Top Baneris

Naujamiestyje atsiras daugiau erdvių kūrybinėms veikloms

2022 rugsėjo 14 d.
Stepono Is paukscio skrydzio scaled
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje atsiras dar daugiau erdvių meno, kūrybos, edukacijos ir bendruomenių veikloms. Algirdo gatvėje esantys gamybinės paskirties pastatai bus sutvarkyti ir pritaikyti kūrybinėms dirbtuvėms, renginiams, įvairiai edukacinei veiklai. 


Varžosi idėjos

Vilniaus miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs viešą pastatų, esančių Algirdo g. 48, įveiklinimo konkursą. Tam šiandien pritarė ir Vilniaus miesto savivaldybės taryba.
Pastatai bus išnuomoti lengvatinėmis sąlygomis. Konkurse laimės ne pasiūlyta didžiausia nuomos kaina, o geriausia idėja.  Konkurso dalyviai turės pasiūlyti, kaip panaudos šias erdves įvairioms edukacinėms, kultūrinėms, meninėms ar pramoginėms veikloms. Čia galėtų kurtis atviros inžinerinės kūrybinės dirbtuvės, socialinės veiklos, vykti kultūriniai, kūrybiniai renginiai, mokymai. Konkurso būdu bus išnuomoti du – 1622 kv. m ir 64 kv. m ploto – pastatai. Konkursą laimės geriausią patalpų įveiklinimo idėją pasiūlęs kandidatas. Su juo bus pasirašoma ilgalaikė nuomos sutartis.
Konkurso nugalėtojui bus taikoma lengvatinė nuomos kaina – 1,10 Eur už vieną kv. m per mėnesį arba apie 1855 Eur už abiejų pastatų nuomą.  Nuomojamiems pastatams bus reikalinga rekonstrukcija ar kapitalinis remontas, todėl konkurso sąlygose numatyta, kad bus prašoma investuoti ne mažiau kaip 80 tūkst. eurų patalpoms sutvarkyti.


Besikeičiantis Naujamiestis

Nuomojami pastatai yra Šv. Stepono skvere, kurį planuojama rekonstruoti. Šiuo metu rengiamas teritorijos sutvarkymo techninis projektas. Šv. Stepono skverą numatyta apželdinti, pritaikyti įvairioms laisvalaikio veikloms. Buvusi pramoninė teritorija virs patrauklia žaliąja zona.  Rengiamasi sutvarkyti ir Šv. Stepono gatvę. Ji bus pritaikyta dviratininkams, pėstiesiems ir taps svarbi jungtis tarp Senamiesčio ir Stoties rajono. Tikimasi, kad įveiklinti Algirdo 48 pastatai skverui įkvėps gyvybingumo, nes čia reguliariai vyks renginiai, atvirų durų dienos, įvairios veiklos. Planuojama, kad pastatų rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto projekto sprendiniai galėtų būti integruoti į Šv. Stepono skvero ir Šv. Stepono gatvės (nuo V. Šopeno iki Geležinkelio ir Algirdo g. sankryžos) sutvarkymo techninių projektų sprendinius.  Pastatų įveiklinimo konkurso sąlygos bus paskelbtos per artimiausias dvi savaites svetainėje Vilnius.lt skiltyje „Finansai ir turtas“. Kandidatai teikti paraiškas galės visą mėnesį.
Iki šiol pagal tokį patį konkursų modelį Savivaldybė pasirašė jau 13 nuomos sutarčių: su Žaislų muziejumi, kultūros kompleksu „Sodas g. 2123“, Vilniaus kino klasteriu, dviem teatrais, meno galerija, „Vaikų linija“ ir kt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video