Top Baneris

Naujasis „Vinted“‎‎ biuras: naudoti baldai ir nuspalvintas gatvės gyvenimas

2020 gruodžio 23 d.
17 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0491Tik SA
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Patalpos, kuriose įsikūrė „Vinted“, yra naujame verslo centre „Uptown Park“. Pagrindinis įėjimas suformuotas iš Naugarduko gatvės pusės, todėl patekimas į biurą – ne visai įprastas: į jį patenkama per žaliąjį Naugarduko pėsčiųjų taką, o tuomet, atvėrus metalinius vartelius, atsiduriama gatvės terasoje, iš kurios ir įeinama į pagrindinę biuro reprezentacinę erdvę.

„Gatvės terasoje jau kitų metų vasarą „Vinted“ komandos žmonės galės nuolat susitikti, prisėdę ant medinių suoliukų gerti kavą, valgyti cinamonines bandeles, stebėti skubantį miestą, pagyvinti ir nuspalvinti visą Naugarduko gatvės gyvenimą“, – sako vienas biuro interjero projekto bendraautorių DO ARCHITECTS architektas Vadim Babij.

Aktyvaus biuro scenarijus

Pirmo aukšto erdvėje, 1500 kv. m. plote sukoncentruotos gyvosios ir bendruomeniškos susitikimų erdvės: kavos baras, biblioteka, kavinė, virtuvė, sporto salė, laisvalaikio baras, įvairūs jaukūs kampeliai. Šioje erdvėje iš vienos pusės matosi žaliasis Naugarduko gatvės pėsčiųjų takas, iš kitos – vidinis pastato kiemas, kuriame žaliuoja pievelė, apjuosta medine terasa. Tai dar viena susitikimų vieta šiltuoju metų laikotarpiu – pasitiesus pledą ant žolės šiek tiek atsipūsti nuo darbų.

01 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0060
26 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0453 1
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Visi keturi biurui priklausantys aukštai sujungti atvirais spiraliniais laiptais, kuriais daugiausia ir judės čia dirbantys žmonės. Darbo aukštai buvo kuriami „activity based office“ principu, kai daugeliui paskirčių arba užduočių yra kuriamos atskiros, specializuotos erdvės. Kiekvienas aukštas prasideda savo suburiančia ir srautus paskirstančia zona – svetaine, iš kurios judėjimas vyksta dviem ratais. Šioje kiekvieno aukšto dalyje sudėliotos aktyvesnės veiklos sritys: pokalbių ir susitikimų kambariai, praėjimai, bendros erdvės, atviros vietos garsesnėms diskusijoms, intensyvesniam bendravimui. Kitoje dalyje – uždaresni ir susikaupimui nuteikiantys darbo kambariai.

Labiau izoliuotos darbo zonos

Darbui skirtos zonos yra atribotos ramesniu praėjimu, jose suplanuotos pusiau uždaros komandinio darbo patalpos. Tai išimtinai „Vinted“ biurui architektų pasiūlyta idėja.

23 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0285
24 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0345

„Supratome, kad produktyviai ir komfortabiliai žmonės dirba komandose iki 15 žmonių. Turint atribotą, bet ne visai uždarą erdvę, galima susikurti savas vidines taisykles, kaip šeimoje ar gentyje, pagal būtent tų žmonių poreikius ir netgi skonį. Mums atrodo svarbu, kad žmogus didžiąją savo darbo laiko dalį turėtų savo asmeninę erdvę, kuria dalytųsi ir kurią kurtų kartu su savo artima komanda. Žinojimas, kur yra tavo vieta ir kas yra tavo komanda, su kuria tą vietą dar ir galima kurti, yra labai svarbus žmogaus laimės jausmui. Taip pat kaip ir žinojimas, kad tu esi daug didesnio rato, tikslo, kultūros dalis – visos kitos bendrosios biuro erdvės“, – sako architektas V. Babij.

Tendencijų pradžia – atviruosius biurus keičia uždaresnių erdvių biurai

Su šia idėja DO ARCHITECTS komandai pavyko nuspėti ir pasaulines popandemines tendencijas. Architektai pastebi, kad pandemija išryškino fundamentalius dalykus – kas darbo vietoje svarbu ir natūralu žmogui. „Žmogus nedirba su 1000 kitų asmenų vienu metu, kaip ir jo darbo vieta negali būti 1000 kvadratinių metrų erdvė. Žmogus turi savo mastelį, todėl atsiradęs individualumas, mažesnių grupių kūrimas mums atrodo labai natūralus“, – sako šio biuro interjero kūrėjai, DO ARCHITECTS architektai Gilma Teodora Gylytė ir Vadim Babij.

