Top Baneris

Naujo „Vilniaus miesto parkų“ vadovo prioritetas – sostinės parkų tvarkyba

2023 sausio 11 d.
Laimonas ciakas
Pasidalykite straipsniu

Sostinės parkus prižiūrinčios viešosios įstaigos „Vilniaus miesto parkai“ vadovu išrinktas buvęs Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos vadovas Laimonas Čiakas.

„Mano tikslas, kad gyventojai matytų sutvarkytus, prižiūrėtus ir patrauklius miesto parkus. Taikysime viešųjų erdvių kokybės standartą. Įstaigos viduje sieksiu procesų skaitmenizavimo, inovacijų diegimo, maksimalaus skaidrumo, aktyvesnio veiklos viešinimo“, – kalbėjo naujasis „Vilniaus miesto parkų“ vadovas.

L. Čiakas neabejoja, kad jo patirtis žemės nuosavybės teisių, žemės naudojimo paskirties, žemės panaudojimo efektyvumo srityse padės planuojant naujas viešąsias erdves. 

„Vilniaus miesto parkų“ vadovas žada nepamiršti ir visuomenės švietimo. „Įstaigos kraštovaizdžio architektai, ekologai gali patarti gyventojams, kaip tvarkyti savo aplinką, formuoti jų požiūrį į želdynų teikiamą naudą, kas yra „Žaliasis kursas“, – teigė L. Čiakas. Jis mano, kad vadovaujant Nacionalinei žemės tarnybai įgytas sisteminis, platus viso miesto vaizdas padės ir naujajame darbe: „Mačiau, kaip vystosi, kur link eina atskiros savivaldybės ir miestai. Reikėjo surasti balansą tarp įvairių interesų grupių, žvelgti į priekį ir iš karto numatyti, kokios problemos gali kilti ateityje“.

Viešosios įstaigos vadovas buvo atrinktas konkurso būdu. Į vietą pretendavo trys kandidatai.

L. Čiakas 2017–2021 m. vadovavo Nacionalinei žemės tarnybai. Iki tol šešerius metus jis vadovavo Valstybės kontrolės 1-ajam audito departamentui, auditavo žemės ūkio ir kaimo plėtros, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo, viešojo administravimo sritis. L. Čiakas dirbo ir su Lietuvos eurointegracijos projektais, vadovavo LR Žemės ūkio ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo departamentui. Naujasis „Vilniaus miesto parkų“ vadovas yra baigęs Aleksandro Stulginskio universitetą, ekonomikos magistro studijas. 

„Vilniaus miesto parkai“ prižiūri ir tvarko 21 sostinės parką ir viešąją erdvę, rūpinasi vertingų gamtos objektų, kraštovaizdžio išsaugojimu, atkūrimu. Taip pat koordinuoja įvairius poilsio, sporto, kultūros renginius, vykstančius parkų teritorijoje. Parkai taip pat organizuoja sodinimo talkas, šviečia visuomenę aplinkosauginiais klausimais. 

Įstaigoje dirba skirtingų kvalifikacijų specialistai – kraštovaizdžio architektai, miškininkai, miesto sodininkai. Priežiūrą vykdo aplinkos tvarkytojai. Su jais įstaigoje dirba 50 darbuotojų. Pastaruoju metu įstaigai vadovavo laikinoji direktorė Dovilė Ivanauskienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video