Top Baneris

Naujos statybos daugiabučių kiemuose automobilius išstumia želdynai

2016 spalio 26 d.
Projektas „135“ („Eikos“ vizual.)
Projektas „135“ („Eikos“ vizual.)
Pasidalykite straipsniu

Daugeliui senos statybos daugiabučių gyventojų namo kiemas sausakimšas automobilių – įprastas vaizdas. Įsigyjantieji naujos statybos būstą kur kas reiklesni daugiabučio aplinkai. Taigi, NT plėtotojai priversti pasitempti: ne tik pasiūlyti požemines automobilių stovėjimo aikšteles, bet ir kokybiškai sutvarkytą aplinką.

Dvejų pastarųjų metų nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ atliktos pirkėjų apklausos rezultatai parodė, kad būsto pirkėjams aplinka – trečias pagal svarbą kriterijus po buto eksploatavimo kaštų ir garso izoliacijos. Tad NT plėtotojai negaili dėmesio ir investicijų daugiabučio kiemui – čia numatomos poilsio zonos ne tik vaikams, bet ir vyresnio amžiaus gyventojams, atskiriamos žaidimų, poilsio ir sporto zonos. Be saugių ir spalvingų vaikų žaidimo aikštelių, dėmesys skiriamas ir suaugusiųjų laisvalaikiui – vis dažniau naujos statybos daugiabučių kiemuose įrengiami įvairūs žaidimo stalai, stalo tenisas, taip pat tinklinio ir krepšinio aikštelės, kur po darbo dienos galima pasportuoti ir pabendrauti su kaimynais.

Taupant laiką ir pinigus sporto klubas taip pat gali persikelti į daugiabučio kiemą. Lauko treniruokliai sostinės gyventojams jau seniai nėra naujiena, tačiau mankšta namo kieme dar nėra tapusi įpročiu. „Eikos“ plėtros direktoriaus Martyno Žibūdos teigimu, norint gyventojus paskatinti sportuoti ir sukurti kuo daugiau sporto bei poilsio zonų, reikalingas nemažas plotas, kurio netenkama daugiabučio kieme įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę. Tad, pavyzdžiui, NT projekte „Namų pynės“, Žirmūnuose, automobilių stovėjimo aikštelė bus įrengta po visos gyvenvietės teritorija, o kieme bus paliktos tik kelios antžeminės automobilių stovėjimo vietos. Tokiu būdu sutaupyta erdvė bus skirta laisvalaikio zonoms, be to, bus sukurta saugesnė ir sveikesnė aplinka žaisti vaikams, sportuoti bei ilsėtis suaugusiesiems.

Tinkamai suplanuoti ir suprojektuoti gyvenamųjų namų aplinką vis dažniau patikima profesionalams – kraštovaizdžio architektams. „Eikos“ plėtojamiems projektams „135“ ir „Bajorų alėjos“ kraštovaizdžio projektus sukūrė kraštovaizdžio architektų komanda „Terra Firma LT“. Komandos vadovė Ramunė Sanderson, projektavusi ir Bernardinų sodo želdinius, teigia, kad augalai yra labai svarbūs formuojant kokybišką aplinką gyventojams. „Projekto „135“ vidinio kiemelio apželdinimą ir išdėstymą suplanavome taip, kad jis išliktų gražus ir spalvingas visus metus, ir kad gyventojai galėtų gėrėtis sezonų kaita. Kiemelio erdvėje išdėstyti mažosios architektūros elementai kuria atskiras nedideles erdves, o besistiebiantys ant vertikalių tvorelių augalai suteikia erdvėms jaukumo ir privatumo“, – teigia R. Sanderson.

zalgirio 135 1

Projektas „135“ („Eikos“ vizual.)

Taip pat skaitykite: Rekreacinė sodininkystė tik bando prigyti miestuose

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video