Top Baneris

Nauja stotis Visagine turėtų iškilti iki 2023 m. pavasario (4)

2022 vasario 6 d.
visagino autobusu stotis
MB „Urbanistinė architektūra“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Visagine iki kitų metų vasaros už daugiau nei milijoną eurų iškils nauja autobusų stotis su turizmo informacijos centru. Miestas, pastatytas Ignalinos atominės elektrinės darbuotojams, iki šiol autobusų stoties neturėjo. 

Miesto savivaldybė sausio pabaigoje pasirašė sutartį su konkurso laimėtoja, Zarasų statybos bendrove „Langasta“. Pagal ją statybos turėtų  būti baigtos kitų metų pavasarį.

Pasak „Langastos“ vadovo Alvydo Riboko, nors bendrovė iki šiol autobusų stočių nėra stačiusi, didžiausias iššūkis bus ne  statybos, bet „sutilpti“ į numatytą biudžetą.   

„Taip, autobusų stoties dar nesame statę, bet didesnių objektų turėjome, tačiau svarbiausias dalykas bus ne pastatyti, bet sutilpti į biudžetą, nes medžiagų kainų iššūkis šiuo metu yra tikrai didelis“, – sakė A. Ribokas.

Pasak jo, kol kas bendrovė nėra perėmusi statybvietės ir parengusi darbo projekto, todėl statybas geriausiu atveju planuoja pradėti balandį. 

„Ten dabar yra tik automobilių stovėjimo aikštelė ir keleivių įlaipinimo stotelė“, – aiškino „Langastos“ vadovas. 

Šalia savivaldybės pastato Parko gatvėje planuojama statyti autobusų stotis nebus didelė – apie 200 kv. metrų. Čia įsikurs laukimo salė, vieta bagažo saugojimui bei smulkių siuntų gabenimui, nedidelė užkandinė ir informacijos centras. Jame apie lankytinas bei nakvynės vietas bus informuojama apie 1,5 tūkst. kasmet į miestą užsukančių turistų.

Visagino savivaldybės administracijos direktorius Andrius Bukauskas anksčiau yra sakęs, jog apie 22 tūkst. gyventojų turinčiam miestui reikia autobusų stoties. 

„Nesam didelė savivaldybė – vos 58 kvadratiniai kilometrai, ir pandemija tuos turistų srautus apmažino, tačiau Ignalinos atominė elektrinė pastaraisiais metais, gal dėl Černobylio, sulaukia vis didesnio susidomėjimo, tad, manau, turizmo perspektyvos yra neblogos“, – yra sakęs A. Bukauskas.

Kaip nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje, „Langasta“ už 1,07 mln. eurų  iki 2023 metų gegužės 26 dienos Visagine turi pastatyti autobusų stotį su turizmo informacijos centru. Įmonių „Evikonas“, „Meleksas“ ir „Vidista“ nenurodomos vertės pasiūlymus savivaldybė atmetė dėl per didelių kainų.

Pastatą projektavo Petras Džervus (MB „Urbanistinė architektūra“).

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • vaidevas

  2022-02-13, 0:02  

  Dar viena skarbonkė Visagine. Ką norite tą darote.O kur kontekstas ir architektūra .

 • Emigrantas

  2022-02-10, 20:02  

  Įdomu, kokia nuiomonė tų kuriems reikės ten dirbti, nes gana dažnai jų nuomonės niekas neklausia. Spręndžiand iš vaizdelio, tai architektai pamiršo, kad autobusai tai ne silkės bačkoje…

 • Julija

  2022-02-08, 11:33  

  Visaginas yra labai architektūra išsiskiriantis miestelis. Įdomu būtų pamatyti, kaip jis atrodys po 50 ar 100 metų. Jeigu bus prižiūrimas, tai manau bus labai wow!

 • Aleksandras

  2022-02-07, 15:16  

  Super! Labai laukiame!

Rekomenduojami video