Top Baneris

Naujojo „Delamode Baltics“ biuro interjeras trina ribas tarp formalių ir neformalių erdvių

2023 rugpjūčio 11 d.
01 Creative ops Delamode ©Norbert Tukaj 0098 scaled
„Delamode Baltics“ biuro interjerą suprojektavo interjero architektūros studija „CREATIVE OPS“. Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių šalies logistikos bendrovių „Delamode Baltics“ įsikūrė naujame biure Naugarduko gatvėje esančiame verslo centre „OFFICE100“. Nestandartinį ir novatorišką 2000 kv. m ploto biuro interjerą suprojektavo interjero architektūros studija „CREATIVE OPS“. Įžvalgomis apie naujojo biuro interjero dizaino koncepciją pasidalino projekto interjero architektės Eglė Dimaitytė-Vainermanė, Karolina Jašinskaitė ir Eglė Rinkevičienė.

Šiuolaikiško biuro vizija

„CREATIVE OPS“ studijos architektės pasakoja, kad užsakovų uždavinyje buvo numatyta sukurti jaunatviškas, gyvas ir atviras erdves. Siekta vengti tiesioginių vaizdinių asociacijų su įmonės veikla. Ši vizija įgyvendinta pasitelkus novatoriškas medžiagas ir sumanius projektinius sprendimus.

2000 kv. m patalpos išsidėsčiusios per kelis aukštus. Jose įrengtos ne vien funkcionalios darbo erdvės, tačiau ir poilsio erdvės, terasa su vaizdu į miestą, amfiteatras, skirtas pramogoms ir mokymams, restoranas-baras. 

Erdvinę struktūrą padėjo formuoti medžiagos

„Pagrindinė biuro projekto interjero dizaino mintis buvo sukurti erdvinę struktūrą, kuri skirtų ir sujungtų tam tikras erdves ir funkcijas. Struktūra išskirta vientisa apdailine medžiaga“, – projekto koncepcija dalijasi „CREATIVE OPS“ studijos architektės. 

Vientisą biuro interjerą padėjo sukurti bazine medžiaga pasirinkta vinilinė homogeninė danga, kuri buvo integruota įrengiant grindis, lubas, sienas bei gaminant baldus. Anot projekto autorių, ši medžiaga padėjo suformuoti erdvinę struktūrą:

„Kurdami interjerą pasitelkėme visą vinilinės homogeninės dangos spalvų paletę, siekdami planiškai atskirti erdves: darbo zonas, praėjimo erdves, neformalią centrinę erdvę. Kadangi biuras yra didelis, norėjome suvaldyti šias erdves ir užtikrinti, kad pastato lankytojui būtų aišku, kurioje zonoje jis randasi. Papildomai įrengėme konceptualią arkų ir nišų sistemą.

Vinilinė homogeninė danga yra lanksti ir plona, universaliai pritaikoma, tad šios jos savybės padėjo kurti originalius architektūrinius sprendimus – formuoti lenktas linijas, formas, medžiagą dengti ant baldų.“

Biure įrengtos prigesinto kolorito, achromatinių spalvų darbo vietos ir kitos formalios erdvės. Neformalios erdvės ryškesnės ir gyvesnės, kiekviena neformali patalpa ir niša turi savo spalvinį kodą. Šių erdvių nuotaikinga atmosfera formuojama skirtingais akcentais – audiniais, baldais, tekstūriniais dažais. Projekte naudojamos užuolaidos ir kiti audiniai turi akustinių savybių ir padeda užtikrinti gerą akustiką ir mažinti biure sklindantį triukšmą.

Akcentinis apšvietimas

Anot dizaino architekčių, naujame biure įrengtas dinamiškas, akcentinis LED apšvietimas: „Apšvietimas – vienas dizaino akcentų. Reguliuojant RGB spalvas sukuriami skirtingi scenarijai dienos ar vakaro metu bei formuojama norima atmosfera.“

Universalios bendrosios biuro erdvės

Nauja „Delamode Baltics“ biuro erdvė leis atrasti harmoniją tarp darbo ir poilsio. Biuro centrinėje dalyje – įrengta atvira viešoji erdvė. Anot „CREATIVE OPS“ architekčių, ši erdvė ypač universali: 

„Mes buvome išsikėlę uždavinį sukurti šviesią, atvirą, didelę erdvę, kuri turėtų daug funkcijų ir suteiktų galimybę darbuotojams bei biuro svečiams įvairiai leisti laiką. Ši erdvė gali būti pritaikoma skirtingiems scenarijams: susirinkimams, susibūrimui prie valgomojo stalo, pokalbiams prie kavos puodelio, poilsiui ar netgi vakarėliams biure. Visos funkcijos sujungtos, bet jos gali būti naudojamos ir atskirai. Pavyzdžiui, didelis valgomasis stalas turi ratukus, tad jį galima patogiai transportuoti į kitą zoną, o amfiteatras gali būti užsklendžiamas užuolaidomis ir naudojamas privačiam renginiui ar konferencijai.”

