Top Baneris

Naujame Klaipėdos baseine bus įrengta ir nardymo šachta

2016 rugsėjo 9 d.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Klaipėdos savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje prasideda naujojo miesto baseino (50 metrų) su sveikatingumo centru statybos. Modernus ir tarptautinius standartus atitinkantis baseinas, kurio statybos darbus atliks uostamiesčio savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą pagal jungtinės veiklos sutartį laimėjusios bendrovės „Axis Industries“ ir „Deglas“, duris miestiečiams turėtų atverti beveik po pusantrų metų.

Startą uostamiesčiui itin svarbaus daugiafunkcio objekto statyboms davė penktadienį būsimo baseino su sveikatingumo centru sklype Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Sauliaus Budino ir bendrovės „Axis Industries“ generalinio direktoriaus Remigijaus Baltrušaičio pasirašyta statybos darbų Rangos sutartis.

Naujasis Klaipėdos miesto baseinas su sveikatingumo centru iškils Dubysos gatvės 12 numeriu pažymėtame žemės sklype, greta „Švyturio“ arenos. Rangovas visus statybos ir baseino įrengimo darbus įsipareigoja atlikti per 14 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos. Penktadienį pasirašytoje Rangos sutartyje taip pat yra numatyta galimybė darbų pabaigimo terminą pratęsti 4 mėnesiams.

klaipedos_baseinas_3Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 15,823 mln. eurų. Daugiau nei 11,1 mln. eurų projekto įgyvendinimui bus skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų iš valstybinių lėšų. Klaipėdos miesto savivaldybės indėlis – 3,72 mln. eurų.

Baseiną su sveikatingumo centru projektavo Olandijos kompanija „Slangen + Koenis architects“ kartu su Lietuvos architektų biuru „Clouds architektai“.

Daugiafunkcis centras bus suskirstytas į keturias funkcines erdves: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA procedūroms skirtą zoną. Centre bus integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas su pažangiausiomis Lietuvoje technologijomis – kilnojamu baseino dugnu, galimybe padalyti baseiną į kelis 25 metrų ilgio baseinus arba vienu metu naudoti ir 50 metrų, ir 25 metrų ilgio takelius, modernia vandens valymo ir oro srautų valdymo sistema bei kt.

Čia taip pat bus įrengta vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis sieks 9 metrus, o plotis – 8 metrus. Ji bus pritaikyta ir profesionalių narų rengimui, o vienu metu šachtoje galės treniruotis iki 15 žmonių.

Trijų aukštų baseino su sveikatingumo centru pastatas atitiks aukščiausius energinio efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių naudojimo standartus. Bendras jo plotas sieks daugiau nei 7,4 tūkst. kv. metrų.

Naujo miesto baseino su sveikatingumo centru statybos projektas yra įtrauktas ir į LR Vyriausybės patvirtintų svarbių šalies ekonominių projektų sąrašą.

klaipedos baseinas 1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video