Top Baneris

Nauja gamykla Akmenėje taptų viena didžiausių užsienio investicijų šalyje

2023 sausio 18 d.
melissa askew y4xZxzN754M unsplash
Pasidalykite straipsniu

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, trečiadienį susitikusi su Airijos bendrovės „Clon Bio Group“ vadovais, supažindino juos su šalies pranašumais, kuriais gali pasinaudoti dideli užsienio investuotojai. Airių kompanija pristatė ministrei svarstomą galimybę Lietuvoje investuoti iki 250 mln. eurų į augalinių baltymų gamyklą, rašoma pranešime spaudai.   

„Lietuva skiria ypatingą dėmesį tolesniam biotechnologijų sektoriaus augimui, todėl airių investicija mūsų šalyje yra laukiama. Dėl jos konkuruojame su keliomis valstybėmis, tačiau manome, kad šiems investuotojams galime pasiūlyti tikrai geras sąlygas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė. 

Planuojama, kad nauja gamykla galėtų įsikurti Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje ir įdarbintų iki 200 žmonių. Gamykla perdirbtų miežius į koncentruotą baltymą, kuris naudojamas mėsos pakaitalų gamybai. Iš gamyboje susidarančių liekanų būtų gaminamas bioetanolis, biometanas ir organinės trąšos.

Ministrė airiams pristatė jau dvejus metus Lietuvoje taikomą žaliojo koridoriaus priemonę stambioms investicijoms pritraukti. Pagal ją investuotojai gauna ypatingą statusą, leidžiantį kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, iki 20 metų laikotarpiu taikomas nulinis pelno mokesčio tarifas.  

Lietuva praėjusiais metais ir toliau buvo patraukli užsienio investuotojams. 2022 m. baigti net 57 užsienio investicijų pritraukimo projektai. Juose per trejus artimiausius metus bus sukurta apie 5000 naujų darbo vietų, į ilgalaikį turtą bus investuota 134,5 mln. Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video