Namui – piniginę ir aplinką tausojančios technologijos

Namui – piniginę ir aplinką tausojančios technologijos

VITOVOLT 300, „Viessmann“, šilumos siurbliai

Pasaulyje pripažintas šildymo technikos gamintojas – bendrovė „Viessmann“ – turi racionalų pasiūlymą individualiųjų namų savininkams: įdarbinti saulę, t. y. ant stogo, fasado, šiltnamio, terasos, garažo ar žemės susimontuoti saulės fotovoltinius modelius, o gautą energiją panaudoti vandeniui šildyti ir šildymo sistemai palaikyti, pavyzdžiui, šilumos siurbliui oras-vanduo ar žemė-vanduo. Galiausiai dabar itin paranku už simbolinę kainą elektros perteklių atiduoti pasaugoti į tinklus, o susigrąžinti tamsiuoju paros metu.

Pavyzdžiui, monokristaliniai fotovoltiniai moduliai VITOVOLT 300 (M300PB „allblack“, M305PB „allblack“), skirti elektrai iš saulės energijos gaminti, dėl korozijai atsparių rėmų iš aliuminio atlaiko dideles sniego (5400 Pa) ir vėjo bei skersvėjo apkrovas (2400 Pa). Jiems būdinga iki 5 Wp didesnė galia dėl teigiamo galios leidžiamojo nuokrypio, 3,2 mm antirefleksinis stiklas pasižymi didele saulės energijos išeiga. Trys apylankiniai diodų tiltai užtikrina patikimą veikimą. Patikrintas atsparumas sūriam rūkui ir amoniakui, todėl fotovoltiniai elementai gali būti naudojami pajūrio ir intensyvios žemdirbystės regionuose. Šio modulio naudingos veikos koeficientas iki 18,7 procento.

Monokristaliniai fotovoltiniai moduliai VITOVOLT 300 (M300PB, M305PB, M310PB „standard“ ir „blackframe“) išsiskiria naudingumo veikos koeficientu iki 19,1 procento.

Polikristaliniai fotovoltiniai moduliai VITOVOLT 300 (P275AD, P280AD, P285AD) išsiskiria optimalia apsauga nuo karštųjų taškų, stipriu veikimu silpnos šviesos sąlygomis ir maža degradacija, nes naudojami aukštos kokybės firminiai komponentai. Modulio naudingos veikos koeficientas iki 17,5 procento.

viessmann 2

Sinergijai su fotovoltiniais moduliais itin tinkami padalintos konstrukcijos oras-vanduo šilumos siurbliai, kuriuos naudojant užtikrinamos nedidelės šildymo išlaidos ir tausojama aplinka.

Padalintos konstrukcijos šilumos siurbliams nereikia didelio ploto patalpoje, jie tyliai veikia, yra tinkami grįžtamajam veikimui. Karštais vasaros mėnesiais, naudojant konvektorius ar paviršiaus aušinimo sistemas, taip galima reguliuoti patalpų temperatūrą.

Be to, įrenginį galima plėsti moduliais. Taip įrenginių savininkai išlieka lankstūs ir, esant didesniam šildymo ar vėsinimo poreikiui, gali sumontuoti papildomus šilumos siurblius.

Kiti padalintos konstrukcijos šilumos siurblių privalumai yra mažos eksploatacinės išlaidos dėl didelio efektyvumo visuose darbiniuose taškuose, paprastai valdomas „Vitotronic“ valdiklis su paprastu tekstu ir grafiniu ekranu, galimybė sujungti su saulės energijos sistema.

viessmann 3

Puikus valdymo komfortas nuotoliniu būdu naudojant „ViCare“ programėlę ir išmanųjį telefoną, planšetę ar kompiuterį. Padalintos konstrukcijos šilumos siurbliai – tinkamas sprendimas naujai statomiems arba modernizuojamiems namams. Su šia konstrukcija išvengiama sienų pralaidumo ir oro kanalų įrengimo.

Kiti – šilumos siurbliai žemė-vanduo – kaip pirminį energijos šaltinį naudoja žemės gelmių šilumą, kuri išgaunama žemės kolektoriais arba žemės zondais. Jei šilumos šaltinis yra vanduo, tuomet naudojami vandens-vandens šilumos siurbliai.

Beje, lietuvių mėgstamiems siurbliams oras-vanduo „Viessmann“ kaip tik suteikia nuolaidą ir penkerių metų garantiją.

viessmann logo 250

 RĖMĖJO TURINYS 

Temos: „Viessmann“, Saulės energija, Saulės fotovoltinė jėgainė, Šilumos siurbliai, VITOVOLT 300

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai