Naujojo sostinės centro permainos

Naujojo sostinės centro permainos

Radisson Blu Hotel Lietuva
Projektuodamas naująjį viešbučio pastatą, architektas žinojo – jis nebus lyderis, labiau fonas aukštybiniams pastatams.

Prieš daugiau nei trisdešimtmetį architektų Algimanto ir Vytauto Nasvyčių suprojektuotas viešbutis „Lietuva“ šiandien – dviejų pastatų kompleksas. Naujasis aštuonių aukštų priestatas, pradžioje matytas kaip konferencijų centras, galiausiai paverstas 165 kambarių viešbučiu. Tai „Lietuvai“ suteikė pranašumo – pagal kambarių skaičių jis yra didžiausias viešbutis Vilniuje.

Judėjimui tarp pastatų – galerija

Naująjį viešbučio pastatą kartu su kolegomis Šarūnu Verbumi, Andriumi Mockaičiu, Tautvydu Čapliku, Elvita Šlimiene, Gaudre Mikštiene, Andriumi Zanevičiumi projektavęs architektų biuro „Forma“ architektas Saulius Mikštas priminė, kad naujai iškilusio pastato vietoje buvusi automobilių stovėjimo aikštelė, kurią tik ką užbaigtame komplekso pastate pakeitė įrengta požeminė dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė. Šis sprendimas, anot S. Mikšto, pabrangino ir apsunkino statybos darbus. Kaip ir po žeme išsiraizgiusios požeminės miesto komunikacijos.

Planuotas konferencijų centras, architekto žodžiais, galėjęs būti laisvesnės architektūros, monumentalesnis pastatas, atsietas nuo viešbučiams ypač svarbaus kambarių išdėstymo, vienodų dydžių langų, iš anksto suplanuoto kambarių ploto, dizaino, baldų, netgi aksesuarų.

Iš viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ viešbučio vieno pastato į kitą svečiai galės patekti jungiančia galerija. Ši suprojektuota taip, kad žmogus nepajustų, pereinantis į kitą pastatą, galiausiai, kad galerija jam eiti būtų įdomu, neprailgtų. Joje įrengta poilsio salelių su baldais, eidami ja, svečiai mato čia pat, už stiklo sienos, įrengtoje treniruoklių salėje vykstantį judėjimą.

Naujajame viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ įrengti 165 kambariai.
Naujajame viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ įrengti 165 kambariai.

Tikslas – nedisonuoti su aplinka

Projektuojant naująjį viešbučio pastatą dominavo dvi kryptys: Konstitucijos prospekto ir esamo susiformavusio užstatymo. Pastatas suprojektuotas kaip kompozicinis lankstas, jungiantis ir pabrėžiantis šiedvi kryptis.

Apatinė pastato dalis, kurioje įsikurs komercinės patalpos, orientuota į Konstitucijos prospektą, o viršutinė – viešbučio dalis pratęsia esamo viešbučio pastato kompoziciją. Taip tūriškai atskiriamos pastato funkcijos, viešbučio svečiams sukuriamas atstumas iki žemiau esančio apatinės dalies apželdinto stogo.

Kita svarbi aplinkybė – pastato apžvelgiamumas iš judančio taško, važiuojant transportu Konstitucijos prospektu. Šiauriniame fasade numatyti vertikalūs fasadiniai elementai skirtingai suvokiami priklausomai nuo apžvalgos taško atstumo iki pastato.

Svarbus ir pagrindinės naujojo miesto centro gatvės naktinis vaizdas. Architektai akcentavo svarbiausias pastato dalis, išskirdami apšviečiamus elementus. Nuo Upės gatvės pusės siekta neutralaus vaizdo, pastatas turi užpildyti tarpus tarp vertikalių akcentų urbanistinėje kalvoje.

Fasadiniai elementai turi ir praktinę paskirtį. Įvertinant pastato fasadų orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu, parinkta saulės kontrolės sistema.

