Top Baneris

Naują komisariatą Panevėžys turės 2022 m. pabaigoje (1)

2021 lapkričio 18 d.
panevezio komisariatas
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Bankas „Luminor“ Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) statybos ir valdymo projektą įgyvendinančiai  nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Darnu Group“ skolina 10,6 mln. eurų.  Šiomis lėšomis bus finansuojama komisariato su areštine statyba. Objektą planuojama užbaigti 2022 m. antroje pusėje.

Šis projektas yra įgyvendinamas viešos ir privačios partnerystės (VPP) būdu. Antrinė „Darnu Group“ įmonė „PPP projektas 1“ objektą pastatys, įrengs ir dar 12 metų rūpinsis jo valdymu bei priežiūra. Bendra projekto vertė siekia 21,1 mln. eurų.

„Šis projektas labai įdomus tiek savo turiniu, tiek forma. Teisėsaugos infrastruktūra daug metų buvo tabu privačiam sektoriui, tačiau, kaip rodo praktika, viešos ir privačios partnerystės modelis puikiai tinka  įvairiems uždaviniams spręsti, net jei jie yra socialiai jautrūs ir techniškai sudėtingi. Bankai, finansuodami tokius projektus, reikšmingai prisideda balansuojant viešųjų finansų srautus, todėl sveikiname VPP projektų populiarėjimą Lietuvoje“, – sakė „Luminor“ verslo bankininkystės departamento vadovas Jonas Urbonas. 

panevezio komisariatas

„Sėkmingai įgyvendinti VPP projektai padeda gerinti pareigūnų darbo sąlygas, efektyvinti veiklą ir skatinti tolesnį bendradarbiavimą tarp valstybės ir verslo.  Didžiųjų bankų dalyvavimas rodo pasitikėjimą vystytoju ir viešos ir privačios partnerystės modeliu, kuris Lietuvoje dar tik populiarėja “, – teigia bendrovės „Darnu Group” generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Naujasis VPK kompleksas, kurį sudarys komisariatas ir areštinė, bus erdvesnis ir kur kas geriau pritaikytas numatytosioms pastatų funkcijoms: bus įrengtos modernios patalpos pareigūnams bei sulaikytiesiems. Anksčiau skelbta, kad šiuo metu Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas veiklą vykdo keturiuose atskiruose pastatuose, kurių bendras plotas siekia  apie 16 tūkst. kv. metrų, dalis iš jų nuomojama. Persikėlus į naujus, energiškai efektyvius pastatus, VPK metinės išlaidos turėtų sumažėti apie 290 tūkst. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • 99Tomas

    2021-11-21, 20:38  

    zajibal kiek jie čia dar kilosis. zajebal mentu dafiga ir taip nei normaliu zmoniuuu..

Rekomenduojami video