Top Baneris

„Narbutas“ kviečia susitikti Stokholmo baldų parodoje

2023 sausio 17 d.
SFF 23 Strand and Hvass products 1920x1080 1
Pasidalykite straipsniu

Vasario 7–11 dienomis vyksiančioje Stokholmo baldų parodoje lankytojai galės susipažinti su „Narbutas“ produkcija. Iš Lietuvos kilusi kompanija išsiskiria itin plačiu biuro baldų spektru, o jos produkcija prekiaujama visame pasaulyje, daugiau nei 60-yje valstybių, tarp kurių – ir Skandinavijos šalys. Parodoje „Narbutas“ pristatys ne tik baldų naujoves bei funkcines zonas, bet ir virtualius dizaineriams, architektams, pardavėjams skirtus įrankius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas gyvam specialistų bendravimui, apsikeitimui patirtimis – „Narbutas“ stende vyks susitikimai su tarptautiniu mastu pripažintais dizaineriais iš Danijos ir Italijos.

Dizaino šūkis – „nieko nereikalingo“ 

Stokholmo baldų parodoje „Narbutas“ dalyvauja antrą kartą. Pirmąsyk Skandinavijos rinkai prisistatyta 2014-aisiais, kartu su danų dizaineriais Christina Strand ir Niels Hvass bei jų sukurta itin plačia, darbo stalus ir modulinę minkštų baldų sistemą apimančia „Jazz“ kolekcija. 

„Nepaprastai džiaugiamės su šiuo dizainerių duetu užsimezgusiu bendradarbiavimu, kuris yra itin vaisingas ir tęsiasi iki šiol. Šių metų Stokholmo parodoje pristatysime kartu su Christina Strand ir Niels Hvass sukurtą itin populiarią kėdžių, krėslų ir sofų kolekciją „Twist&Sit“ – 2019 metais vienas šios kolekcijos gaminių pelnė „Red Dot Award“ apdovanojimą. Taip pat parodos stende eksponuosime šių dizainerių sukurtą modulinę minkštų baldų sistemą „Soft Rock“, kuri 2022 metais pelnė „German Design Award“ apdovanojimą. Tikimės, jog naujausia šių dizainerių kūryba bus artima ir patraukli skandinavų rinkai. Dizainerių duetas dalyvaus parodoje bei kvies susitikti – pasiklausyti jų pranešimo“, – sakė Vilma Sinkevičiūtė, „Narbutas“ pardavimų ir rinkodaros skyriaus viceprezidentė.  

SFF 23 products 1920x1080 1
„Narbutas“ nuotr.

„Narbutas“ kuria baldus bendradarbiaudamas su dizaineriais iš viso pasaulio, todėl produkcijai būdingas globaliai atpažįstamas dizainas, o bene labiausiai juntama skandinaviško, itališko dizaino įtaka. „Narbutas“ dizaino motto – „nieko nereikalingo“. „Džiaugiamės, jog bendradarbiaudami su danų dizaineriais galime tiek atliepti aktualiausias dizaino tendencijas, tiek savaip prisidėti ir prie skandinaviškojo dizaino populiarinimo visame pasaulyje, kurį galime užtikrinti dėl itin plačiai pasklidusios mūsų produkcijos“, – pabrėžė V. Sinkevičiūtė.

Bendradarbiaujama su dizaineriais iš viso pasaulio 

Geras dizainas yra vienas pamatinių veiksnių, lemiančių baldo sėkmę, jo patrauklumą biurą įrengiančiam specialistui ar galutiniam vartotojui. Todėl tiek bendradarbiavimui su dizaineriais, tiek jų kaip ilgamečių kūrybinių partnerių pasirinkimui „Narbutas“ skiria ypatingą dėmesį. Parodoje bus pristatyta su skandinavų ir kitų šalių dizaineriais kurtų baldų. Tarp jų – amerikiečių dizainerės Annie Lee pasiūlyta patogesnio aukščio kavos staliukų ir pufų kolekcija „ZooZoo“ bei italų dizainerio Folco Orlandini sukurtas pasitarimų stalas „Arqus“. 

Ilgamečiai „Narbutas“ dizaino partneriai – italų dizaineriai „Baldanzi & Novelli designers“. Parodoje bus pristatomas naujausias kartu su šia dizaino studija sukurtas gaminys – daugiafunkcis šiuolaikinėms darbo erdvėms skirtas baldas „Worklab“, kuris atliepia daugybę pačių įvairiausių biuro poreikių. „Narbutas“ stende bus galima susipažinti su dizainerių sukurtomis biuro kėdžių šeimomis „Wind“ ir „North Cape“.

Ergonomika – vienas svarbiausių baldo gamintojo prioritetų, todėl „Narbutas“ vis daugiau dėmesio skiria biuro kėdėms. Parodoje bus pristatyta ypatinga naujovė – „Baldanzi & Novelli designers“ sukurta, ergonomiką ir dizainą į viena sujungianti vadovo darbo kėdė „D-Chair“, kuri sėdinčiajam suteikia iki šiol dar nepatirtą komfortą. „D-Chair“ išskirtinumas – lengvas ir sykiu tvirtas, sinchroniškas judesys, kurį sukuria sinergija tarp mechanizmo ir preciziškai apgalvotų, apskaičiuotų ir išbandytų atlošo linkių, storių. Lengvumo, vientisumo įspūdį sustiprina ištisinis kėdę aptraukiantis tinklelis – pakankamai tvirtas, kad būtų juntama patogi atrama, pakankamai elastingas ir minkštas, kad prisitaikytų prie sėdinčiojo kūno. Stende lankytojai galės išbandyti šią kėdę. 

SFF 23 news D CHAIR 1920x1080 1
„D-Chair“, „Narbutas“ nuotr.

Tarp kitų parodoje pristatomų baldų naujienų – metalinės lentynos „Combus“, aukštos kėdės „Canny“, modulinės daiktų saugojimo spintelės „Choice“, akustiniai kambariai „Silent Room“, pasitarimų stalas „ROUND Multipurpose“ ir stalų sistema „NOVA Wood Multipurpose“. Pastaroji šiemet pelnė „German Design Award‘23“ apdovanojimą. 

„Žinoma, mūsų noras kurti gero dizaino gaminius visam pasauliui būtų mažai ko vertas, jei lygiagrečiai nesirūpintume tvarumu. Esame didelis rinkos žaidėjas, mūsų augimas – itin spartus, todėl suvokiame tiek mūsų daromą įtaką aplinkai, tiek ir tenkančią atsakomybę. Tvarumas yra vienas strateginių ilgalaikių mūsų kompanijos tikslų, kuris apima įvairius mūsų veiklos aspektus: nuo rūpinimosi užtikrinti kuo tvaresnę gamybą, į šį procesą įtraukiant ir mūsų partnerius visame pasaulyje, iki pačios įmonės gyvenimo“, – sakė „Narbutas“ pardavimų ir rinkodaros skyriaus viceprezidentė.  

Parodoje bus demonstruojamas vieno naujausių „Narbutas“ gaminių, „Parthos“, pjūvis. Iš jo galima matyti, jog daug dėmesio skiriama ne tik tvarioms medžiagoms – naudojamas metalo karkasas, PET veltinis – bet ir konstrukcijai, kuri yra nesudėtinga, lengvai išrenkama, todėl medžiagas paprasta išrūšiuoti ir perdirbti. „Parthos“ stalai ir akustiniai gaminiai užpildomi gamybai nebetinkamomis gobeleno atraižomis, taip suteikiant joms antrą gyvenimą.

Į Stokholmo baldų parodą keliaus ir akustinės „Narbutas“ puošmenos – „Acoustic Artwork“ kolekcijos gaminiai, kuriami iš PET veltinio. „Pastaruoju metu šiai medžiagai, kuri gaminama iš 50 proc. perdirbtų žaliavų ir pasižymi itin geromis savybėmis, skiriamas ypač didelis dėmesys. Ši tendencija buvo ryški ir neseniai Vokietijoje vykusioje „Orgatec“ parodoje, kurioje taip pat dalyvavome“, – pasakojo V. Sinkevičiūtė.

Viena iš „Narbutas“ stiprybių – Lietuvoje įsikūrusiame baldų fabrike gaminami tiek standartiniai, tiek ir nestandartiniai produktai, tad parodoje bus pademonstruotos individualios gamybos galimybės.

Pagrindinis dėmesys – specialistams 

Parodoje „Narbutas“ įsikurs apie 200 kv. m stende. Jame bus eksponuojamos naujausios baldų kolekcijos bei iš jų sukurtos funkcinės zonos, atitinkančios šiuolaikines biurų tendencijas: daugiafunkciškumą, namų ir biuro atributikos persipynimą, padidėjusį poreikį bendrauti, rašoma pranešime spaudai. Pamatyti įvairiausius baldų variantus, galimus jų komponavimo būdus ar jau paruoštus atskirų biuro zonų apstatymo pasiūlymus bus galima „Narbutas“ virtualiame biure, kuris bus pristatomas parodos stende. Šis įrankis skirtas didžiulių biurų planavimą padaryti lengvesnį, patogesnį, greitesnį. 

Parodoje, „Narbutas“ stende, vyks renginiai. Savo patirtimis su lankytojais dalysis „Narbutas“ stende pranešimus skaitysiantys dizaineriai. Ch. Strand ir N. Hvass kalbės apie susipynusias biurų ir namų erdves, leidžiančias jaustis savimi, o Adriano Baldanzi, vienas iš „Baldanzi & Novelli designers“ įkūrėjų, papasakos apie šių metų „Narbutas“ žvaigždę – ergonomišką išskirtinio dizaino vadovo kėdę „D-Chair“. Ch. Strand ir N. Hvass pranešimo bus galima pasiklausyti pirmą parodos dieną – vasario 7 d., A. Baldanzi kalbės vasario 8 d. Prieš pat šiuos pranešimus bus galima daugiau sužinoti apie „Narbutas“ virtualaus biuro galimybes – apie jas gamintojo stende pasakos „Narbutas“ darbo aplinkos dizaino vadovas Simonas Savickas. 

SFF 23 news WeTalk 1920x1080 1
Parodos pranešėjai, „Narbutas“ nuotr.

Tikimasi, jog tiek pranešimai, tiek ir visos stende pristatomos naujovės sulauks didelio lankytojų susidomėjimo.

Stokholmo baldų parodoje „Narbutas“ įsikurs A23:14 stende. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video