Svarbus buvo ir penktojo fasado – stogo – architektūrinis sprendimas, nes pastatas apžvelgiamas iš aukštybinių pastatų, todėl žemutinės dalies stogas virto apželdinta terasa, o ant viršutinės dalies inžinerinė įranga sumontuota pagal architektų parengtus brėžinius (paslėpti inžinerinę įrangą įrengiant techninį aukštą nebuvo galimybės dėl formalių reikalavimų).

Projektuodamas naująjį viešbučio pastatą, architektas žinojo – jis nebus lyderis, labiau fonas aukštybiniams pastatams. Planuota ir tik iš dalies įgyvendinta architektų idėja – nuo „Swedbank“ centrinės būstinės (projekto autoriai – A. Ambraso architektų biuras) ir būsimojo daugiafunkcio komplekso „k18b“ (projekto autoriai – D. Libeskindo vadovaujama studija „Studio Libeskind“) pusių suprojektuotos veidrodinės plokštumos, kad unikali šių dominuojančių pastatų architektūra atsispindėtų foninio pastato fasaduose.

[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″] [one_half]

gaudre logo

[/one_half] [one_half_last]

Apšvietimo sprendimai namams ir verslui
www.gaudre.lt | www.vindo.lt

[/one_half_last] [/su_note]
Architektai akcentuodami svarbiausias pastato dalis išskyrė apšviečiamus elementus.
Architektai akcentuodami svarbiausias pastato dalis išskyrė apšviečiamus elementus.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

Modernūs dušo ir maišytuvų sprendimai

Viešbutyje „Radisson Blu“ sumontuoti naujausi Vokietijos kompanijos „Hansgrohe“ gaminiai, pristatyti paskutinėje Frankfurto ISH parodoje. Tai nauja maišytuvų serija „Metropol“ ir dušo sistemos „Croma 280 Showerpipe EcoSmart“. Šiuos produktus gamintojas sukūrė kartu su visame pasaulyje pripažinta dizainerių komanda „Phoenix Design“. Jie yra pelnę daugybę prestižinių tarptautinių apdovanojimų.

„Tinkamai parinkti kokybiški, taupūs ir funkcionalūs gaminiai yra pridėtinė vertė, kuri atsiperka, – įsitikinęs „Hansgrohe“ atstovybės vadovas Osvaldas Dailydžionis. – Estetika ir naudojimosi komfortas džiugins viešbučio klientus, o paprasta priežiūra ir vandens bei energijos taupymas aktualu pačiam viešbučiui.“

hansgrohe logo

[/su_note]
Viešbučio svečiams įrengta požeminė dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė.
Viešbučio svečiams įrengta požeminė dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė.

[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

„Reynaers“: įstiklintos aliuminio profilių sistemos

Viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ fasadams panaudotos vieno didžiausių Europoje aliuminio sistemų tiekėjų „Reynaers“ įstiklintos aliuminio profilių sistemos „Reynaers CW 50HI“, pasižyminčios inovatyvumu ir didesne izoliacija. Projekto sąlygose reikalaujamas šilumos perdavimo koeficientas (U) buvo 0,473 W/ m²K, o su sistema „Reynaers CW 50HI“ pasiektas solidesnis – 0,454 W/m²K rezultatas. Ši sistema išbandyta ir pasiteisinusi daugelyje Europos šalių, nuolatos tobulinama ir atnaujinama.

Žemutinės viešbučio pastato dalies stogas virto apželdinta terasa, kurios turėklo funkciją atlieka fasadas. Šios gudrybės paprastai neišvysi – iš lauko pusės tematyti vientisa fasado konstrukcija.

Viešbučiuose įprastai įrengiama daugybė varstomų langų, dauguma kurių – dideliais plačiais rėmais. Projekto architektai pasirinko kitokį sprendimą – unikalią „Reynaers“ aliuminio sistemą „Reynaers Masterline 8“, išsiskiriančią ne tik puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis. Pasitelkus šią sistemą, langų šiluminiai parametrai pagerėjo, profilių matomas plotis sumažėjo, daugiau vietos buvo skirta stiklui, o tai užtikrino geresnį patalpų apšvietimą ir tvarkingus architektūrinius sprendimus.

