Top Baneris

Naujajame sostinės bendrajame plane – nemažai naujovių NT plėtotojams

2016 lapkričio 7 d.
LNTPA nuotr.
LNTPA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai aptarė kai kuriuos nekilnojamojo turto vystytojams svarbius klausimus.

Sostinės vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis pristatė naujojo Bendrojo plano (BP) rengimą. Anot jo, dabar skaičiuojama, kad Vilniuje gyvena apie 600 tūkst. gyventojų. Dar maždaug 50–80 tūkst. gali apsigyventi plėtrai numatytose teritorijose.

M. Pakalnio teigimu, svarstoma siūlyti kartu su naujuoju BP įteisinti apribojimus minimaliam aukštingumui aukštuminių pastatų zonose. Sostinė dabar turi daug rūpesčių su prekybos centrais, nes miesto centre kuriasi užmiesčiui būdingos prekybos vietos – didelių plotų vieno aukšto pastatai su antžeminėmis automobilių stovėjimo aikštelėmis. Gali būti rekomenduojama prekybos centrus miesto centrinėse dalyse įrengti, pavyzdžiui, kaip kelių aukštų statinius su vidinėmis gatvėmis, kurios šaltuoju metų laiku veiktų kaip viešosios erdvės.

Susitikimo metu buvo aptartas ir proporcingas infrastruktūros kaštų pasidalijimas. Greitu metu vystytojams bus pristatytas savivaldybės parengtas projektas ir sutarta surengti diskusiją, kurioje dalyvauti Miesto ūkio ir Transporto departamento atstovai. Susitikimo metu taip pat pristatyti sprendimai, kaip būtų galima tobulinti dabar galiojančią automobilių statymo tvarką.

LNTPA inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video