Top Baneris

Nauja SBA grupės būstinė Vilniuje: interjerą įgyvendino šveicarų ir lietuvių kūrėjai

2021 balandžio 29 d.
SBA biuras15
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Į naują plėtros etapą įžengusi SBA grupė savo centrinę būstinę perkėlė į „Green Hall“ verslo slėnį Vilniuje, Upės gatvėje. Drąsų, dinamišką ir gyvą naujojo biuro interjerą sukūrė tarptautinė pripažintų architektų ir dizainerių komanda: Šveicarijos „Evolution design“ ir Lietuvos architektūros studija „Heima“. SBA darbuotojai įsikūrė viršutiniuose 13 ir 14  verslo centro „Green Hall 1“ aukštuose, 1100 kv. metrų ploto patalpose.

„Siekėme, kad naujajame biure komandos nariai jaustųsi tarsi namuose ir nenorėtų iš jų išeiti, o aplinka skatintų kurti. Mes dažnai save vadiname SBA šeima, todėl norėjome, kad centrinėje būstinėje žmonėms būtų sudarytos geriausios sąlygos atskleisti savo talentus ir tobulėti. Įrengėme daug autonomiškų ir uždarų darbo vietų, kuriose darbuotojai gali dirbti susikaupę arba kurti vizijas kelių žmonių komandomis. Mūsų biuras atspindi visos grupės filosofiją – puoselėti žmogiškąjį ryšį, o drąsūs sprendimai įkvepia polėkiui ir nevaržomoms mintims. Plėtodami verslo centrus ir įgyvendindami kitus nekilnojamojo turto projektus pastebėjome, kad geriausias rezultatas pasiekiamas, kai ranka rankon dirba tarptautiniai ir Lietuvos kūrėjai,“ –  sako SBA grupės administracijos vadovė Indrė Pociūtė-Levickienė.

Sukurti SBA biuro interjerą pasitelkta Šveicarijos kompanija „Evolution Design”, kuri dirba su didžiausiomis pasaulio korporacijomis, ir daugybę tarptautinių apdovanojimų pelnę lietuviai, architektūros studija „Heima“, kuri bendradarbiavo plėtojant ir įrengiant kitus SBA NT projektus.

SBA biuras4
SBA biuras11

Drąsus ir ryškus interjeras – kultūros išraiška

„Naujo SBA biuro koncepcija išreiškia novatorišką, drąsią, vizionierišką ir kūrybišką įmonės dvasią. Interjere išvengta aštrių kampų, nes taip skatinamas netradicinis „out of the box“ mąstymas bei išlaisvinama kūryba. Sklandžių, nenuobodžių formų SBA biuras skirtas skatintinenutrūkstamą keitimąsi idėjomis. Jaunatviškas, neįpareigojantis ir žaismingas dizainas suteikia pozityvumo ir geros nuotaikos bei įkvepia komandą gyventi vadovaujantis įmonės moto „Invent Everyday for the Better“,“ – sako biuro koncepciją kūrusi „Evolution Design“ partnerė ir kūrybos direktorė Tanya Ruegg.

Anot jos, drąsus ryškių spalvų, raštų ir natūralios gamtos medžiagų naudojimas įkvepia kurti naujas vizijas ir drąsiai bei nevaržomai mąstyti, o integruoti lietuvių tautodailės elementai pagerbia tradicijas.

SBA biuras1
SBA biuras3

Kūrybiškumą skatinančios erdvės

Naujojo SBA biuro interjero koncepciją įgyvendino lietuvių architektūros studijos „Heima“ architektai Povilas Daugis ir Domantė Požytė.

„Norėjosi, kad tai būtų kitoks nei tradicinis biuras, kad jame pritaptų išskirtinė SBA dvasia. Net ir dirbant su kitais šios grupės projektais, visada juntamas noras siekti daugiau, padaryti geriau, įdomiau. Todėl nuo pradžių buvo aišku, kad pati SBA turi turėti jaukus, įdomius, kūrybiškumą skatinančius namus. Norėjome, kad šiame interjere atsispindėtų SBA požiūris į darbo aplinką – ji turi įkvėpti, neįpareigoti, leisti žmogui jaustis maloniai ir laisvai,“ – sako architektas Povilas Daugis.

Biuras įrengtas per du viršutinius verslo centro „Green Hall 1“ aukštus, todėl visose darbo vietose užtikrinta natūrali šviesa, o kūrybiškas mintis įkvepia vaizdai pro langus – ir Neries vingis, ir modernusis dešinysis upės krantas, ir senamiesčio raudoni stogai, ir Vingio parko, Žvėryno bei Karoliniškių kraštovaizdžio draustinių žaluma.

SBA biuras13
SBA biuras16

Darbui – privačios erdvės

Kuriant interjerą ypatingas dėmesys buvo skiriamas uždaroms nedidelėms ir privačioms darbo erdvėms, kurios buvo įžvalgiai suprojektuotos dar prieš pandemiją ir ypatingai pasiteisina šiuo laikotarpiu.

Didžioji dalis darbuotojų šiuo metu dirba iš namų arba į biurą užsuka pagal iš anksto sudarytą grafiką kelioms dienoms per savaitę. Dėl gerai apgalvoto projekto, atėjusieji turi visas galimybes laikytis nustatytų taisyklių. Įrengti atskiri kabinetai dirbti vienam žmogui, nedidelėms komandoms, kabinos vaizdo skambučiams ar telefoniniams pokalbiams. Šeši nedideli 2-5 žmonėms skirti susitikimų kambariai šiuo metu išnaudojami ir kaip darbo kabinetai, ir kaip vieta nuotoliniams vaizdo susitikimams. Juose – naujausia įranga vaizdo konferencijoms ir patogi rezervavimo sistema.

Pasikrauti energijos arba sumažinti stresą darbuotojai gali įrengtose sporto erdvėse, kuriose bokso kriaušės , gimnastikos žiedai, kita sporto įranga. Poilsio zonoje atsipūsti galima sūpynėse, stebėti Vilniaus senamiestį pro teleskopą, prisėsti ant sofos ar čia pat, pasiėmus knygą iš bibliotekos, paskaityti.

Darbuotojus kurti ambicingas verslo vizijas ir nestandartiškai mąstyti skatina specialios lentelės, ant kurių jie užrašo savo moto arba tikslus. Tad komandos nariui net ir nesant biure kolegos žino, kuo jis gyvena ir ko siekia.   

SBA biuras7

Dėmesys tvarumui ir jaukumui

Vienas iš kertinių SBA grupės veiklos principų – dėmesys tvarumui, todėl prieš įrengiant biurą surengtas „Tvaraus stalo konkursas“, skirtas sukurti priimamojo stalą  iš atsinaujinančių medžiagų. Pagal nugalėtoju pripažintą dizainerio Andriaus Devetino projektą biuro stalą ir fotelį iš perdirbto kartono pagamino SBA bendrovės „Šilutės baldai“ meistrai, kurie yra gaminę specialią komodą popiežiaus vizitui Lietuvoje.

Interjere jaukumo suteikia sodrios ir gilios spalvos, detalės iš minkšto veltinio ar audinio. Darbo vietos suprojektuotos funkcionaliai, kad būtų patogu dirbti ir komandomis, ir pavieniui: įrengtos mobilios akustinės pertvaros, reguliuojamo aukščio stalai, darbo vietą kiekvienas komandos narys gali rinktis pagal tuo metu esantį poreikį.

SBA biuras
SBA biuras2
SBA biuras5
SBA biuras6
SBA biuras9
SBA biuras10
SBA biuras14

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video