Top Baneris

Naujojoje Vilnioje planuojamas parkelis su tvenkiniu (1)

2022 vasario 11 d.
naujoji vilnia parkas
„Vilniaus planas“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Naujosios Vilnios seniūnijoje, Juodojo kelio bei Tolimosios gatvės sankirtoje, prie paslaugų ir prekybos centro LIDL planuojama nauja viešoji erdvė (0,278 ha). Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ netrukus pristatys vilniečiams projektinius pasiūlymus.

Planuojama teritorija nutolusi nuo miesto centro apie 8 km, greta yra Pavilnių regioninis parkas.

Netoliese įsikūrusi sodo bendrija, yra prekybos centrui priklausanti automobilių stovėjimo aikštelė. Teritorijos išskirtinumas – dirbtinis vandens telkinys bei ąžuolas, kurio diametras siekia 103 cm. Ilgametis ąžuolas, vietos gyventojų traukos objektas teritorijoje, kaip ir jų pasodinta eglė bei tujų gyvatvorė, yra išsaugomi.

Atsižvelgus į jau pramintus takus ir teritorijos prieigose esančius komercinius objektus, sklype siūlomi pėsčiųjų takai, poilsio aikštelė su suoliukais, medinė vaikščiojimo trasa vaikams, šiukšliadėžės, apšvietimas. Gyventojų pageidavimu, tvenkinį planuojama aptverti. Tarp automobilių stovėjimo aikštelės ir tvenkinio ugniagesiams suprojektuotas privažiavimas prie pat vandens.

Projektuotojai, įvertinę esamus želdinius ir jų būklę, suprojektavo papildomą apželdinimą, kuris praturtintų viešąją erdvę ir veiktų kaip triukšmo bei taršos barjeras. Jam parinktos nereiklios, vidutinio aukščio rūšys: kalninės pušys, medlievos, lanksvos, hortenzijos ir kt.

Šiems projektiniams pasiūlymams savivaldybė dar nėra pritarusi. Miestovaizdžio skyriaus specialistai informuoja, kad projektiniai pasiūlymai bus vertinami tik po viešo projektinių pasiūlymų aptarimo su visuomene.

Tvirtinant projektinius pasiūlymus, bus vertinamas jų atitikimas projektinių pasiūlymų rengimo užduočiai, kuri anksčiau buvo aptarta viešo susirinkimo su vietos bendruomene metu.

Taip pat bus vertinamas ir projekto atitikimas galiojantiems teisės aktams bei reikalavimams, kurie buvo iškelti projektinių pasiūlymų rengimo užduotyje. Kol projektiniams pasiūlymams savivaldybė nepritarusi, techninis projektas negali būti rengiamas ir leidimas viešos erdvės projekto įrengimui neišduodamas.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • neteisingai

    2022-02-12, 13:15  

    Juodasis kelias tai ne Naujoji Vilnia o Pavilnys,tik Pavilnys priklauso Naujosios Vilnios seniunijai.

Rekomenduojami video