Top Baneris

Naujamiestis bunda: technologijų miestelio „Cyber City“ statybos artėja į pabaigą

2023 birželio 19 d.
CC 20Tik SA
Mona Avik nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pavadinimas: „Cyber City“ 1-asis etapas

Vieta: Vilnius, Švitrigailos g. 32

Architektai: „Cloud architektai“

Projekto valdytojas: „Contestus“

Rangovas: „Veikmės statyba“

Konstruktoriai: „Inhus“

Objekto plotas: apie 47 000 m², antžeminis – apie 33 000 m²

Metai: 2023

Partnerystė ir kokybė – sėkmingo projekto garantas

Įvykdyti darbai kalba patys už save, todėl ne tik sėkmingai įgyvendintas projektas, bet ir objekto kokybė ateityje užtikrina gerą įmonės vardą, o tai plėtoja stiprius sklandaus bendradarbiavimo ryšius. „Esame ne tik nekilnojamojo turto projektų valdytojas, bet ir personalizuotas konsultantas, kuriam rūpi tiek projekto įvykdymas, tiek ilgalaikė projekto ir jį įgyvendinančio partnerio (kliento) dabarties ir ateities perspektyva“, – sako Dovilė Racevičė, „Contestus“ projektų vadovė.

Tarp architektūros ir statybų dar yra ir įgyvendinimo projekto planas

Projekto valdymu ir technine priežiūra užsiimanti įmonė „Contestus“ atsakingai atliko namų darbus ir paruošė operatyvų projekto įgyvendinimo planą. Įsiklausius į užsakovo keliamus tikslus ir reikalavimus, buvo suburta patikima komanda ir numatytas konkretus planas, kuriame atsispindėjo pagrindiniai projekto rodikliai: biudžetas, terminai, kokybė ir rizikos valdymas. Tokios apimties administraciniai pastatai reikalauja daug platesnės komunikacijos ir darbų koordinavimo tarp suinteresuotų šalių, todėl būtina gerai organizuoti darbo procesus ir užtikrinti, kad visi projekto dalyviai bendradarbiautų ir laiku reaguotų į problemas. „Planuodami ir analizuodami visus projekto valdymo rodiklius, nepamiršome ir dar vieno sėkmės rodiklio. Sėkmingas projektas yra tas, kurio tikslai pasiekti laiku, atitinka užsibrėžtą kokybės lygį, yra užbaigtas numatytu biudžetu ir patenkinant visus suinteresuotus asmenis“, – sako D. Racevičė.

Nusibraižius užduoties ribas, atrinkus rangovus, prasidėjo ilgas konkursų organizavimo procesas. Atsižvelgus į trumpus terminus, kartu su užsakovu „Contestus“ nusprendė ardymo darbus atlikti be generalinio rangovo, ir tai leido sutrumpinti laiką net dviem mėnesiais, vėliau ardymo darbų rangovas buvo perleistas į generalinio rangovo rankas. 

Kokias funkcijas atliko projektų valdymo komanda prasidėjus statyboms?

  • Proceso koordinavimas tarp skirtingų projektuotojų, konsultantų, subrangovų, nuomininkų komandų, kad toliau būtų užtikrintas darnus viso projekto valdymas.
  • Projekto kontrolė dėl kokybės, laiko ir išteklių naudojimo.
  • Rizikos valdymas – potencialių rizikų identifikavimas ir įvairių strategijų siūlymas, kaip šias rizikas galima sumažinti ar pašalinti.
  • Komunikacijos tarp įvairių projekto dalyvių valdymas.
  • Papildomų darbų vertinimas ir priežiūra, kad būtų užtikrintas efektyvus išteklių naudojimas ir projekto sąnaudų kontrolė.
  • Kontrolė, kad generalinis rangovas, projektuotojai ir kitos konsultantų bei subrangovų komandos būtų kvalifikuotos ir atitiktų reikalavimus.
  • Atstovavimas užsakovui ir jo interesų gynimas.

Inovacijos, kurios paspartina procesus

Vienas inovatyvių sprendinių – surenkamojo gelžbetonio su klinkerio plytų apdaila pasirinkimas pastatų konstruktyvui. Toks sprendimas leido greitai ir efektyviai pastatyti statinį, taip pat užtikrino aukštą konstrukcijos stabilumą ir tvirtumą. Verta paminėti ir tai, kad surenkamojo gelžbetonio naudojimas yra ekologiškas sprendimas, nes mažina betono ir geležies atliekų kiekį, kuris yra susijęs su tradicinio betono liejimo procesu. Dėl šių priežasčių, naudojant surenkamąjį gelžbetonį, galima sutaupyti laiko, išteklių ir išvengti galimų statybos klaidų. 

uab contestus

Protinga statyba

Generalinis projekto rangovas „Veikmės statyba“ išskiria tris kertinius, visiems gerai žinomus rodiklius sėkmingam projekto įgyvendinimui – laiką, kokybę ir kainą. Dažnai kalbama, kad galima pasirinkti tik du, tačiau skrupulingas planavimas padeda sėkmingai išpildyti visus projektui reikalingus punktus. „Šiais rodikliais iškeltus tikslus pasiekti padėjo proaktyvus rizikų ir pokyčių valdymas, kruopštus planavimas, kasdienių užduočių ir tikslų stebėsena“, – sako įmonės direktorius Mantas Bagdonavičius. 