TARKETT

Naujojo biuro interjerui buvo pasirinkti drąsūs apdailos sprendimai, kuriuos padėjo įgyvendinti novatoriškų grindų dangų gamintoja „Tarkett“. Projekte integruotos vinilinės homogeninės grindų dangos. Jų asortimentas siūlo sprendimus visoms viešosioms erdvėms ir gali būti derinamas su specialiomis grindimis akustinėse, drėgnose patalpose ir neslidžiomis vinilinėmis bei statines sklaidos savybes turinčiomis grindimis. Didžiąją dalį projektui pasirinktos homogeninės grindų dangos sudarė „iQ Surface“, likusią dalį – „iQ Granit“ danga

Šios grindų dangos yra aukščiausios kokybės, vos 2 mm storio, ir turi daug funkcinių privalumų: ilgaamžiškumas, atsparumas dėmėms ir lankstumas, dėl ko grindis labai paprasta montuoti. Dėl ypatingo universalumo vinilinės homogeninės grindų dangos „Delamode“ biuro interjere buvo pritaikytos jas montuojant ant grindų, sienų ir netgi baldų. 

06 Creative ops Delamode ©Norbert Tukaj 0019 1

Dėl ypatingo universalumo vinilinės homogeninės grindų dangos interjere buvo pritaikytos jas montuojant ant grindų, sienų ir netgi baldų. 

Norbert Tukaj nuotr.

Taip pat įrengiant biurą buvo naudojamos „Tarkett“ kiliminės dangos, sukurtos remiantis žiedinės ekonomikos principais. „DESSO Recharge“ ir „DESSO Retrace“ kiliminės dangos žavi netaisyklingais ir tekstūriniais dizainais bei yra pagamintos taip, kad šias dangas būtų lengva išardyti, o jų komponentus lengvai paversti naujų kiliminių plytelių žaliava. 100 % perdirbama „DESSO Grezzo“ danga atspindi gryną, nepaliestą gamtos natūralių uolėtų kraštovaizdžių grožį, o subtiliai sluoksniuotas organiškas „DESSO Desert“ dangos dizainas suteikia patalpoms erdvumo ir atvirumo pojūtį.

tarkett

NARBUTAS 

Šiame išskirtiniame ir ryškiame projekte „Narbutas Lietuva“ komanda rūpinosi visais standartiniais ir nestandartiniais baldų sprendimais. Klientui buvo be galo svarbu, kad darbuotojai biure jaustųsi komfortiškai ir galėtų rasti harmoniją tarp darbo ir poilsio. Darbo vietose pasirinkti elektra reguliuojami stalai kartu su NARBUTAS NOVA akustinėmis pertvaromis, užtikrinant reikiamą patogumą ir akustinį komfortą kiekvienam darbuotojui. Apgyvendintas ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs NARBUTAS daugiafunkcis stalas NOVA Wood Multipurpose, kuris dėl savo mobilumo gali būti ir darbo, ir komandos susitikimo vieta. Poilsio erdvėse panaudoti patogūs ir minimalistiniai NARBUTAS minkštasuoliai ARCHIPELAGO bei VEGAS.

Šiame unikaliame interjere buvo itin svarbu užtikrinti estetinį vientisumą, todėl ypatingas dėmesys skirtas harmoningam baldų integravimui į bendrą visumą, išpildant architekčių sukurtą viziją. Projekte įgyvendinta daug nestandartinių sprendimų, vienas jų – specialiai pagamintos integruojamos sofos bei lentynos sienų nišose. Naujajame „Delamode“ biure įkurdinti ir išskirtiniai užsienio tiekėjų baldai – italų gamintojo „Billiani“ kėdės, „Deberen“ minkštasuoliai bei „Pedrali“ aukštos baro kėdės.

narbutas 1

DOMUS LUMINA

„Domus Lumina“ komanda džiaugiasi prisidėjusi prie šio unikalaus projekto. Specialistai rūpinosi kokybiškais langų uždengimais, kurie darbuotojams leistų efektyviai dirbti. Kadangi langų uždengimai yra itin svarbūs ergonomiškai darbo aplinkai, biuro interjerui buvo parinkti screen roletai. Tai 5 % screen roletai – lengvos tekstūros, neutralių atspalvių gaminiai, leidžiantys kurti komfortišką darbo aplinką. Šie „Domus Lumina“ roletai užtikrina šviesos pralaidumą, visiškai išskaidydami saulės spindulius, todėl vaizdas kompiuterio ekrane neatsispindi. Be to, screen ritininės užuolaidos leidžia mėgautis gražiu vaizdu pro langą, net ir pilnai jas nuleidus. Šiam ryškiam projektui buvo svarbu užtikrinti kuo daugiau natūralios šviesos, todėl screen roletai tam puikiai tiko.

8
Tikslas – sukurti jaunatviškas, gyvas ir atviras erdves – įgyvendintas kartu su „Domus Lumina“. Norbert Tukaj nuotr.

Kadangi naujojo biuro erdvės didelės, o darbuotojų taip pat yra daug, svarbu sumaniai ir stilingai atskirti erdves. Tam parinktos natūralios vilnos, ryškaus ir tvirto dvipusio audinio užuolaidos. Šie audiniai pasižymi akustinėmis savybėmis, todėl buvo panaudoti ne tik poilsio zonose, bet ir susitikimų erdvėse. Sklandžiai veikiantys užuolaidų bėgeliai leidžia lengvai, patogiai atskirti arba sujungti poilsio ir darbo erdves. Platus spalvų, tekstūrų pasirinkimas leido išlaikyti unikalaus interjero vientisumą.

domuslumina mzuri

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video