Top Baneris

Naujame sporto centre – „Australian Open“ lygio teniso kortai

2017 sausio 30 d.
DELFI/K. Čachovskij nuotr.
DELFI/K. Čachovskij nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kokybišką teniso žaidimą garantuoja ne tik pagal naujausias technologijas pagaminta raketė ir kamuoliukas. Svarbų vaidmenį šiame žaidime atlieka ir patys teniso kortai, kurių įrengimas yra rimtas mokslinis ir inžinerinis uždavinys.

Dangą klojo kelis mėnesius

Nors Vilniuje šiuo metu yra nemažai teniso kortų, norinčiųjų žaisti yra dar daugiau. Naujausi teniso kortai Vilniuje lankytojams buvo pristatyti sausio pradžioje. Pasak DELFI sporto centro direktoriaus Mariaus Šiškausko, daugiafunkciame sporto komplekse esantys kortai atitinka visus aukščiausius tarptautinių federacijų reikalavimus – įrengti naudojant specialia dangą, kuria dengiami ir Australijos atvirojo teniso čempionato („Australian Open“) kortai.

„Nustebtumėte sužinoję, kiek daug teniso mačui gali reikšti tinkamai įrengti teniso kortai. Net mažiausias nukrypimas nuo standarto gali prisidėti prie to, jog pergalė atiteks kitam žaidėjui. Rengiant kortus yra matuojama, ar kamuoliuko greitis, atšokimas atitinka standartus. Tokiu būdu į kortą atvykę žaidėjai gali tikėtis, kad kamuoliuko trajektorija, staigumas bus toks, kaip jie yra įpratę, ir nedarys įtakos žaidimui“, – teigia M. Šiškauskas.

DELFI sporto centro vadovas pasakoja, kad sunkiausias ir ilgiausiai trukęs procesas buvo būtent teniso kortų dangos įrengimas. Neužtenka nusipirkti tinkamą dangą ir tiesiog ją patiesti, darbą turi atlikti šios srities profesionalai.

„Mes samdėme oficialius atstovus iš Latvijos, kurie paklojo net dvylikos sluoksnių dangą. Kiekvienam sluoksniui reikėjo savaitės laiko, kol būdavo galima kloti kitą. Tik keli paskutiniai sluoksniai gali būti klojami trumpesniais laiko intervalais. Viskas buvo atliekama milimetrų tikslumu“, – sako M. Šiškauskas.

teniso kortai delfi 1

DELFI/K. Čachovskij nuotr.

Aukšti reikalavimai – ir apšvietimui

Tenisas yra vienas iš greičiausių, daugiausiai energijos ir ištvermės reikalaujančių individualių žaidimų. Ilgiausiai žaistas mačas teniso istorijoje truko net 11 valandų, o didžiausias kamuoliuko pasiektas greitis siekia net 263 km/val. Tačiau šį kamuoliuką pamušęs žaidėjas užėmė tik 340-ąją vietą pasaulinėje tenisininkų klasifikacijoje. Tai rodo, kad svarbiau už greitį tenise yra tikslumas. O tikslumui būtinas nepriekaištingas apšvietimas.

Idealiausiu laikomas teniso kortas, kuris yra orientuotas tokiu kampu, kad užimčiausiomis valandomis į kortą nešviestų saulės spinduliai. Taip pat svarbu, kad ant korto nekristų šalia esančių pastatų šešėliai.

„Langų nebuvimas padeda išvengti visų šių kliūčių. O kokybišką apšvietimą garantuoja net 800 liuksų (labai ryškiu laikomas apšvietimas nuo 500 liuksų). Kalbant apie spalvas, vienintelis „šventas“ dalykas yra baltos linijos. Visos kitos spalvos gali varijuoti. Mūsų centre kortai yra išdažyti identiškai garsiesiems „Indian Wells Tennis Garden“ aikštyno kortams Kalifornijoje, JAV, kuriuose vyksta ATP turnyrai“, – pasakoja M. Šiškauskas.

Netrūksta mokinių, trūksta trenerių

DELFI sporto centre įsikūrusios Remigijaus Balžeko teniso akademijos treneris Arūnas Balžekas pasakoja, kad kokybiškas teniso korto įrengimas reikšmingas tiek profesionalui, tiek pradedančiajam žaidėjui.

Pasak jo, kiekvienas netikslumas teniso korte yra reikšmingas. Per aukštai ar žemai iškeltas tinklas ypač veikia servuojant ir atmušinėjant kamuoliukus iš galo, nespecializuota arba nelygiai suklijuota danga gali lemti slydimą, prastesnį kamuoliuko šokimą. A. Balžekas taip pat sako, kad kortų dangą reiktų rinktis ir pagal žaidimo greitį. Lėtesniems žaidėjams reikia rinktis kiliminę arba gruntinę dangą, o greitesniems – akrilinę (hard) dangą.

DELFI/K. Čachovskij nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video