Top Baneris

Nauja 330 kV oro linija Vilnius-Neris

2022 gegužės 3 d.
Elektros linija Vilnius Neris

Elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ akcininkai pritarė 38,6 mln. eurų (su PVM) vertės sutarčiai su bendrove „Žilinskis ir Co“, kuri iki 2025 metų birželio suprojektuos ir nuties naują perdavimo liniją Vilnius-Neris, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Litgrid“. 

330 kV oro linija Vilnius-Neris kartu su pernai rekonstruota oro linija Lietuvos elektrinė-Vilnius ir veikiančia oro linija Lietuvos elektrinė-Neris aplink sostinę sukurs 330 kV žiedą, kuris užtikrins patikimą elektros tiekimą Vilniaus regione elektros perdavimo tinklus sinchronizuojant su kontinentine Europa.

Nauja 59,7 km ilgio oro linija bus tiesiama nuo Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje esančios Neries transformatorių pastotės iki Marijampolio seniūnijos, kur susijungs su esama 330 kV oro linija Vilnius-Molodečno. Nuo šio taško bus rekonstruojama 22,7 km esamos linijos atkarpa iki Vilniaus transformatorių pastotės Panerių seniūnijoje.

Oro linijos Vilnius-Neris statyba yra vienas iš 15-os strateginių valstybės projektų, būtinų Lietuvos elektros tinklų sinchronizavimui su Europa. „Litgrid“ jau įgyvendino keturis iš šių projektų.

Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia IPS/UPS sistemoje, kurioje elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje. Prisijungti prie kontinentinės Europos tinklų ir veikti sinchroniniu režimu su Lenkija, Vokietija ir kitomis kontinentinės Europos valstybėmis siekiama ne vėliau nei 2025 metais.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

Komentarai