Top Baneris

Naujiesiems Vilniaus biurų pastatams – ekologiški vidaus dažai

2019 lapkričio 19 d.
Novelcolors
Ekologiški „Novelcolors“ dažai.
Pasidalykite straipsniu

Antrasis verslo centro „Park Town“ pastatas, vadinamas „East Hill“, turėtų būti užbaigtas šių metų vasarą. Kaip ir jau veikiančiame pirmajame pastate, dar pačioje projektavimo stadijoje buvo siekiama užtikrinti juose dirbsiantiems žmonėms saugią ir sveikatai palankią aplinką.

Vienas iš tokių draugiškos žmonėms atmosferos sprendimų – ekologiški, į aplinką jokių toksinių medžiagų neišskiriantys dažai. Kaip tik dėl šios priežasties antrojo „Park Town“ pastato patalpoms dažyti buvo pasirinkti šilko matiškumo dažai „Novel Projekt 07“, ant kurių pakuotės net du ženklai, žymintys gaminius, turinčius išskirtinių ekologinių savybių. Vienas jų – ES ekologiškos gamybos ženklas „Ecolabel“, žymintis ekologiškai gaminamus ne maisto gaminius.

Mūsų tikslas – tiekti į Lietuvą įvairios paskirties kokybiškas, palankias aplinkai medžiagas, kurios neterštų gamtos, saugotų mūsų ir mūsų vaikų sveikatą. Raimundas Paknys

Antrasis – Šiaurės Ministrų Tarybos sukurtas ekologinis ženklas „Šiaurės Gulbė“, liudijantis, kad gamintojas nuolat kruopščiai tikrina savo produkto gyvavimo ciklą, poveikį aplinkai ir žaliavas, iš kurių gaminamas produktas. Bendrovės „Litnobiles“ padalinio „Novelcolors“, tiekiančio šiuos dažus iš Skandinavijos, technikos direktoriaus Raimundo Paknio teigimu, nė viename šių dažų gamybos proceso, dažymo darbų ir eksploatacijos žingsnyje nėra sukeliama jokio pavojaus žmogaus sveikatai ir aplinkai.

„Septintojo matiškumo lygio, dažniausiai naudojamo visuomeniniams ir biurų pastatams dėl savo švelnaus blizgesio ir gerų eksploatacinių savybių, dažų turi daugelis gamintojų, – sako R. Paknys. – Tačiau mes esame kone vieninteliai, galintys Lietuvai tiekti dažus, pažymėtus net dviem ekologiškumo ženklais.“ Pasak jo, šiuolaikiniai vartotojai kur kas jautriau reaguoja į supančios aplinkos apsaugą. Tyrimų duomenimis, bent keturi iš penkių Europos vartotojų yra linkę rinktis ekologiškus, saugius produktus. Kuriant ekologišką darbo erdvę, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į ekologiškumą, bet ir į amžinąjį kokybės santykį su kaina – jau nebesvarbu sumokėti kuo mažiau, vis aktualesnis tampa medžiagų ilgaamžiškumas.

Kaip tik juo gali pasigirti dažai „Novel Projekt 07“: didelis juose esančios sausosios medžiagos kiekis užtikrina puikias jų dengiamąsias savybes, o kartu su jomis – labai racionalias dažų sąnaudas dažomo paviršiaus ploto atžvilgiu. Jie beveik neturi kvapo, savo sudėtyje neturi jokių organinių tirpiklių ar plastifikatorių, lengvai ir lygiai padengia paviršius, eksploatuojami neišskiria į aplinką jokių medžiagų ir, kas svarbiausia tolesniam patalpų estetinio vaizdo išlaikymui, labai ilgai nereikalauja jokių papildomų atnaujinimo investicijų.

Daugelis dažų „Novel“ tvarumo rodiklių atveria jiems plačius panaudojimo horizontus gyvenamosioms patalpoms, biurams, maitinimo, mokymo ir sveikatos įstaigoms, kitoms viešosioms patalpoms. Žinoma, būtų idealu naudoti juos kartu su kitais „Novelcolors“ gaminiais“: dažais su sidabro jonais, pasižyminčiais antibakterinėmis savybėmis, ar su keramikos priedais, suteikiančiais nudažytiems paviršiams didžiulį atsparumą eksploatacijai ir leidžiančiais atstumti purvą.

„Mūsų tikslas – tiekti į Lietuvą įvairios paskirties kokybiškas, palankias aplinkai medžiagas, kurios neterštų gamtos, saugotų mūsų ir mūsų vaikų sveikatą, – pabrėžia R. Paknys. – Pagrįstai galime didžiuotis ne vienu sėkmingai įvykdytu projektu, leidusiu padidinti mūsų klientų darbo pridėtinę vertę dešimtimis kartų. Šiandien patikėję savo problemas mums, rytoj sėkmės istoriją galėsite papasakoti ir jūs!“

UAB „Litnobiles“
A. Kojelavičiaus g. 17, Vilnius
tel. +370 5 268 5990
el. p. info@litnobiles.lt
www.litnobiles.lt

novel logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video