Dabar yra įgyvendinti visi trys pirmojo etapo pastatai, dviejuose jų jau įsikūrė čia dirbančios įmonės, o trečiame montuojami baldai, netrukus išskirtinėmis patalpomis galės džiaugtis naujieji gyventojai.

Labiausiai džiugina galimybė prisidėti prie inovacijų ir tvarumo

„Džiugu, kad statytojai ir vystytojai vis daugiau dėmesio skiria inovacijoms ir tvarumui, pastaruoju metu tokių mūsų įgyvendintų projektų jau dauguma. Džiaugiamės šiuo vienu išskirtiniausių projektų ne tik dėl įgyventų inovacijų, skirtų užtikrinti tiek naudotojų komfortui, tiek nepriekaištingai estetikai, bet ir dėl ypatingo dėmesio tvarumui – projektas sertifikuojamas vienu aukščiausių „BREEAM Excellent“ standartų. Tai įrodymas, jog buvo užtikrinti tiek tvarūs sprendiniai, tiek jų įgyvendinimas – darbų vykdymas ir organizavimas“, – pažymi M. Bagdonavičius.

Kalbant apie BREEAM, svarbi ilgametė patirtis įgyvendinant ir paruošiant projektus sertifikavimui. Tai leidžia išvengti trikdžių, o klausimus spręsti dar prieš jiems iškylant. Ne mažiau svarbus ir kruopštus planavimas bei pasiruošimas įgyvendinti projektą. „Be kitų naudotų įrankių, pasitelkiant ir valdymą informaciniame modelyje (BIM), padėjo išspręsti ir BREEAM reikalavimų įgyvendinimą net labai mažose statybvietės reikmėms skirtose zonose, iš anksto parinkti ir suderinti reikalavimus atitinkančias statybines medžiagas“, – teigia M. Bagdonavičius.

„Veikmės statybos“ komanda džiaugiasi ir didžiuojasi įgyvendinusi tokį išskirtinį ir tvarų projektą, kuris puošia sostinę, suteikia jaukią ir patogią darbo aplinką čia įsikūrusioms įmonėms, prisideda prie aplinkinės bendruomenės gerovės ir yra sėkmės pavyzdys ateities projektams. 

Veikmes statyba logo

Naujiena Lietuvos administracinių pastatų statybose

„Cyber City“ technologijų miestelio projektas išsiskiria moderniais fasado sprendimais. Objekto statyboms panaudoti gamykloje pagaminti trisluoksnio surenkamojo gelžbetonio fasado elementai su pilna plytų mūro apdaila. Lietuvoje tokie sprendimai statant administracinės paskirties pastatus panaudoti pirmą kartą. „Gamykloje pagaminti surenkamieji fasadai užtikrina pastato ilgaamžiškumą ir aukščiausius energinio naudingumo reikalavimus, taip pat suteikia pastatui išskirtinę išvaizdą. Taip pat toks fasadas reikalauja minimalios priežiūros ir yra ilgaamžis, o tai svarbu eksploatuojant pastatą. Šiuo požiūriu „Cyber City“ pastatai atitinka naujausias statybų tendencijas“, – sako INHUS atstovas Tadas Raškauskas.

CC 23
Mona Avik nuotr.

Tokie pritaikyti sprendiniai reikšmingai taupo statybų laiką, yra pranašesni galutine kokybe ir pagaminami mažesnėmis sąnaudomis nei visus darbus atliekant statybų aikštelėje. Dėl šių priežasčių procesas atitinka tvarumo sąvoką, kai sunaudojama mažiau medžiagų ir jos nepereikvojamos. Nauda juntama ir iš aplinkos – švaresnė statybvietė, mažiau skleidžiamo triukšmo. 

Ne tik progresas, bet ir estetika

T. Raškauskas tvirtina, kad pasirinkus surenkamuosius fasadus iš gamyklos galima lengviau išpildyti architektūrinę idėją, nei tą darant statybų aikštelėje. Fasado elementai su pilna plytų mūro apdaila buvo gaminami unikaliose, tik šiam projektui pagal architektų viziją sukurtose formose. Gamybos procesui neturėjo įtakos oro sąlygos. Sumontuoti atskiri gaminiai darniai susijungia į visumą, o fasadas atrodo modernus. Šiame objekte dalis fasadų turi erdvines formas, kurios pastatams suteikia išskirtinumo bei išradingai įkomponuoja juos į bendrą Naujamiesčio urbanistinį kontekstą.

„Tokio sudėtingumo plytinių fasadų biurui projektus iki tol esame įgyvendinę tik Skandinavijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Džiaugiamės, kad ir Lietuvoje imama investuoti į išskirtinę architektūrą. Galimybė prisidėti prie šio projekto yra reikšmingas mūsų komandos kompetencijų, patirties ir patikimumo įvertinimas“, – sako T. Raškauskas.

inhus log

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video