Top Baneris

Naujas turgus Vilniuje – po milžinišku stikliniu stogu

2020 vasario 24 d.
paupio turgus
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus senamiestyje atgimstančiame rajone šių metų rudenį duris atvers naujas vilniečių ir sostinės svečių traukos centras – „Paupio turgus“. Beveik 2 tūkst. kv. m. ploto turgaus interjerą kurianti architektūros studija „Plazma“ atskleidė, kaip atrodys naujoji erdvė, kurioje netrukus apsilankyti kvies restoranai, maisto parduotuvės, vyks kulinariniai ir kultūriniai renginiai.

„Paupio turgus“ suplanuotas Verslo namų pirmajame aukšte po milžinišku stikliniu stogu. Pasak studijos „Plazma“ vadovo Ryčio Mikulionio, būsimo turgaus interjerą padiktavo pramoninio stiliaus pastatas su kvapą gniaužiančiu atrijumi.

„Interjero stilistiką inspiravo 19 amžiaus  industrinės architektūros metalo konstrukcijų estetika, bei tuo pačiu laikmečiu Europos sostinėse išpopuliarėję metalo ir stiklo statiniai, kuriuose kurdavosi žiemos sodai. Žiemos sodo įspūdį nusprendėme pritaikyti turgui, galvodami ir apie jo būsimus  lankytojus, kuriuos mūsų šalyje šiltas oras lepina tik vasarą“, – pasakoja R. Mikulionis.

Anot architekto, daug dėmesio buvo skirta naujojo turgaus interjero detalėms.

„Turguje, kur veiks restoranai, kavinės, gurmanų parduotuvėlės, įkūrėme apie 300 sėdimų vietų, kurios būtų patogios ne tik norintiems greitai papietauti su kolegomis ar draugais, bet ir pasimėgauti maistu ar maloniu pokalbiu ilgiau. Stengiamės sukurti kuo daugiau jaukumo ir privatumo kiekvienam lankytojui“, – teigia „Paupio turgaus“ interjero kūrėjas.

paupio turgus

„Paupio turgus“ vienys apie 20 nuomininkų, kurie ne tik gamins ir pardavinės maistą, bet ir kvies į įvairius renginius. Planuojama, kad turgus veiks nuo pat ankstyvo ryto ir priims skubančius papusryčiauti. Nuo pietų iki pat vakaro svečių lauks restoranai ir specializuoti gėrimų barai, organizuojamos pramogos.

„Paupio“ projektas yra dalis į 2010-2020 metų Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą įtraukto „Architektūros parko“, kuriuo siekiama atskirais etapais pertvarkyti istorinę teritoriją tarp Vilnios upės, Maironio, Subačiaus ir Pavilnio gatvių, iškeliant čia buvusias nebeveiklias pramonės įmones ir integruojant šią vietą į šiuolaikinį miesto architektūrinį kontekstą.

Iš viso daugiau nei 7 hektarų „Paupio“ teritorijoje plėtojami septyni kvartalai, kuriuose iki 2022 metų bus sukurta šiuolaikiška daugiafunkcinė miesto dalis: pastatyti 824 butai ir pasiūlyta 21 000 kvadratinių metrų komercinės paskirties patalpų. Į projektą bendrovė „Darnu Group“ investuoja 150 mln. eurų.

Šiemet „Paupyje“ gyventi ir dirbti jau keliasi pirmieji naujakuriai, atsidarys verslo kvartalas, konferencijų centras ir kino teatras „Pasaka“, meno galerija, trečiasis Vilniuje sporto klubas „RE.FORMATAS“, taip pat įvairios kasdienių paslaugų bendrovės.

paupio turgus

Plazma vizualizacija 2

paupio turgus


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video