Top Baneris

Naujasis Birštono SPA kompleksas rengiasi priimti pirmuosius svečius

2016 rugsėjo 16 d.
„Vytautas mineral SPA“  nuotr.
„Vytautas mineral SPA“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo 16-ąją Birštone oficialiai duris atvėrė sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“. 20 mln. eurų kainavusio projekto plėtotojai tikisi pelnyti 4,5 žvaigždučių kategoriją – tokios kategorijos kol kas nėra nusipelnęs nė vienas sveikatingumo ir poilsio kompleksas Lietuvoje.

Projekto plėtotojo Norbertas Pranckus patvirtina – „Vytautas mineral SPA“ – intensyvaus trejų metų darbo rezultatas. „Turėjome didelę ambiciją – papuošti tiek Birštoną, tiek visą Vidurio Lietuvą išskirtiniu poilsio ir sveikatingumo centru. Birštoną šiam projektui pasirinkome neatsitiktinai. Mus suintrigavo tai, kaip aktyviai kurorto valdžia dirba pritraukdama poilsiautojus. Lietuva turi visas sąlygas tarptautinei sveikatinimo turizmo plėtrai. Didžiuojamės gražia gamta, aukšto lygio medicinos paslaugomis. Esame tikri, kad „Vytautas mineral SPA“ į Birštoną pritrauks dar daugiau svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio“, – sako N. Pranckus.

„Vytautas mineral SPA“ naujam gyvenimui prikels daugiau kaip prieš tris dešimtmečius suprojektuotą, bet taip ir nebaigtą statyti vandens ir purvo gydyklą. Prie projekto dirbusi architektė Viktorija Puodžiūtė sako, jog atgaivinti tokį išskirtinį statinį buvo didelė garbė: „Tai buvo tikrai labai įdomus postmodernistinės architektūros pavyzdys, kuris ilgą laiką buvo nemylėtas ir neprižiūrėtas. Tik pamačiusi jį supratau, kad pastatas turi labai daug žavesio ir potencialo tapti išskirtiniu. Jo kupolai buvo vienas iš įdomiausių bruožų.“

Projektuojant pastatą labiausiai norėta rasti balansą tarp išskirtinio projekto ir šiandienai būtino funkcionalumo. Tad pagrindinis architektės uždavinys buvo kaip įmanoma geriau išsaugoti vertingiausias pastato formas ir detales, bei taip pat pritaikyti jį šiuolaikiniam žmogui. Juolab kad pastatas labai sudėtingos konfigūracijos, jo erdvės labai įdomios. Visai tai reikėjo pritaikyti, sušiuolaikinti neprarandant postmodernistinio žavesio.

Architektė pabrėžia, kad „Vytautas mineral SPA“ išskirtinis ne tik savo išore, bet ir vidumi. Įėjus pro komplekso duris patariama labai atidžiai apsidairyti ir įvertinti jo išskirtinumą. Įėjus į pastato vidų tiesiog būtina pasižiūrėti aukštyn, atkreipti dėmesį į kupolą ir po juo kabančią garsaus skulptoriaus Kunoto Vildžiūno sukurtą kabančio kolibrio skulptūrą.

Poilsio ir sveikatingumo kompleksas įsikūrė 9 hektarų dydžio teritorijoje, 100–150 metrų atstumu nuo Nemuno. Daugiau kaip 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekse įrengti 166 kambariai, vienu metu juose gali apsistoti apie 350 svečių. Komplekse taip pat veiks trys sporto salės bei Vakarų Europos virtuvės patiekalų restoranas.

Svečiai komplekso paslaugomis mėgautis galės nuo spalio vidurio. Iki tol „Vytautas mineral SPA“ dirbs bandomuoju režimu, tačiau jame vietas rezervuoti galima jau dabar.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video