Top Baneris

Nakvynės namai, kurie neprimena bendrabučio

2017 sausio 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Lankantis svečioje šalyje neretai tenka pasirūpinti laikinais namais – viešbučiu, nuomojamu kambariu, apartamentais ar nakvynės namais. Pastarieji įprastai asocijuojasi su ne itin jaukia ir komfortiška aplinka, juk vargu ar to galima tikėtis iš bendrabučio tipo apgyvendinimo.

Vokietijos sostinės Mitė rajone įsikūrę Europoje sparčiai besiplečiančio „Generator“ tinklo nakvynės namai griauna įsigalėjusius stereotipus.

Restauruotame XIX amžiaus biurų pastate centrinėje miesto dalyje veikiantys „Generator Berlin Mitte“ nakvynės namai – antras pigaus apgyvendinimo tinklo realizuotas projektas Berlyne. Jie išsiskiria ryškiu ir eklektišku urbanistiniu dizainu, kurį sukūrė jungtinė grupė „WAF Architekten“, „DesignAgency“ bei „Ester Bruzkus Architects“ specialistų.

Kūrėjai siekė, kad kad šiuose nakvynės namuose apsistoję Berlyno svečiai dar labiau pajustų kontrastų kupino megapolio dvasią, jo unikalumą, kultūrą. Tad ir nakvynės namų interjere varijuojama įvairiomis medžiagomis ir spalvų deriniais, nevengiama ryškių akcentų bei kontrastingų sugretinimų.

Pirmame aukšte įrengtos bendrosios erdvės: registratūra, kavinė, baras, jauki biblioteka ir meno galerija su stiklo lubomis. Kavinės ir registratūros sienų apipavidalinimui panaudoti šviesūs medžio skydai derinami su tamsiais paviršių apdailos fragmentais, o ryškios rausvos ir oranžinės pagalvėlės ant suolų bei pufai suteikia aplinkai gyvybės ir žaismės. Betono, metalo, stiklo elementai, atviros inžinerinės konstrukcijos – tarsi pikantiški prieskoniai šiltos ir jaukios medžio, tekstilės bei odos faktūros fone.

Be abejo, savitą šių nakvynės namų veidą kuria sienų tapyba. Antai kavinės erdves priešiniais dekoravęs britų menininkas Luke‘as Embdenas pateikė stilizuotą Berlyno vaizdą. Hostelio koridorių, vedančių į kambarius, dekoras primena garsaus Berlyno gatvės menininko Thierry Noiro poetines freskas ant Berlyno sienos.

Kūrėjai apibendrina, kad šių „Generator“ nakvynės namų Berlyne stilius yra šiuolaikinis, nepretenzingas, funkcionalus ir sykiu linksmas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video