04 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0223
Savo misiją paversti naudotus daiktus pirmuoju vartotojo pasirinkimu įmonė perkėlė ir į naujo biuro interjerą.

Šiuolaikiniai biurai išgyvena pokyčių laikotarpį, kuriam nemažai įtakos turėjo ir pavasarį prasidėjusi pandemija. Kompanijos į darbo vietą ėmė žvelgti kitaip – ji tapo lanksti, lengvai keičiama ir pritaikoma pagal kiekvieno poreikius. Žmonės suprato, kad aplinka padeda sukurti motyvuojantį, įkvepiantį gerą jausmą ir atskleisti kūrybinę energiją. „Erdvėmis planuojame ne tik patalpas, bet ir santykius tarp kolegų, jomis kuriame vidinę kultūrą“, – teigia G. T. Gylytė.

Architektė įsitikinusi, kad Lietuva nuo pasaulyje vyraujančių tendencijų neatsilieka – naujuose biurų kompleksuose įkuriamos šiuolaikiškos darbo erdvės, o kai kurie sprendimai tampa išskirtiniais net ir pasaulio kontekste. Kaip pavyzdį G. T. Gylytė išskiria ir šį, didžiausios Europoje internetinės naudotų mados prekių prekybos platformos „Vinted“ biuro Naujamiestyje projektą, prie kurio DO ARCHITECTS profesionalai darbavosi kelerius metus.

16 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0385
10 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0187

Išskirtinumas – tvarūs sprendimai

Dar vienu biuro išskirtinumu taps tvarūs sprendimai – savo misiją paversti naudotus daiktus pirmuoju vartotojo pasirinkimu įmonė perkėlė ir į naujo biuro interjerą. Įrengiant biurą naudotos lengvai atnaujinamos, ilgaamžės medžiagos: medis, ilgaamžiškumas dar labiau akcentuotas klojant ąžuolines grindlentes, betonas, nedažytas žaliavinis metalas, natūralus pramoninis aliuminis, statybinės organiškais dažais dengtos MDF plokštės, nedažytas gipso kartonas.

„Svarstėme kiekvieną statybose įprastą procesą. Pavyzdžiui, kas yra galutinė apdaila? Ar tai būtinai keliais papildomais sluoksniais padengta plokštuma? Ar tai gali būti gruntas, nedažyto gipso plokštė, klijai, glaistas, nedažytas metalas – kas iš tikrųjų yra tvaru? Pagrindinėmis apdailos ir baldų medžiagomis buvo pasirinkti medis, betonas ir metalas. Akustikai pagerinti naudojami perdirbti porolonas, kamštis ir poliesteris, o perdirbto džinso kiliminė danga turi galimybę būti net keletą kartų papildomai perdirbta ateityje“, – pasakoja architektas V. Babij ir priduria, kad interjerą puoš antram gyvenimui prikelti seni baldai.

Biuras įsikūrė Naujamiestyje – atgimstančioje ir greitai besikeičiančioje centrinėje miesto dalyje, kurioje gyvena ir kuriasi miestietišką kultūrą mėgstantys žmonės. Naugarduko gatvė yra centrinė Naujamiesčio gatvė, kuri taps pagrindine šios kaimynystės viešąja erdve – joje bus jauku, žalia ir gyva.

02 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0848
13 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0193
27 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0519
05 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0261
06 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0593
32 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0653
25 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0303 1
18 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0247 1
35 DO ARCHITECTS VINTED ©Norbert Tukaj 0377

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo:

MS logo

Ąžuolo grindys interjere – unikali tradicijos ir subtilios prabangos dermė. Todėl jos architektų pasirinktos ir šiame objekte kaip tvari ir ilgaamžė medžiaga, prie kurios puikiai dera tiek vintažiniai, antram gyvenimui prikelti baldai, tiek modernūs šio biuro interjero elementai.

Kodėl „Medžio stilius“? Pagrįstai didžiuojamės, kad esame ąžuolo meistrai. Mūsų gamykloje „Ecowood“ gaminamoms ąžuolinėms grindims, ąžuolo parketui, ąžuolo masyvo vidaus durims, laiptams naudojama tik aukščiausios kokybės brandžių – senesnių nei 100 metų – ąžuolų mediena iš pačiai įmonei priklausančios lentpjūvės. Džioviname lėčiausiais režimais, gamybos procese naudojame naujausius įrenginius ir technologijas. Mūsų inžinerinės dvisluoksnės ar trisluoksnės ąžuolo grindinės lentos maksimaliai stabilios, puikiai tinka grindiniam šildymui. Jas dengiame natūraliai džiūstančia vokiečių gamybos alyva, kuri apsaugo medį, suteikia atspalvį, drauge išlaikydama ąžuolo natūralumo pojūtį.

