Top Baneris

Naujojoje Vilnioje bus statomi svečių namai

2024 sausio 15 d.
sveciu namai Naujojoje Vilnioje
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje, Priekalo gatvėje, leista statyti svečių namus. Jie turėtų įsikurti šalia buvusio kino teatro „Draugystė“, kur dabar veikia parduotuvė. Statybos darbus inicijuoja UAB „Vilniaus Skalsa“, projektą parengė Maksimas Zacharovas.

Svečių namai turėtų iškilti griaunamo pagalbinio pastato vietoje. Visi esami pastatai griaunami, išskyrus Priekalo g. 9 pastatą. Urbanistinė struktūra yra pažeista ir reikalauja regeneracijos, atkuriant istorinių miestų centrams būdingą perimetrinį užstatymą, akcentuojant daugiafunkciškumą. Kaimyniniame Priekalo g. 11 sklypui yra parengti ir patvirtinti administracinio pastato projektiniai pasiūlymai, pastatas formuoja Priekalo gatvės perimetrą ir yra statomas ant sklypo ribos“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose, pateiktuose Vilniaus m. savivaldybei.

Projektuojamas pastatas, kaip rašoma pasiūlymuose, bus modernios architektūros su tradiciniais elementais. Architektas derino naują projektą prie tradicinių pastatų su šlaitiniais stogais ir esamo paveldo objekto neoklasicistinio pokario architektūros buvusio kino teatro. Fasade įvedami miestų istoriniams centrams būdingi akcentai (vertikalios langinės ir nedideli balkonai su ažūrinėmis metalinėmis tvorelėmis).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video