„Kiekvienas projektas kažkuo išsiskiria, taip ir šis – savo elegancija, tvarumu, paslėptais mazgais, tačiau itin džiaugiamės stiprėjančiu ryšiu su projektuotojais, kurie mato viziją, pasitiki „Reynaers“ vardu, todėl turime ir sklandų procesą, ir gerą rezultatą“, – komentavo bendrovės „Reynaers Vilnius“ vadovas Linas Kėvelaitis.

Beje, „Reynaers“ yra, ko gero, vieninteliai aliuminio sistemų tiekėjai, suteikiantys savo produkcijai 10 m. garantiją.

reynaers logo

[/su_note]

Žemutinės pastato dalies stogas tapo apželdinta terasa.
Žemutinės pastato dalies stogas tapo apželdinta terasa.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

„Moderni izoliacija“: izoliacinės medžiagos

Bendrovės „Moderni izoliacija“ užduotis – ne tik gražus, bet ir šiltas, ugniai atsparus fasadas. Įmonės specialistai rūpinosi, kad pateikti sprendimai su jų tiekiamomis izoliacinėmis medžiagomis užtikrintų pastato energinį naudingumą ir kokybišką, saugią eksploataciją. Projekte „Radisson Blu Hotel Lietuva“ naudotos Anglijoje gaminamos pačios moderniausios ir analogo neturinčios fenolio putų (PF) izoliacinės plokštės „SAFE-R“, užtikrinančios atsparumą ugniai ir gerą šilumos laidumą.

„Net ir mažas sluoksnis yra efektyvus, beveik dvigubai šiltesnis nei tradicinės izoliacinės medžiagos. Kad pasiektumėte tą patį rezultatą, fenolio putų (PF) izoliacijos „SAFE-R“ reikėtų beveik dvigubai mažiau nei tradicinių izoliacinių medžiagų. Tad turime galimybę ploninti visą sienos konstrukciją ir sutaupyti kitais aspektais. Kitaip tariant, mažesnis šilumos laidumas lemia plonesnę izoliaciją. Plonesnė izoliacija lemia plonesnę išorinių sienų konstrukciją. Plonesnė išorinių sienų konstrukcija lemia didesnį vidaus naudingąjį plotą. O šis – didesnę investicinę grąžą (ROI)“, – produkto pranašumus vardija įmonės „Moderni izoliacija“ produktų plėtros vadovas Andrius Augūnas.

Specialistas teigia, kad toks izoliacijos sprendimas idealiai tinka viešbučiams ir kitiems komerciniams statiniams, kuriems aktualu plonesnė atitvarų konstrukcija ir būtinas didesnis atsparumas ugniai. Viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ naudotos fenolio putų (PF) izoliacinės plokštės „SAFE-R“ yra dengtos mažo laidumo aliuminio dangomis iš abiejų pusių ir turi B-s1, d0 degumo klasę, taip pat dėl tvarumo principų „SAFE-R“ gaminiai yra įvertinti „Bre Green Guide A+“ reitingu, nusakančiu mažą neigiamą poveikį aplinkai.

[one_half]

moderni izoliacija logo

[/one_half]

[one_half_last]

safe r logo

[/one_half_last]

[/su_note] [su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]

„Interjero linija“: kokybiškos sienų ir grindų dangos

radisson blu hotel lietuva il 1

Viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ kambariuose, sporto salės ir SPA zonose paklota bendrovės „Interjero linija“, jau kone dvidešimtmetį Lietuvoje atstovaujančios vieniems apdailos medžiagų gamintojų lyderių Europoje – kompanijai „Vescom B.V.“, tiekta kokybiška „Vescom“ vinilinė sienų ir „Amtico Signature“ vinilinių dizaino grindų danga (LVT).