Prieš daugiau nei 20 metų pradėję gamybą išskirtinai pagal klientų užsakymus negalėjome nuspėti, kad individualumas taps augančia ir vis stiprėjančia tendencija. Šiandien, sudėję vien tik grindų konstrukcijų, spalvų, medienos rūšingumo, klojimo raštų, pločių, ilgių, paviršiaus apdirbimo variantus, turime per 5000 galimybių kolekciją, kuri gausėja. Platus yra „Medžio stiliaus“ salonų tinklas Lietuvoje, kur galima susipažinti su medienos faktūrų, spalvų pavyzdžiais, gauti profesionalią konsultaciją pagal individualaus interjero sprendinius.

narbutas logo

Ergonomiški biuro baldai pasirinkti bendradarbiaujant su įmonės „NARBUTAS Lietuva“ komanda.

veneks

Visų šiame verslo centre įsikūrusių biurų interjerams pritaikytos nestandartinės įmonės „Veneks“ pagamintos durys, o kai kur ir kiti interjero elementai, pavyzdžiui, fasadinės plokštės, užpildančios tarpus tarp durų. Įmonės gaminių įvairovė leido išpildyti visus interjero dizainerių pageidavimus – į objektą buvo pristatytos ir sumontuotos tiek natūraliu lukštu dengtų, tiek laminuotų ar dažytų MDF plokščių, taip pat ir geresnėmis akustinėmis savybėmis išsiskiriančios durys.

MAPEI

Vienas iš naujojo „Vinted“ biuro interjero akcentų – bendrosiose erdvėse įrengta dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistema „Mapei Ultratop“, kurią tiekė UAB „Velve M.S.T.“ – išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje. Skaityti daugiau >

Stair Supply logo

Išskirtiniai laiptai suprojektuoti ir pagaminti UAB „Stair Supply“. Įmonės specializacija – laiptų ir turėklų gamyba. Ji projektuoja, gamina ir montuoja įvairius laiptus, turėklus iš medžio, metalo ir stiklo.Sukaupta ilgametė patirtis įgalina pasiūlyti išskirtinius sprendimus ir aukščiausią kokybę.

montem spalvotas

Daugelyje „Vinted“ biuro erdvių architektai pasirinko natūralias – lengvo metalo, aliuminio lubas, kurias sumontavo UAB „Montem“, jau kelerius metus kryptingai dirbanti metalinių lubų tiekimo ir montavimo srityje. Bendradarbiaudama su architektais, įmonė žino jų lūkesčius ir gali pasiūlyti naujausius metalinių lubų sprendimus, kurie užtikrina tiek puikią akustiką, tiek nepriekaištingą estetinį vaizdą. Metalinių lubų asortimentas labai platus, tinkantis įvairioms erdvėms ir skirtingo stiliaus interjerui.

soltra

UAB „Soltra“ šiam objektui tiekė augalus ir atliko apželdinimo darbus. Per 26 metus įmonė tapo vienu didžiausių ir moderniausių medelynų Lietuvoje ir dėl sukauptos ilgametės patirties gali pasiūlyti platų dekoratyvinių augalų ir didelių medžių asortimentą viešoms ir privačioms erdvėms, želdinimo sprendimus ir jų įgyvendinimą.

image 2020 12 23 134026

Daug dėmesio biure buvo skirta patalpų atskyrimui, neprarandant vizualinio ryšio su bendromis erdvėmis ir atsižvelgiant į akustinius patalpų reikalavimus. „Projekte sumontavome per 2200 m2 dvigubo ir viengubo stiklo modulinių pertvarų. Viena dalis sumontuotų pertvarų dalija posėdžių kambarius ir darbo zonas, kita dalis pertvarų sumontuotos prie metalinių jas laikančių rėmų, taip atskiriant ir padalinant, suskaidant, didelę atvirąją (angl. open space) darbo erdvę į mažesnes dalis“, – komentuoja „LT PROJECT“ pardavimų vadovas Arvydas Kukys. Skaityti daugiau >

AIRCS LOGO JPG

Šviesus, lengvas ir švarus verslo centro „Uptown Park“ tūris reikalavo ir estetiškų inžinerinių sprendimų, kuriuos su profesionalų pagalba šiame pastate pavyko pasiekti. Kadangi pastato vystytojai ir projektuotojai akcentavo A+ energinės klasės siekį, taip pat troško išlaikyti kuo švaresnį pastato dizainą, tai netradiciškai įgyvendinti architektams padėjo daugiau nei dešimtmetį oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo srityse besispecializuojanti ir ne vieną žinomą projektą įgyvendinusi įmonė „AIRCS“.‎‎ Skaityti daugiau >

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2020 lapkritis

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video