivos Matonienės, labai padidėjusios renovacijos apimtys, palyginti su ankstesniu snaudulio laikotarpiu, kelia daug iššūkių, susijusių ir su darbų kokybe, ir su finansavimu, ir su statybininkų pajėgumais. Pagal naująjį daugiabučių renovacijos modelį jau yra parengta arti 3 tūkst. modernizavimo investicinių projektų. Iš jų, Būsto energijos taupymo agentūros šios dienos duomenimis, dėl 752 namų pasirašytos rangos darbų sutartys.

Siekiant sudaryti kuo palankesnes sąlygas daugiabučiams atnaujinti, nuolat tobulinami šią sritį reguliuojantys teisės aktai. Su jų pakeitimais seminaro dalyvius supažindino Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento direktorė Elvyra Radavičienė.

Netrukus, 2015 metų sausio 1 dieną, įsigalios naujos redakcijos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymas. Jis nustato valstybės paramos teikimo daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams, savivaldybėms, savivaldybių programų įgyvendinimo administratoriams ir bendrojo naudojimo objektų valdytojams daugiabučiams namams atnaujinti sąlygas ir tvarką.

Racionaliau naudoti valstybės lėšas, išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų turėtų padėti Aplinkos ministerijos parengtos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimo ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklių pataisos. Jeigu Vyriausybė jas patvirtins, bus nustatyta maksimali 15 tūkst. eurų valstybės paramos suma atnaujinimo projektui parengti. Ši suma numatyta įvertinus parengtų projektų vidutinę kainą.

Patikslintos ir Klimato kaitos programos lėšomis teikiamos paramos sąlygos bei kai kurios kitos nuostatos. Taip pat numatomi pakeitimai, susiję su valstybės paramos projekto įgyvendinimo priežiūrai ir statybos techninei priežiūrai vykdyti teikimu.

Su įvairiais praktiniais renovacijos projektų įgyvendinimo aspektais ir detaliomis statybos užbaigimo procedūromis seminaro dalyvius supažindino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos specialistai, atkreipę dėmesį į užsakovo pareigas, būtinų parengti dokumentų sąrašą.

Parengta pagal AM inf.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video