Šių apdailos medžiagų pasirinkimą lėmė aukšta jų kokybė ir patikimumas, medžiagų ilgaamžiškumas ir puikus, ilgai išliekantis estetinis vaizdas.

Visuomeniniam sektoriui skirtos vinilinės sienų dangos „Vescom“ – inovatyvaus dizaino, atsižvelgiant į naujausias tendencijas sukurti paviršiai, kuriuos sudaro medvilnės pagrindas ir vinilo sluoksnis (300–830 g/kv.m). Dėl šios struktūros vinilinės sienų dangos „Vescom“ atitinka Bfl-s1, s2 ugnies plitimo ir dūmų emisijos klasę, yra itin atsparios trinčiai, smūgiams, o paviršiai ilgus metus išlieka estetiški. Dėl šių priežasčių „Vescom B.V.“ yra tarp prioritetinių viešbučių tinklams skirtų apdailos medžiagų tiekėjų.

Vonios kambariams pasirinkta išraiškinga vinilinių sienų dangų kolekcija „Roxen“, įsiliejanti į nepriekaištingą interjerą. Kambarių interjerui papildyti panaudota jaukumo suteikianti vinilinių sienų dangų kolekcija „Holt“. Subtilus dizainas, matinis sienų dangos paviršius puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. Ne mažiau svarbu, kad mechaniniam poveikiui atsparus paviršius išliks nepažeistas ilgus metus.

Sporto salės ir SPA zonoje panaudota struktūrinė vinilinė sienų danga „Bolter“ ir geometrinių formų kolekcija „Aikin“ puikiai pasitarnaus ir dėl savo estetinių bei techninių ypatybių.

radisson blu hotel lietuva il 2

Viešbučio kambariuose paklota „Amtico Signature“ (LVT) vinilinė grindų danga „Cirrus Air“ puikiai išpildė estetinius interjero reikalavimus ir nepriekaištingai dera bendrame kontekste.

Sporto salėje ir SPA pasirinkta „Amtico Signature“ kolekcija „Umbra Dusk“. Vilnijantis kolekcijos motyvas tikrai patrauks akį. „Amtico Signature“ (LVT) ir vinilinė grindų danga skirta intensyvaus judėjimo zonoms – su 1 mm storio darbiniu vinilo sluoksniu ir klasifikuojama 23,33,43 atsparumo klasėmis.

Pasirinkusieji visuomeniniam sektoriui skirtas grindų dangas prisideda prie aplinkos tausojimo – vieno pagrindinių atsakingos visuomenės prioritetų. „Amtico“ (LVT) vinilinės grindys gaminamos nenaudojant ftalatų, medžiagų, ribojamų Europos Sąjungos reglamento, priimto siekiant apsaugoti žmogaus sveikatą ir aplinką nuo rizikos, kurią gali kelti cheminės medžiagos. Grindų dangos atitinka A+ klasei keliamus reikalavimus pagal VOC vidaus oro emisijos skalę.

Nesudėtinga grindų dangos eksploatacija ir patvarumas itin svarbūs viešosiose erdvėse. „Amtico“ (LVT) vinilinių dizaino grindų paviršiai padengti specialiu uretano sluoksniu, apsaugančiu grindis nuo abrazyvinių dalelių ir batų žymių. Jos atitinka atsparumo ugniai ir dūmų emisijos priešgaisrinius (Bfl-s1) bei slydumo reikalavimus (R10), todėl ypač tinka visuomeniniams pastatams, ribojamiems griežtai reglamentuotų saugos reikalavimų. Kolekcijai „Amtico Signature“ suteikiama 20 metų garantija nusidėvėjimui. Taigi, tai puikus pasirinkimas intensyvaus naudojimo patalpose, sykiu – ilgalaikis sprendimas, pasiteisinantis besirūpinantiems eksploatacijos sąnaudų grąža ir tvarumu.

interjero linija logo

[/su_note]

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektūra) | 2018 rugpjūtis.

Temos: „Radisson Blu Hotel Lietuva“, Architektų biuras „Forma“, Interjero linija, Viešbučio statybos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai