Top Baneris

Naują „Agrokoncerno“ grupės gamyklą Kuršėnuose projektuos PST (1)

2024 sausio 29 d.
Agrokoncernas GDP gamyklos projektas 02
Pasidalykite straipsniu

Statybų bendrovė Panevėžio statybos trestas (PST) projektuos daugiau nei 300 mln. eurų bendros vertės naują „Agrokoncerno“ grupės giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. 

Grūdų priėmimo ir malimo įrangą naujai gamyklai tieks Šveicarijos įmonė „Buehler“, krakmolo ir glitimo atskyrimo įrangą – Vokietijos įmonė „Flottweg“, o krakmolo ir glitimo džiovyklas įrengs tarptautinė kompanija „SiccaDania“.  

Grupės įmonė „Agrokoncernas GDP“ pasirašė sutartis su visomis įmonėmis, pirmadienį pranešė grupė. Sutarčių vertė neskelbia motyvuojant konfidencialumu, BNS teigė PST ir „Agrokoncerno“ atstovai. 

Pasak „Agrokoncernas GDP“ direktoriaus pavaduotojo Imanto Motiejūno, PST bus atsakinga už gamyklos techninį projektą ir jo įgyvendinimą, o trys pagrindiniai technologijų tiekėjai – už grūdų perdirbimo techninių sprendimų įgyvendinimą.

I. Motiejūno teigimu, dabar prasideda techninio projekto rengimas, kurį užbaigus ir patvirtinus bus pradėti gamyklos statybų darbai.

„Tokio techninio proceso gamykla bus pirmoji Europoje, todėl laukia daug iššūkių ir klausimų, kuriems turėsime bendrai ieškoti sprendimų“, – pranešime sakė I. Motiejūnas.

Šiuo metu taip pat vyksta sutarčių ir kontraktų derinimas su gamyklos bioprocesų technologijų tiekėjais. Be krakmolo ir glitimo, gamykla gamins bioetanolį, biodujas ir biotrąšas – sutartys su jų įrangos tiekėjais turėtų būti pasirašytos artimiausiu metu.

Nauja gamykla bus statoma Kuršėnuose, buvusio Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje. Joje planuojama perdirbti apie 500 tūkst. tonų grūdų per metus, iš jų bus gaminamas krakmolas ir glitimas, taip pat bioetanolis, biodujos ir biotrąšos.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • As

  2024-02-20, 21:37  

  nieko
  gero


  nebus
  reikia
  statyti
  snapai
  fabrika

Rekomenduojami video